1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на 22 месечната Софија Караманолева

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од meggle, 3 септември 2018.

 1. meggle

  meggle Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  2.341
  Драги феминки, малечката Софија има само 22месеци и има малигно заболување на р'бетниот мозок, притоа не можеше како секое нормално детенце да прооди и проговори. Веќе имаше една интервенција, но потребно е понатамошно лекување кое нејзините најблиски не можат да си го дозволат, затоа ве молам од ♥️ да помогнеме. IMG_20180903_011722.png
   
  На stevemila, ane.bella, Pretty_woman и 3 други им се допаѓа ова.
 2. V.odolija

  V.odolija Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.159
  Допаѓања:
  20.710
  Има број за донации од Телеком.Ајде луѓе, да се соберат парите , да оди и ова мало детенце на операција за да се врати жива и здрава. FB_IMG_1536009181031.jpg
   
  На duffi, Mariangel, kravce и 2 други им се допаѓа ова.
 3. meggle

  meggle Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  2.341
  Телефони за донации:

  T-mobile: 070/143-121
  VIP: 143 - 464 (без префикс)
   
  На stevemila и LiliBoz им се допаѓа ова.
 4. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.563
  Допаѓања:
  221.964
  Пол:
  Женски
  Среќна бев кога прочитав дека за Михаела се собраа донации.
  Уште посреќна ќе сум ако си докажеме сами на себе дека и ова го можеме ние.
  Животот на децата пред нашите потреби.
   
  На meggle му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Belgin1

  Belgin1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  8.321
  Пол:
  Женски
  Донирано. :)
   
 6. meggle

  meggle Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  2.341
  Дечки, да ве известам дека Бојан Јовановски понуди целосно покритие на трошоците за малата Софија :inlove:
   
  На Melinda85, stevemila, Јаневски и 10 други им се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  11.758
  Допаѓања:
  37.313
  Пол:
  Женски
 8. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.809
  Пол:
  Женски
  На stevemila, cresa-jagoda, coki35 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  1.929
  Пол:
  Машки
  Секоја чест.
   
 10. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  524
  Пол:
  Женски
  Имам едно прашање. Дали собраните пари одат на тој што му треба или завршуваат во други раце?
   
 11. meggle

  meggle Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  2.341
  Да. Колку што разбрав и ми кажаа да појаснам - телефонските броеви за донации од Вип и Телеком, имаат некој одреден лимит, еве на пример да речеме до 10.000 евра и истите се исплаќаат на барателот. Парите од жиро-сметката може кога било да си ги подигне барателот, а по негово барање може да му биде доставена и листа на донатори (кој, колку, кога). Во овој случај, паричките стигнаа во вистинските раце. За огромна среќа, фондот реагираше пребрзо, па се одобрија средства и сега веќе Софи е во Турција на лекување, како што дознав досега се е во најдобар ред.
   
  На La.loca и Caci55 им се допаѓа ова.
 12. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.575
  Допаѓања:
  5.407
  Пол:
  Женски
  Што е работава со донацијата околу детево????
  Сега на Канал 5 во Сподели проблем со Милена гледам Милена апелира за Софија, нели тоа Боки го превзеде одамна?
  Со средствата од маркетингот на телевизијата, не знам ти што... така нешто имам меморирано или сум се помешала?