1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апсолвентска екскурзија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од kikikikirika, 7 јануари 2012.

  1. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    имам прашање
    дали се организираат вака ескурзии на факултет, освен апсолвентска?
     
  2. SSquen

    SSquen Нов член

    Се зачлени на:
    15 септември 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здравоо... Би сакала да прашам дали некој воопшто тука бил на апсолвентска преку агенцијата Балкан Фан? Сите ја фалат Рапсоди повеќе, меѓутоа би ве замолила некој доколку има искуство и со оваа агенција да пише. Колешките ќе идат со Рапсоди, а друштвото со Балкан Фан, па се мислам со која да уплатам.. :)
     
  3. Janicka20

    Janicka20 Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво SSquen.

    Јас бев со Балкан фан. Го кажав моето искуство на форумот. Тешка катастрофа. Искрено подобро не оди на екскурзија. Никаква организација, изгубени се просторот и времето, постојано нешто се менува...
    Незнам како е со други ама НИКОГАШ не би ги избрала БАЛКАН ФАН. Кажи им и на твоите колеги и другари зашто сепак се работи за сума од над 1000 евра. За се што треба стојам на располагање. секако треба да си помагаме со искуства.
     
  4. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    ^ Јас бев со Рапсоди. И би те советувала да одиш со нив. Јас бев задоволна од се, освен од тоа што премногу не брзаа цело време, буквално трчавме по водичот. Ама и ги разбирам дека се знаеше точно во колку саатот, каде треба да бидеме, па моравме да се водиме по тоа. Инаку се останато беше супер.
     
  5. SSquen

    SSquen Нов член

    Се зачлени на:
    15 септември 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Веќе уплатија едни со едната, други со другата и сеа ја уште треба да одлучам кон кои да се приклучам. Поише сакам да бидам со мое друштво и затоа прашав за Балкан Фан пошо они више платија :/ е сега ме интересира што не беше убаво? Дали ги посетивте сите места што ги пишува и дали е вклучено се како што пишува у врска со оброците? Извини шо те испозамарав али сакам да поминам убаво а не бадијала да фрлам пари. Би идела ради другарите, али ако е ептен кршш.. :/ нешо конкретно друго ако не ти е проблем да ми кажеш те молам.... И ти благодарам :)
     
  6. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Odi so Rapsodi super se, plus podruzi se malku i so kolegite ke ti bide super...so drustvoto i onaka si se druzish...
     
  7. Janicka20

    Janicka20 Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Badijala frlas pari ako odis so niv. I lani taka mene drustvoto mi otide so balkan fan, so toa sto del se otkazaa i otidoa so druga agencija a jas ostanav I se zeznav. Tie sto se otkazaa i otidoa so druga agencija se vratija prezadovolni. Ni vetija deka ke bideme 300 luge a bevme 50. Gradovite gi posetuvas spored programata ama nekako ne go dobivme toa sto ni bese kazano i bevme ostavani sami da se snaogame. Diskoteka ne vidovme vo lloret de mar osven eden den. Avtobusot bese star.
    Veruvaj mi, probaj da gi razubedis drugarite i drugarkite i odete so bilo koj osven so Balkan fun. Na kraj sepak treba dobro da si pominete, a sega koga citam mi e krivo sto ne sum otisla so druga agencija.
    Pisi ako ti tekne uste nesto je ti odgovoram.
     
  8. maya..a

    maya..a Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Дечки, некој од вас што бил со Рапсоди дали може да ми каже колку од прилика чинат факултативите и со колку минимум може да се помине се на се? Фала ви
     
  9. kroasan

    kroasan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2016
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
  10. honey.11

    honey.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2013
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    972
    Пол:
    Женски
    Здраво, сакам да прашам дали може некој да сподели искуство со облеката ? дали да носам повеќе летна или зимска гардероба ? За џепарац од прилика колку ќе ми бидат доволни ? Ако некоја сака да сподели искуство нека ми пише...

    фала однапред
     
    На Victorian и IvannaT им се допаѓа ова.
  11. Kohlensäure

    Kohlensäure Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2016
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    4.661
    Пол:
    Женски
    Девојки може да кажете повеќе за дискотеките и темата на нив ? Што да носам и какви се темите... нели има една со бела маичка .. друга со бои нешто слушнав ]:) за да знам што да си спакувам да бидам спремна. И исто така ако може искуство за Ајфеловата ,кога е најубаво време за да се искачам и дали да чекам за лифт или сепак по скали ... Хелппп девојкии:drunk:
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  12. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    По скалите се оди само до втор спрат, мораш со лифт да се искачиш ако сакаш да стигнеш до врвот,ние се искачивме на зајдисонце, значи тој период, со ден се искачивме горе и фативме мрак, ако сте ограничени со време подобро е преку ден, глетката здив одзема, на вечер само светилки ќе видиш
     
    На Victorian и Kohlensäure им се допаѓа ова.
  13. Kickey3112

    Kickey3112 Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Да не ги има носено некој парите на картичка па да ми каже колку е провизија?
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    300 ден последно што прашав.
     
  15. Kohlensäure

    Kohlensäure Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2016
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    4.661
    Пол:
    Женски
    • Ве молиме користете кирилица.
    Screenshot_20170405-161054.png
    Ако може искуства и што би препорачале да се види од наведените :) хелп плс
     
  16. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    знаете ли собите со колку кревети се, дали е по договор претходно или нема врска зависи од хотелот?
     
  18. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Девојки да ве прашам тие што сте биле на апсолвентска екскурзија какво е времето во тие градови што одеме од периодот од 15 април до 3 мај?
     
  19. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Иде ли некој со Рапсоди од 11 април ?
     
    На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    Девојки што е пожелно да се носи од облека и чевли
    И каде ја сместувавте храната, ни рекоа дека е дозволен само еден ранец за во автобус, а пакет вода и други работи кај да ги ставам...
    (Секој одговор е добредојден до 10 април, евентуално порано :lol:)