1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на една феминка!

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од RainBow, 2 март 2016.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.790
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Животот ѝ нанесол многу удари на една членка на форумот (која би сакала да остане анонимна) па добредојдена е секаква финансиска помош.
  Освен што страда од хронична болест поради која не може да има нормална работа, таа се соочува и со големи финансиски проблеми.

  За да може сама да ги покрива трошоците за лекови, прегледи и најосновните животни потреби, таа има желба да започне свој мал бизнис со рачна изработка. За да си ја оствари целта, неопходни се парични средства од околу 20-30 илјади денари.

  Би ве замолила, доколку сте во можност, да ѝ помогнете.
  Сметка:
  200002401850748
  Стопанска банка
   
  На magic, Alanna, Mama25 и 25 други им се допаѓа ова.
 2. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.892
  Мислам дека знам за која се работи, таа мене не ме знае која сум, јас неа да. И сега, и од претходниот живот, и реално, и тука на феминава. Може грешка сум, ама мислам дека не. Заслужува многу повеќе од спомената сума, па да помогнеме.
   
  На Umbrella22, magic, ***nekoja*** и 8 други им се допаѓа ова.
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.098
  Допаѓања:
  56.329
  Пол:
  Женски
  Одамна не сум уплаќала на сметка, па не се сеќавам точно... но нели се пишуваше и име на примателот? Ќе може ли вака само со сметката?
   
  На fighter, Petar80, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
 4. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.504
  Допаѓања:
  144.206
  Може, ама ако сметката е на феминката, секако ќе стои името.
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.098
  Допаѓања:
  56.329
  Пол:
  Женски
  Не е важно тоа, битно може да се испрати. Па да помогнеме.
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.504
  Допаѓања:
  144.206
  Може ли да се помогне на друг начин, пример машинa за шиење ?

  Ова чисто информативно, можеби некој има материјали кои не му се потребни.
   
  На Ordinary и zhap4e им се допаѓа ова.
 7. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  2.459
  Пол:
  Женски
  Ќе се отворат ли и броеви за донации ?
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.790
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Нема да има бρоеви поρади тоа што не е голема сума. :)
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Нека трепне ова во "што последно си купивте", три-четири се доволни да скратат од задоволството и ете ти. Али приоритети :)
   
  На Espadrila, LittlePinky, realGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.364
  Допаѓања:
  317.421
  Пол:
  Женски
  А ти на пример веке си скратила од тебе па се најде да паметуваш?
  Од каде знаеш кој какви приоретети има,и каква има врска кој колку потрошил од свој џеб за себе си со животов на женава?
   
  На SuperGirl24, magic, VivienLeigh и 21 други им се допаѓа ова.
 11. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Секој различно бе златна, зошто се пронаоѓаш :) Може сум, ни тоа не знаеш. Најважно да не е за слика ни за аплауз, а секако никој никого не познава тука (ретко де), мене не. Чил :)

  Уствари до каде е работава, има некои новости?
   
  Последна измена: 8 март 2016
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.364
  Допаѓања:
  317.421
  Пол:
  Женски
  Тогаш чил ти сребрена и не бери гајле за другите :)
  И ти такоџе незнаеш дали другите донирале или не
   
  На SuperGirl24, Mama25, Abrakadabra и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Абе ок е, сакав да поттикнав малку, не да се препирам за вакви работи чувај боже. Може лошо звучи сеа откоа го препрочитав така да ок е стварно, и јас сум таму постирам значи и за мене важи. А инаку верувај дека има некои што буквално не им чуе за вакви работи, но има и анонимци кои и те како би дале да помогнат, исто од таа тема и општо по народов.

  Туку стварно до каде е, има ли некој инфо собрано е или..? Ако феминката го гледа ова нека отвори лажњак нека пише како е, чисто да знаеме дали е ок сигурно е собрано нешто досега... Чекаме добри вести во секој случај.

  Не е голема сумата затоа писнав, аман не ме колете.
   
  На galapce, Umbrella22 и Winter Lady им се допаѓа ова.
 14. macush.

  macush. Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Немам ништо против и сум за да помогнеме секому кому му треба, но мислам дајте каква е таа анонимност???. Пушташ а не знаеш кому и за што .
   
  На rose60, koritsaki и Abrakadabra им се допаѓа ова.
 15. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.343
  /
  Па пишува за што, а кому, на некој на кого му треба. Апелот е ставен од модератор, членката која бара помош е испрашана. Ако некој се плаши од превара дека нема име да го изгугла, а навистина сака да помогне, нека помогне каде што не е анонимно. Толку едноставно. Никој од никого не зема со сила, нема потреба од вакви коментари на вакви теми.

  Членката нека пообара од модераторот ако сака да стави апдејт до каде е, доколку има интерес и барање од членови кои се спремни да и помогнат, дали или поточно колку уште и фалат, нема потреба од лажни профили што е спротивно од правилата на форумот.
   
  На duffi, MiloMalo, Daydream и 8 други им се допаѓа ова.
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.790
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Требаат уште донации, за жал многу малку средства се собрани, потребни се околу 15.000 денари.
   
 17. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  На сметката се собрани 300 ден.
  Една членка помогна во канцелариски материјали а друга помогна со парични средства од кои е купенa еднa од поглавните машини за работа.
  Потребни се уште средства.
   
 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.098
  Допаѓања:
  56.329
  Пол:
  Женски
  Уште вчера сакав да предложам - https://letsfundit.mk/
  Има успешни проекти на странава, верувам ќе се соберат повеќе пари, а ќе промовираме и преку фб.

  Можеш да ветиш некакви производи, пример секој кој ќе фундира некој износ ќе добие нешто симболично кога ќе почне бизнисот.
   
 19. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.892
  Групно да се засрамиме. Еве јас прва, само мислев нема да сакаат од тука да пуштат без име и презиме, за помала сума посебно па не знам, не сум праќала на сметка.
   
  На Lady Phoenix, galapce и LivingGlam им се допаѓа ова.
 20. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.098
  Допаѓања:
  56.329
  Пол:
  Женски
  Искрено да си кажам, сто пати си реков да одам до банка и едноставно не најдов време. Не можам многу, но сите по малку ако пуштиме ќе се собере. Онлајн банкинг немам и едноставно не најдов време да мрднам. Затоа мислам дека ќе е попрактично и поедноставно преку сајтот за фундинг, плус ќе се прошири до повеќе луѓе.
   
  На okcenzi, Bridget, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.