1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апел за помош на 8 годишниот Кирил Јованов

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Artemission, 16 јануари 2012.

 1. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.669
  Ве молиме доколку сте во можност да му помогнеме на Кире Јованов од Штип кој има само 8 години и има потреба од лекување во странство за кое се потребни огромни парични средства. Детето боледува од Рак на лимфните јазли. Родителите на Кире не се во состојба да обезбедат толкава сума пари за да му го продолжат животот на своето единствено дете.

  Хумани луѓе да му помогнеме на Кире со повик кон еден од следниве мобилни оператори:

  075-143-550 само за ONE
  077-143-775 само за VIP
  070-143-191 само за T-Mobile
   
 2. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Малиот Кире Јованов боледува од лимфом. За да му се направи трансплантација на срж мора да се излечи од хепатит Б, кој го здоби попатно. Храната што ја прима мора да е сосема чиста од бактерии. Кај нас има озонер за храна и чини 200 евра. Кире има своја сметка и би било убаво да му го купиме.
  Сметката е 530500015163288-Охридска банка
  Кирил Јованов
  Назнака: За озонер
  Ви благодариме и јас и Кире
  п.с. оптимумот е 100 ден
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  27
  Може да се донира преку мобилен телефон??
   
 4. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Еве горе има наведено за другата донација, за ова најверојтано по жиро/сметка само!
   
 5. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Kако се доира само преку елефо или ?
   
 6. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  399
  Донирано...Дај боже да го спасиме овој млад живот...
   
 7. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.991
  И од мене донирано дај боже побрзо да оздрави малиот Кире и да има безгрижно детство полно со смеа и радост