1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апликации за следење месечен циклус

Дискусија во 'Тело' започната од larrachi, 1 февруари 2016.

 1. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Девојки која апликација ја користите за следење на месечниот циклус ?

  Новитет е македонската апликација изработена од Алкалоид и е наменета за сите припаднички на понежниот пол кои користат смартфон со Android или iOS платформа. Преку неа можете да водите сопствена евиденција за циклусот и едноставно да се подготвите за „оние“ денови во месецот , можете да ја најдете под името Caffetin Menstrual.
  [​IMG]
  Овозможено е користење календар за визуализација на којшто може да се обележат сите нешта поврзани со циклусот и со овулацијата на жената, како симптоми, расположение, забелешки, користење таблети за намалување (неутрализирање) на болката и сл.

  Освен календарот, можно е и водење дневник за менструација, плодност и за овулација, како и водење месечна и неделна статистика и правење споредби. Апликацијата може лесно да се сподели на социјалните мрежи, како и да се врши рангирање на Google Play и App Store.


  Женски, дали некоја почна да ја користи апликацијава?
  Колку сте (не)задоволни?
  Какво искуство имате со други слични апликации ?
  Препорака за некоја која апликација за следење на циклусот од која сте задоволни?

  *Воведот е дополнет од страна на модератор
   
  Последна измена од модератор: 8 октомври 2017
  На koritsaki и Catherayn им се допаѓа ова.
 2. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.889
  Допаѓања:
  14.246
  Пол:
  Женски
  се чудaм зoштo немa ниту еден кoментaр нa темaвa a инaку бaш ми гледа кoриснa. Јaс кoристaм aпликaцијa Мoј кaлендaр инaку ме мрзи дa вoдaм евиденцијa нa кaлендaрче
   
 3. lost123

  lost123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  2.730
  Допаѓања:
  55.446
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам оваа апликација долго време, искрено многу ми помага и има за внесување на сите податоци кои се потребни.
  За мене е одлична и од голема помош.
   
 4. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  845
  Јaс кoристaм aпликaцијa Мoј кaлендaр и сум задоволна.
   
  На Cecko85 и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.592
  Допаѓања:
  155.774
  Пол:
  Женски
  За Windows телефон и на лаптоп користам EVA. period tracker, а додека имав андроид најмногу ми се имаше допаднато Clue.
  И на двете можиш да бележиш ден, промени на тело, сексуална активност и се тоа што е потребно.
   
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Јас користам clue. Некако најмногу ми се погоди, супер изгледа, едноставна е и прецизна.
   
 7. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.945
  Допаѓања:
  50.027
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам апликацијата Мој календар, на неа бележувам ден, промена на тело.
  Многу е едноставна веќе година и повеќе ја користам.
   
 8. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.470
  Допаѓања:
  17.430
  Пол:
  Женски
  Од почеток ја користам Flo и највеќе ми одговара. Внесуваш податоци, добиваш точни калкулации. Толку просто.

  Пред да ја свалам неа и на последниов телефон, пробав и со My calendar, ама не ми се допаѓа на кој начин функционира. Превише комплицирано за нешто толку едноставно. И си ја инсталирав Flo повторно.
   
  На ReinaDeCielo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Clue ја користам. Мој календар порано не даваше да смениш ако си погрешил нешто и беше најлоша од сите апликации за следење на циклус. И Period Tracker со мачето ја имам користено, ама Clue има повеќе опции.
  Можеш да исклучиш циклус, да не ти влегуа во пресметките ако знаеш дека ти е подолг или пократок заради одредена причина (на пример си пиел итна контрацепција), не ти покажува плодни денови ако користиш хормонска заштита од бременост, секој месец ти стигаат мејлови дали циклусот ти е вограници на нормалата. Имаа блог на кој објавуваат многу корисни постови за менструацијата и репродуктивното здравје. Дефинитивно Clue.
   
 10. Кена Рис

  Кена Рис Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  4.796
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам Flo и фала богу што ја најдов - идеална ми е.
  Можат да се внесат податоци за се и апликацијата го следи циклусот, животниот стил, те потсетува колку вода треба да пиеш во денот, колку чекори правиш и сл.
  Ја препорачувам.
   
  На ReinaDeCielo, Acka22 и marchi-cool им се допаѓа ова.
 11. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.889
  Допаѓања:
  14.246
  Пол:
  Женски
  Si go smeniv telefonot a aplikacijata Koja ja koristev MI zdosadi. Predlozete nekoja
   
 12. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.208
  Допаѓања:
  9.353
  Пол:
  Женски
  И јас Flo ја имам. Тотално прецизна и лесна за користење.
   
  На ReinaDeCielo и marchi-cool им се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.133
  Допаѓања:
  76.493
  Пол:
  Женски
  Ја користам Мој календар, супер е.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. beautys20

  beautys20 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  6.040
  Пол:
  Женски
  P Tracker веке повеќе од 3 години , лесна е и едноставна битно ми смета се
   
 15. poi

  poi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2019
  Пораки:
  1.189
  Допаѓања:
  2.389
  Пол:
  Женски
  Мој календар, точно 6 години и сум задоволна од опциите што ги пружи. :clap: Особено за нас со нередовен циклус, опцијата да ти обележи просечно во однос на последните 6 месеци е супер. Секогаш е плус минус по некој ден и за чудо добро ми го погодува датумот.
  Не можам да коментирам за другите, бидејќи искрено не сум ни пробала друга. (hollest)
   
 16. АничеБананиче

  АничеБананиче Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2021
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  3.790
  Пол:
  Женски
  Clue и Flo бараат финансиска поддршка за да работат на мојот мобилен тел, ги симнав но не ми се сите услуги дозволени а искрено не би плаќала за апликација, но сакам да водам календар електронски што би ме известувал за циклусот понудете ми некои други апликации..
   
  На Cecko85 и @ceci11 им се допаѓа ова.
 17. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  2.696
  Пол:
  Женски
  Мој календар
   
 18. АничеБананиче

  АничеБананиче Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2021
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  3.790
  Пол:
  Женски
  Ја знам, ја имам користено и неточно ми пресметува еднаш како не ми погоди...некоја друга?
   
 19. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  2.696
  Пол:
  Женски
  Не знам друга. Јас таа ја користам и ок ми е
   
 20. MilaSs12

  MilaSs12 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  8.612
  Допаѓања:
  18.177
  Пол:
  Женски
  Ја користам Clue и задоволна сум, најмногу ми е да знам колку дена поминале од циклус. Плус и точно предвидува, грешка прави ден два, ама не ми е ни редовна до ден.
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.