1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апсолвентска екскурзија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од kikikikirika, 7 јануари 2012.

  1. Fantasy33

    Fantasy33 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2019
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.025
    Пол:
    Женски
    Мислам да. На инстаграм на профилот на студентарија имаше од агенцијава одговори на повеќе прашања, можеш да отвориш да видиш. Колку што се сеќавам рекоа дека може.
     
  2. Knudle

    Knudle Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2019
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    92
    Може секако. Дури можеш и со дечко ти да уплатите и да отидете заедно, без заебанција. Јас бев оваа година иако сум апсолвент, имаше неколку другарки четврта година средно се договориле и отишле заедно, исто имаше и постари луѓе кои дипломирале пред три години, а веќе работат.
    Единствено само ако не си полнолетна па да не можеш да одиш, се друго е ирелевантно.

    Иначе ја нарекуваат апсолвентска екскурзија од причина да не биде раскашено со секакви генерации, туку мнозинството или поголемиот дел да се апсолвенти (генерациски иста година) кој поголемиот дел ќе се познаваат меѓу себе и ќе бидат поопуштени таму за максимум доживљај.
     
    На Cucueta му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ficoo011

    Ficoo011 Нов член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2022
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
  4. papadopoulos

    papadopoulos Нов член

    Се зачлени на:
    13 март 2024
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    некој шо беше на апсолвентска лани нека ми пиши.
     
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Некој лани што беше преку Рапсоди, ако може да ми каже (ако сака) отприлика колку го фати. Факултативи, за таму за трошење. Годинава од Европа само во Хрватска бев и тоа убаво чешаат по кафичи. Да не кажувам сеа на која ќе идам. Ама еве за 10 дена колку пари би требале? ја рачунав 1000€