Апокалиптика (Apocalyptica)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од PoisonGirl-Valo, 22 мај 2011.

 1. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Apocalyptica е виолончелски бенд од Хелсинки , Финска , кој е формиран во далечната 1993 година. Бендот е составен од виолончелистите Eicca Toppinen , Paavo Lötjönen , и Perttu Kivilaakso и тапанарот Мико . Во нивната музика се позајмува елементи од повеќе жанрови, вклучувајќи класична музика , нео-класичниот метал , прогресивниот метал , и симфониски метал . Тие имаат продадено преку четири милиони албуми и свирено со повеќе музички групи како и со Виле Вало :inlove:
  Искрено ја ги ценам и сметам дека се многу добри ;) Коментирајте за нив. :rock:

  http://www.youtube.com/watch?v=x97f-_y9 ... re=related
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.762
  Ауу едно време ептен на нив бев навлечена, мајка ми ми викаше ШO ТИ СТАНА, КЛАСИКА ПОЧНА ДА СЛУШАШ? :D А јас: МАМО СЕЈ МИРНА, АБЕР НЕМАШ ;)
  Феноменални ми се. Периодот кога ги слушав бев доста напната, па одлични ми беа за опуштање.
  http://www.youtube.com/watch?v=xi1ArEPKlu0 :inlove:
   
  На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Најдобри се ,ии тука се со Виле :inlove: мајки ....
   
 4. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  оваа група кај нас имаа концерт чинам беше пред добри 4 години ако не сум грешка, знам една другарка која е луда по ова група, беше на концертот, но се врати нешто разочарана, едвај чекале да завршат и да си заминат, на крајот кога сите со аплауз ги повикувале повторно на сцена тие не се појавиле воопшто, стие биле разочарани од односот на оваа група.

  не сум обожавател на нивнста музика, нешто одбивна ми е.
   
  На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.238
  На Rose96, Whatsername, starbucks и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. PoisonGirl-Valo

  PoisonGirl-Valo Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  34
  Според мене не се некоја катастрофа, добри се и некако ми даваат инспирација , :) иначе слушам многу појака музика од оваа али ето и оваа тивкава многу ми се бендисува,некако релаксира.
  Кога свират со некои други изведувачи многу подобро звучат :
  http://www.youtube.com/watch?v=qxDcWvZCSRg \m/
   
 7. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.730
  Допаѓања:
  4.816
  Пол:
  Женски
 9. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130

  Прикачени фајлови:

 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.606
  Допаѓања:
  48.887
  Пол:
  Женски
  Уфф, планирам да им одам на концерт. Само да соберам парички :)
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.606
  Допаѓања:
  48.887
  Пол:
  Женски
  Вест на денот: Апокалиптика повторно во Скопје! Во април нареднава година! :dance:
   
 12. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.838
  Допаѓања:
  16.286
  Пол:
  Женски
  Штета што темава не е повеќе размрдана, дечкиве дефинитивно го заслужуваат секое внимание.
  Сѐ уште ме држи позитивното чувство и убавите емоции од концертот во април.
  Единствени, свои и неповторливи се.
  А, и покрај работата во Apocalyptica како бенд, многу ја почитувам и општо работата и делата на Eicca и Perttu, било да е тоа изработување на саунтракови за игри, опера, филхармонија и сл.
  Ретки се од оние кои само со звук можат да допрат до мене.
  Огромна почит :bow: :l: