Апликации за следење месечен циклус

Дискусија во 'Тело' започната од larrachi, 1 февруари 2016.

 1. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Девојки која апликација ја користите за следење на месечниот циклус ?

  Новитет е македонската апликација изработена од Алкалоид и е наменета за сите припаднички на понежниот пол кои користат смартфон со Android или iOS платформа. Преку неа можете да водите сопствена евиденција за циклусот и едноставно да се подготвите за „оние“ денови во месецот , можете да ја најдете под името Caffetin Menstrual.
  [​IMG]
  Овозможено е користење календар за визуализација на којшто може да се обележат сите нешта поврзани со циклусот и со овулацијата на жената, како симптоми, расположение, забелешки, користење таблети за намалување (неутрализирање) на болката и сл.

  Освен календарот, можно е и водење дневник за менструација, плодност и за овулација, како и водење месечна и неделна статистика и правење споредби. Апликацијата може лесно да се сподели на социјалните мрежи, како и да се врши рангирање на Google Play и App Store.


  Женски, дали некоја почна да ја користи апликацијава?
  Колку сте (не)задоволни?
  Какво искуство имате со други слични апликации ?
  Препорака за некоја која апликација за следење на циклусот од која сте задоволни?

  *Воведот е дополнет од страна на модератор
   
  Последна измена од модератор: 8 октомври 2017
  На koritsaki и Catherayn им се допаѓа ова.
 2. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.815
  Допаѓања:
  12.312
  Пол:
  Женски
  се чудaм зoштo немa ниту еден кoментaр нa темaвa a инaку бaш ми гледа кoриснa. Јaс кoристaм aпликaцијa Мoј кaлендaр инaку ме мрзи дa вoдaм евиденцијa нa кaлендaрче
   
 3. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.915
  Допаѓања:
  31.550
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам оваа апликација долго време, искрено многу ми помага и има за внесување на сите податоци кои се потребни.
  За мене е одлична и од голема помош.
   
 4. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  621
  Јaс кoристaм aпликaцијa Мoј кaлендaр и сум задоволна.
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.853
  Допаѓања:
  125.247
  Пол:
  Женски
  За Windows телефон и на лаптоп користам EVA. period tracker, а додека имав андроид најмногу ми се имаше допаднато Clue.
  И на двете можиш да бележиш ден, промени на тело, сексуална активност и се тоа што е потребно.
   
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  49.158
  Пол:
  Женски
  Јас користам clue. Некако најмногу ми се погоди, супер изгледа, едноставна е и прецизна.
   
 7. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.760
  Допаѓања:
  40.009
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам апликацијата Мој календар, на неа бележувам ден, промена на тело.
  Многу е едноставна веќе година и повеќе ја користам.
   
 8. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.076
  Допаѓања:
  15.958
  Пол:
  Женски
  Од почеток ја користам Flo и највеќе ми одговара. Внесуваш податоци, добиваш точни калкулации. Толку просто.

  Пред да ја свалам неа и на последниов телефон, пробав и со My calendar, ама не ми се допаѓа на кој начин функционира. Превише комплицирано за нешто толку едноставно. И си ја инсталирав Flo повторно.
   
  На ReinaDeCielo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.790
  Допаѓања:
  55.475
  Clue ја користам. Мој календар порано не даваше да смениш ако си погрешил нешто и беше најлоша од сите апликации за следење на циклус. И Period Tracker со мачето ја имам користено, ама Clue има повеќе опции.
  Можеш да исклучиш циклус, да не ти влегуа во пресметките ако знаеш дека ти е подолг или пократок заради одредена причина (на пример си пиел итна контрацепција), не ти покажува плодни денови ако користиш хормонска заштита од бременост, секој месец ти стигаат мејлови дали циклусот ти е вограници на нормалата. Имаа блог на кој објавуваат многу корисни постови за менструацијата и репродуктивното здравје. Дефинитивно Clue.
   
 10. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  2.586
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам Flo и фала богу што ја најдов - идеална ми е.
  Можат да се внесат податоци за се и апликацијата го следи циклусот, животниот стил, те потсетува колку вода треба да пиеш во денот, колку чекори правиш и сл.
  Ја препорачувам.
   
  На ReinaDeCielo, Acka22 и marchi-cool им се допаѓа ова.
 11. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.815
  Допаѓања:
  12.312
  Пол:
  Женски
  Si go smeniv telefonot a aplikacijata Koja ja koristev MI zdosadi. Predlozete nekoja
   
 12. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  8.268
  Пол:
  Женски
  И јас Flo ја имам. Тотално прецизна и лесна за користење.
   
  На ReinaDeCielo и marchi-cool им се допаѓа ова.