1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апликација за мобилен

Дискусија во 'За форумот' започната од mamas, 14 декември 2011.

 1. mamas

  mamas Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  42
  Форумов е супер и кога би можела да го имам во тел. како апликација би било уште поубаво. Што мислите вие за тоа?
   
  На cresa-jagoda, FotoLina3, angelche16 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Ако имаш интернет на телефонот,ќе можеш да го вклучиш на форумот.
  Ако имаш WFI уште подобро...а за апликација треба да се прашат модераторите.
  Мислам дека си требало ова да го напишеш во темата Предлози и идеи за сајтотза да не се отвараат дупли теми :)
  Инаку не е лоша идеата :)
   
 3. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Нема потреба од апликација. Јас си влегувам и преку телефон на форумов. Ти треба интернет и ништо повеќе. :)
   
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Јас вообичаено ја отварам преку browser, а факт е дека ако се направи апликација специјално за мобилен, ќе биде многу полесно да се отвора форумот. Како што има за фејсбук на пример.
  Ама не знам колку тоа ќе се исплати, затоа што повеќето мобилни немаат кирилична поддршка, па членовите единствено ќе можат да читаат мислења и проверуваат пораки.
   
 5. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  4.895
  Пол:
  Женски
  Јас си го отварам онака не ми треба апликација :D
   
 6. Mama90

  Mama90 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Јас ве следам преку мобилен ок е но најмногу ми пречи тоа што после секое мислење што ке го објавам автоматски ме одјавува и ако сакам да дадам друго мислење повторно морам да се најавам и затоа повеќе читам одколку што пишувам, инако муабетчика сум си јас, да го немав тој проблем со објавувањето глава не ке можевте да кренете од моите мислења (шега) :D :D
   
 7. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  И јас сум за да се постави форумот а и цела фемина.мк како апликација за мобилен.
  Затоа што кога се укучувам преку преберувачот од телефонот треба да зумирам, да ја вртам страната посебно за форумот и така секој пат кога одам во следна страна, и малку напорно е
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Јас имам македонска подршка на телефон, сите ајфони имаат мислам и самсунг галакси и поновиве андроиди, ама има зафрканти работи.
  Прво неможеш од телефон да прикачиш слика.
  Второ, мене често знае да не ми отвори спојлер или акоо ми отвори ме враќа автоматски назад на почетна на форум.
  Сум пробала и од друг телефон ај да не е до ајфоните и на Нокиа истот ми го правеше.
  Супер би било да се има апликација, со која ќе можат да се извршуваат сите функции како од компјутер.
  Инаку има една специјална иос и андроид апликација за форуми, tapatalk forum app се плаќа но со џејлбрејк лесно се стигнува до бесплатна.
  Дали со неа може на фемина незнам.
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Супер би било не велам не. Но и вака не е ништо лошо. :)
   
 10. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Незнам што губиме со ова, факт е дека на сите ни би олеснало и помогнало, и воедно е добро и за самиот форум, бидејќи секогаш се наоѓаме во ситуација каде со денови не можеме да седнеме салам на компјутер или лаптоп и мора од мобилен да си проверуваме од време на време.
  А со апликацијава би било прелесно и многу попрегледно за сите нас.

  Доколку е возможно, може сериозно да се размисли за ова.
  Па ако не чита некој администратор или модератор, па да пренесе за ова, добро би било за обете страни, за вас како форум, секојдневен полесен пристап ќе овозможите, и за нас феминките/машките членови со полесен преглед кон форумот.
   
 11. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Македонска подршка може да има било кој смартфон, само со инсталиција на соодветна тастаура, другите проблеми кои ти се јавувале (тоа со спојлерите-што мене ужасно ме иритираше кога користев Ајфон) како и прикачувањето слики веројатно е проблем во Сафарито или било кој друг броусер (во случајот со Нокиата) зошто со телефонот кој моментално го користам може комотно да се чита, пишува, отвара спојлери, прикачува слики и сл.
  Небитно.

  Промена на платформа се чека повеќе од 6 месеци, а за правење апликација верувам дека ќе треба мнооогу повеќе зошто очигледно е дека не само форумов, туку фемина како веб-страна не е многу посветена на техничката подршка.
   
  На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
 12. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  Супер идеја. ^_^ Така ќе можиме во секој момент каде и да се наоѓаме да си седиме на фемина :D
   
 13. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  391
  Апликација за телефони

  Значи мислам дека би била убаво ако може да има апликација за телефони, од телефоните да си седиме на форумов. А има и други феминки кои сакаат апликација. Што велите, дали е потребно ова? :)
   
 14. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Апликација за телефони

  Мене ми е сеедно дали има или нема. Мојот пребарувач на телефонот и таблетот е супер и не кочи. Инаку, ако има апликација, сметам дека ќе биде полесно и од пребарувањето со нашите пребарувачи. И, да, сакам да се направи апликација, така би било полесно на многу феминки. :)
   
 15. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Апликација за телефони

  Се придружувам кон петицијава :) Не мора да е за целиот сајт, туку само за форумот.
   
 16. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Апликација за телефони

  И јас се придружувам кон петицијата за апликација на форумот на мобилен телефон бидејќи мислам дека тоа би било навистина убава,практична и корисна работа! :)
   
 17. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.297
  Допаѓања:
  28.801
  Пол:
  Женски
  Mене не ми треба многу, ама убаво би било. ;) Се придружувам и јас. :)
   
 18. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.300
  Нема да биде лошо ако се направи една апликација,па бар за форумот да има. :)
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Супер би било. :)
  Уште да може и слика да се прикачи :wasntme:
   
 20. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.297
  Допаѓања:
  28.801
  Пол:
  Женски
  Ана, со вградената поддршка на форумот може и од browser да се пишува на кирилица, скоро открив. :$