1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на четиричлено семејство

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од agios, 5 јануари 2015.

 1. agios

  agios Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  506
  http://upodobljavanje.wordpress.com/2014/10/06/реч-уредника-апел-за-испомоћ-2/

  Ова е линкот кој води до личната исповед на уредникот на српскиот сајт Уподобљавање -Nikola Djolovic, од Белград. Тој и неговата сопруга се невработени, со две мали дечиња, од кое едното е скоро оперирано и живеат во крајно сиромашни услови.
  Сигурно многу од вас досега го прочитале овој крик за помош, со оглед на тоа дека оваа вест беше често споделувана по социјалните мрежи. За жал, донациите не се движат со истата брзина...Свесна сум за постоењето на потребата да се помогне на многу семејства во Македонија и низ целиот свет. Но, кога сме спремни да помогнеме не е важно на кого ќе помогнеме, туку дали воопшто ќе се одлучиме на тој потег.

  Ја отворам темава затоа што на форумов има девојки коишто живеат и во други земји, а некои можеби и во Белград, па ги замолувам ако се во можност да се обратат кај ова семејство.
  Исто така, оставен е и број на девизна сметка:

  Девизни рачун у Комерцијалној банци :
  RS35205903102109451569

  SWIFT – BIC KOBBRSBG