1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апсолвентско фустанче

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lacrymosa, 1 февруари 2010.

  1. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Ваууу мимс,прекрасен е и зошто да ти е ту мач,баш е онака лесен,не накинџурен,ептен е убав.
    Јас овој би си го носела и летно време со некои рамни чевлички,прекрасно ќе изгледа :)

    Едит:сеа гледам дека апсолвентската изгледа ти била вчера,пиши дали го облече фустанов :)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Да го облеков, ќе ви го покажам наскоро :)
     
    На CIA му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ane211989

    ane211989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    De4ki jas imam problem nemam nis kupeno za apsolventskata ve4er mi treba help kade mozam da si kupam nekoe ubavo tesno fustan4e :)
     
  4. OneDirection

    OneDirection Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2012
    Пораки:
    468
    Допаѓања:
    238
    Па прошетај низ сите бутици во твојот град и сигурно ке најдеш нешто.
    Ако веќе не најдеш појди на шивачка да ти сошијат
     
  5. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    што мислите за фустанчево за на апсолвентска вечер?
     

    Прикачени фајлови:

    На x-MajaEsposito-x му/ѝ се допаѓа ова.
  6. jovankad5

    jovankad5 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    3
    Девојки, каде во Скопје можам да најдам некое поубаво фустанче за апсолвентска?

    Некое така убаво, ама да не биде многу пренатрупано... :)
     
  7. law

    law Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    8
    Јас сум апсолвентка и дали ќе ми каже некоја каде можам да си најдам бело фустанче до колена по можност со чипка во Скопје? Благодарам
     
  8. GabbYy

    GabbYy Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Девојки и јас имам проблем, ве молам за помош :wasntme: Апсолвентка сум и многу сакам да носам долг фустан, ама нигде не можам да си најдам онаков каков што си имам замислено. Проблемот е во тоа што сакам да биде едноставен а не наџиџан со циркони и глупости :lol: еве на пример ваков
     

    Прикачени фајлови:

  9. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Ако сакаш да го шиеш тешко ќе најдеш баш ваков а ако шиеш пиши ми лп мајками е шнајдерка :D
     
  10. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.073
    Допаѓања:
    17.216
    Пол:
    Женски
     

    Прикачени фајлови:

    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
  12. little.gf

    little.gf Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    42
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Прочитав некаде кратки панталончиња. Мене лично ми делува несоодветно да се оди со кратки панталончиња. Долги е веќе друга приказна.
    Интересни ми се идеите за суќна во комбинација со кошула или блуза.
    Засега најмногу сум за некое поедноставно фустанче.
    Иако апсолвентската ми е далеку јас би сакала некое вакво. (немора во иста боја) :)
     

    Прикачени фајлови:

  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас догодина сум апсолвентка, и дури сега мислам на фустанот хахаха :lol:
    Мене многу ми се допаѓаат вакви фустани и што мислите дали е овој идеален за апсолвентската вечер?
    [​IMG]
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.262
    Допаѓања:
    8.668
    ^ Јас мислам дека е несоодветен,премногу светкав е,а и лошо е изработен. Светките не се поставени како што треба за самиот фустан да изгледа убаво,во комбинација со штклите впечатокот е многу лош.

    Јас сум за нешто по нежно и поелегантно истовремено.
     
    На Rose96, makedonkamak и cocopuff им се допаѓа ова.
  16. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    треба малку поелегантен избор да имате сепак апсолвенти сте, за матура девојкиве какви елегантни фустани избираат, а не за апсолвентска, погоре постираниве фустани не ми се соодветни за таа пригода....треба сериозност и елаеганција до одредена граница......јас кога бев апсолвент јас имав долг фустан ...кој како сака прашање е на вкус и избор. :) :) :) :) :)
     

    Прикачени фајлови:

  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Мене долг не ми стои бидејќи сум долгонога :D

    Преферирам кратки фустани.Ај до тогаш ќе видиме што мода ќе излезе.
     
  18. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Баш ако си долгонога поубаво ќе ти стои долг фустан. На ниските девојки долги фустани и не стојат толку добро како на високите. :)
     
    На MaggieTatum, Rose96, Elena69221 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Мене не ме привлекуваат тулови, сатени, светки, ексцентрични фустани кои само изгледаат ефтино. За апсолвентската вечер не би се облекла 'ко добри 90% од матурантките. Ни за матура немав таков фустан, имав кратко тегет фустанче со едноставен крој, и материјал за кој сите ме прашуваат кога и да се појавам некаде во него. Треба да изгледаш елегантно, софистицирано, утре треба работа да бараш. Јас сега почнав на апсолвентската да мислам, како што се ближи времето. Ќе биде густо, како што се приближуваат матурите сите ги вадат најефтините материјали и им ставаат цени кои воопшто не им одговараат ни со квалитетот ни со изгледот. Веднаш после апсолвентската сум на една многу блиска свадба, па така, за да не закачам уште еден фустан на закачалка и да се молам да му дојде времето некогаш, и наместо да купувам два фустани, ќе си купам еден па макар и да биде на цена колку 2 фустани. Не мислев дека ќе бидам на апсолветска со долг фустан, ама сега па и не ми изгледа толку лоша идејата. Онаа свадбата си го прaви своето :D Ех, како и се радувам и на неа :D
     
  20. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Многу девојки кога се спремаат за апсолвентска забораваат дека на прославата присуствуваат и професори, некогаш и деканот, зависи до факултето де и ажурноста на дотичниот :lol:
    Како и да е без разлика дали ќе биде долг или краток фустанот не треба да се претерува со разголување, сепак е академска средина колку и да е свадбарска атмосферата, присуството на некои ликови го држат моментот малку под контрола.

    Јас не бев во долг фустан, а и немаше многу девојки од моја генерација што се одлучија на такво нешто, па беа малцинство. Иако подобро убав и симпатичен долг фустан одколку језив сатен што ствара електрицитет во просторијата, ама небитно. Од момент на практичност си одбрав фино интересно фустанче што после тоа го убив од носење во различни изданија, зависи од тоа каде одев. Има убави комбинации и со панталони, штосни и младалачки.
    Како и да е мислам дека премногу проѕирни, кратки и разголени комбинации треба да се остават за други прилики.
     
    На jovanovska94 му/ѝ се допаѓа ова.