1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Бременост' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

  1. Valentina1111

    Valentina1111 Нов член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram, se nadevam na dobro. Pozdrav i fala na informacijata
     
    На EraBon и shining_star им се допаѓа ова.
  2. Zaklina94

    Zaklina94 Нов член

    Се зачлени на:
    3 декември 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site jas sum nova na forumot I ve pocituvam site zato ke ve molam za edna pomos imavme sex so decko mi I mu se skina kondomot pa svrsi vo mene I se napiv apce za den potoa vo rok od 40 min od ko se sluci...
    Dali e normalno da dojdi za nekolku dena ili da zakasni od vremeto koe treba da dobijam menstruacija? I posle dva i pol casa imavme povtorno sex ama za srejka ne se sluce nisto dali ima nesto rizicno vo toa ?
     
    На MikiTass му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hanca

    Hanca Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2017
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Жаклина, не си трудна, но не ја гледам поентата после ризичен однос кој довел до пиење на хормонско апче - после два часа повторно да се изложиш на незаштитен однос. Не си никогаш 100 % сигурна, тоа го знаеш нели?

    Повеќе грижа за себеси!
     
    На Antolinaa, sunrise_123 и lost123 им се допаѓа ова.
  4. kamilica994

    kamilica994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    14
    Здраво, имавме незаштитен однос со мојот партнер (тој ден ми заврши менструацијата) и сврши во мене.. Не целосно бидејќи одма реагиравме но ете доволно за да се крене паника.. После 2 часа се напив Норлево.. Недела подоцна прокрварив и тоа траеше околу 4 дена.. Еве сега ми доцни веќе 12 дена.. Е, ме интересира дали има некоја од вас со вакво искуство? И дали доцнењето е нус ефект од Норлевото?
     
  5. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.729
    Допаѓања:
    55.324
    Пол:
    Женски
    Од норлеовото ти касни.
     
    На kamilica994 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Barbi22-

    Barbi22- Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2015
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Најпрвин здраво на сите, вчера имавме однос со кондом меѓутоа кондомот бил скинат или се скинал за време на односот. Се напив норлево 40 минути после тоа и се беше океј до денес.. Неколку пати пробавме и имам болки во десниот јајник, штом сте тргнам болката трае неколку секунди и минува. Што може да е?
     
  7. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.222
    Допаѓања:
    3.739
    Пол:
    Женски
    Zdravo,vcera imavme 2 pati sex.prviot pat svrsi nadvor.posle kratko vreme imavme pak.mene vcera mi bese 13 den od menstuacija.dali ima sansi da ostanam trudna iako ne svrsi vo mene.
    Dali mozda ima ostanato spermatozoidi vo kanalot.
    Dali da pijam norlevo ili ne?
    Pozz
     
  8. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.729
    Допаѓања:
    55.324
    Пол:
    Женски
    Како би знаела некоја од нас дали останало нешто?
     
  9. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски

    Ако вториот пат било без заштита и ако тој претходно не се истуширал, сосема е можно да останало нешто.
    Како бе така ризикувате ако не сакате бременост.
     
  10. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.222
    Допаѓања:
    3.739
    Пол:
    Женски
    Sega se napiv norlevo bidejki osekam deka mi se plodni denovi.me bolat jajnicite.se nadevam deka apceto ke si ja zavrsi rabotata ako nedaj boze se desilo nesto.inaku go uspiv 15 casa po sex.
     
  11. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Нема да останеш бремена,не се грижи бидејќи апчето делува максимум 72 часа по незаштитениот однос и внимавај другпат затоа што Норлево не може да се пие повеќе од двапати годишно во растојание од шест месеци помеѓу двете апчиња за да не дојде до хормонален дисбаланс и големи пореметувања на менструацијата.
     
    На riba79 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Колку пари е едно апче такво?? го има сегде по аптеки?
     
  13. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ќе пиеш?
    Поарно држи си го в' гаќи.
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Без зафрканции, молам!
    Жими се сношти се случи, шо се случи а башка и биле плодни денови..
    Не сум спан цела ноќ, мислејќи дане испадни нешто што не треба... случајно ми излезе темава читнав неколку мислења, и решив да прашам!
     
  15. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Од 500-700 денари во аптеки, norlevo. Друг пат кондом, поефтино ти се фаќа.
     
  16. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.729
    Допаѓања:
    55.324
    Пол:
    Женски
    500 денари точно е, го има секаде.
     
  17. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    Синоќа за прв пат во животов при однос презервативот имаше дупчиња ситни веројатно е некоја фабричка грешка, а како за беља сврши во мене. Немаше отворена аптека па денес купив Норлево и го испив 13 часа од случката, стресена сум и ми треба поддршка а баш ми беше и ден на овулација. Кога да очекувам менструација?
    Ништо нема квалитетно веќе проверувајте ги презерватите после завршената работа.
     
  18. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Норлевото се пие најдоцна 72 часа,односно три дена по незаштитениот однос,така што кај тебе ќе има ефект бидејќи си го пиела 13 часа по односот во денот на овулацијата,не си задоцнила воопшто.Кондомот што имал ситни мали дупчиња поради фабричка грешка можеби ако бил купен од трафика не бил квалитетен или,пак,од аптека ако бил купен,амам со поминат рок да бил,па затоа не бил квалитетен,тоа ти најдобро си знаеш,но внимавај другпат,сега си испила на време Норлево,така што нема да останеш бремена.А,во врска со менструацијата сигурно на упатството за употреба нешто пишува и за тоа,прочитај го убаво упатството,но не е невообичаена појава поради апчето да ти доцни овој месец бидејќи апчето е хормонална бомба и затоа не треба да се пие повеќе од двапати годишно со растојание од шест месеци помеѓу двете дози.И плус,поради стресот и поради климатските промени може дополнително да ти доцни овој месец менструацијата,така што не се стресирај,не си бремена,само внимавај другпат повеќе.
     
    На anonymous16 и Ваљдрин. им се допаѓа ова.
  19. cri.89

    cri.89 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    zdravoo ... imam prasanje .. help please!!
    za apceto za den potoa, go piev pred eden mesec posle ciklusot nekolku dena bidejki naprivme glupost pa potoa prokrvariv ama ona malku ..e sega povtorno napraivme belja neocekuvano .. e sega ke ima nekakvi pisledici? ke deluva liii? ke ima.problemi so ciklusot neznam ... pomognete
     
  20. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    нема да делува истото апче