babylove овошни кашички

Апел за помош на семејството Тодорови од Валандово чија куќа целосно изгоре

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од LadyR, 6 декември 2018.

 1. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.232
  Ве молам сите добри луѓе кои сте во можност да помогнете.

  АПЕЛ ЗА ПОМОШ

  ПОЧИТУВАНИ

  ПОЖАРОТ НА 02.12.2018 ГОДИНА, ШТО ЈА ЗАФАТИ СЕМЕЈНАТА КУЌА НА СЕМЕЈСТВОТО ТОДОРОВИ ОД ВАЛАНДОВО ЦЕЛОСНО ИЗГОРЕ.
  ЦРВЕН КРСТ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА-ОПШТИНСКА ОРГАНИЗАЦИЈА ВАЛАНДОВО И ОПШТИНА ВАЛАНДОВО, ГИ ПОВИКУВААТ ЗАИНТЕРЕСИРАНИТЕ ПРАВНИ СУБЈЕКТИ И ГРАЃАНИ ОД ОПШТИНА ВАЛАНДОВО, ДА СЕ ВКЛУЧАТ ВО АКЦИЈАТА ЗА ПОМОШ ЗА НАСТРАДАНАТА ФАМИЛИЈА ПРЕКУ ДОНАЦИЈА НА ПАРИЧНА ПОМОШ ИЛИ ДРУГИ МАТЕРИЈАЛНИ СРЕДСТВА КОИ БИ ИМ БИЛЕ ПОТРЕБНИ ЗА ОБНОВУВАЊЕ НА НИВНИОТ ДОМ.

  ПАРИЧНИТЕ СРЕДСТВА МОЖЕТЕ ДА ГИ УПЛАТИТЕ НА ЖИРО СМЕТКА:210501612156830
  ДЕПОНЕНТ-ТУТУНСКА БАНКА

  Еве и видео од куќата и луѓето снимено од страна на Радио Валандово.
  https://www.facebook.com/RADIOVALANDOVO/videos/359503781285263/
  п.с. Човекот (Ѕвонко) е многу болен и тешко подвижен.

  FB_IMG_1544124300913.jpg
   
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.876
  Допаѓања:
  165.036
  Знаеш како може да се стапи во контакт со луѓево?
  Имам работи за донирање.
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.232
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.876
  Допаѓања:
  165.036
  Ако е овој профил, не ми одговорија воопшто