1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на мојата другарка, Наташа Пановска

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Nightwalker, 19 мај 2011.

 1. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Драги феминки и машки членови на форумов;

  Понизно Ви се обраќам со надеж дека ќе наидам на Ваша помош во обидот да се излекува моја блиска другарка, болна од леукемија, со тоа што болеста и’ се повторува, и ќе треба по вторпат да минува низ трансплантна операција, за која сите знаеме дека е многу скапа. Да не должам повеќе, ќе дадам линк и ќе го копирам нејзиниот повик:

  Секој од нас засебно е само капка, но заедно создаваме океани... Само така можеме да ги направиме невозможните работи возможни! Да ѝ помогнеме на Наташа која боледува од Акутна Миелобластна Леукемија - AML-M2/M4.

  Помогнете и донирајте средства со јавување на:

  • 070 143 300 (за корисниците на Т-Mobile)
  • 075 143 222 (за корисниците на One)
  • 077 143 222 (за корисниците на Vip)

  Со јавување на телефонските броеви, донирате 100 денари од вашата сметка.

  Или помогнете со донации на сметка:
  ЦЕНТРАЛНА КООПЕРАТИВНА БАНКА
  320500021000578


  Да не ја заборавиме хуманоста! Да помогнеме!

  ФБ линк: http://www.facebook.com/Hope.Faith.Cure?sk=wall

  Уште еднаш, се надевам дека ќе наидам на Ваш масовен одзив, и верувајте, Вашите 100 денари можат да направат животна разлика кај оваа златна личност!

  Благодарам. :bow:
   

  Прикачени фајлови:

  • natasa.jpg
   natasa.jpg
   Големина на фајлот:
   29,9 KB
   Прегледи:
   6.035
  На cold.play, mona.s, La.Reina.Del.Sur и 17 други им се допаѓа ова.
 2. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Апел за помош на моја другарка!!!

  Јас го закачувам на фб линкот, се надевам дека може ќе помогне со оглед дека имам накај 1000 македонци.
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Апел за помош на моја другарка!!!

  А од вип има ли број или :?:
  И со овој број на смета може во секоја банка така?
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 4. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.041
  Апел за помош на моја другарка!!!

  Најтвокер многу хумано и благородно од твоја страна. :bow: Веднаш вртам на едно од бројчињата, мал придонес, но сепак голем гест нели. Се надевам дека ќе успеете да ја остварите целта и девојката брзо ќе си го поврати здравјето. И ќе се радува на секој нов ден без страв и исчекување за својата иднина.
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Апел за помош на моја другарка!!!

  Се чека број од ВИП, веднаш ќе известам штом го добиеме.

  А за сметката, може да се уплати од која било банка, само потребно е да се потенцира дека сметката на Наташа е во Централна Кооперативна Банка.
   
 6. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Апел за помош на моја другарка!!!

  Тогаш од банка ќе донирам јас. Не многу но сепак знам дека ќе се чувствувам исполенто.
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Апел за помош на моја другарка!!!

  Мене ми е порблем малку од тука во Шведска немам сметка, меѓутоа во почеток на јуни се враќам и го правам тоа, и пуштив на твитер исто така..
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.192
  Апел за помош на моја другарка!!!

  Дај кажи ние што не сме во Македонија моментално како може да донираме, некој начин мора да се најде.
   
 9. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  4.668
  Допаѓања:
  19.865
  Апел за помош на моја другарка!!!

  ^ Можете преку Money Transfer (Western Union) да ги пратите парите директно на име на Наташа и таа веднаш може да ги подигне во банка. Само што при ваква трансакција се плаќа и провизија. пример на 50 евра, 10 евра провизија.

  Јас донирав, а ќе гледам и ако може да се организира некој настан, повеќе пари одеднаш да се соберат...и

  Уште еден едит...
  Дечки, при вакви случаи, многуу е битно да се даде помошта веднаш затоа што колку побрзо се соберат парите, Наташа има повеќе шанси за оздравување. Затоа апел до сите кои сакаат и можат да донираат да го направат тоа веднаш и секако да пренесат на оние кои би сакале да донираат. Исто така доколку знаете некој којшто би можел да донира поголема сума одеднаш (има фирма или многууу пари и би можел да донира 1000 евра на пример) пренесете

  Само со ширење на информацијата, ќе се соберат парите.
  И да, времето во овој случај е скапоцено !
   
  На HeidiDiWalt и Nightwalker им се допаѓа ова.
 10. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Апел за помош на моја другарка!!!

  Работиме на тоа да се плаќа преку PayPal. Ќе ве известам за секоја новина, нормално. :)


  И да додадам информација, договараме детали за хуманитарен концерт на 8 јуни во Скопје, јас и останатите блиски на Наташа сме во моментални преговори, додека таа веќе е во Брисел. Доколку можете да издвоите дел од вашето време за концертот (секако, доколку се реализира), ќе имате моја бескрајна благодарност. :$
   
  На Dafnee, FortuneTeller.xD и Angelche им се допаѓа ова.
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Женски
  Апел за помош на моја другарка!!!

  Донирав 100 денари, се надевам ќе ја остварите целта за реализација на концертот и посакувам што побргу да оздрави,се најдобро :)
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 12. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Апел за помош на моја другарка!!!

  Nightwalker

  Те молам да не известиш веднаш штом излезе број на Вип...Не само јас, туку и сите колеги од работа ќе донираме преку бројот(сите сме на ВИП)...А јас меѓувремено ќе го ставам линкот и на фб да видат и другите...

  Искрено се надевам дека ќе помогнеме да оздрави девојчето...
   
  На Angelche и Nightwalker им се допаѓа ова.
 13. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Апел за помош на моја другарка!!!

  леле
  срцето ми се крши кога ке дознаам дека некој боледува од оваа болест
  веднаш ке донирам пари
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 14. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Апел за помош на моја другарка!!!

  Nightwalker

  На Рингераја порталот има прилог напишано за Наташа и нејзина слика... :( Линкот го објавив за да прочитаат и другите...
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Апел за помош на моја другарка!!!

  Да, да, знам, учествував во сето тоа. :)
  Рачунај дека кратката коса и прекумерната тежина и’ се последици од терапијата пред/по првата операција...
  Ајде, само солидарно, и ќе успееме! Фала ви на сите, патем, да сте ми здрави и живи! :hug:
   
  На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  5.074
  Jaс и 2 мои другарки веќе дониравме на бројот од Космофон ..се надевам дека се ќе биде како што треба .. :)
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 17. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Бидејќи сум член на една хуманитарна група на фб,секогаш овие работи ги постирам на профил.Сега гледам дека уште пред некој ден сум го постирала токму овој пост,и мило ми е што барем малку помогнав.За 100 денари ќе свртиме два-три реда муабет и ништо повеќе,а еве некому живот ќе му значат.
  Искрено се надевам дека во најскоро време ќе ги соберете потребните средства.

  И мислам дека и требаше ваква тема на фемина,гледам дека има доста девојки кои веднаш несебично помогнале.
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 18. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  6.093
  Пол:
  Женски
  Јас донирав 100 денари од сметката на космофон.Денес ќе го раширам бројот низ школо. :) Се надевам се ќе биде добро и ќе се соберат доволно средства.
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 19. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.566
  Пол:
  Женски
  И јас донирав 100 ден. се надевам дека сите ќе помогнат и ќе се соберат средствата кои што се потребни
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 20. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.085
  И јас исто колку што можам ќе помогнам..Веќе го споделив линкот на фб..
  Ќе се погрижам што повеќе да се чуе за Наташа...
  Се надевам ќе успееме да помогнеме...и стискаме палци!
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.