1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Бременост' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

  1. cri.89

    cri.89 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    znaci sega smeem da zemam druga firma ili..?
     
  2. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.846
    Допаѓања:
    133.051
    Пол:
    Женски
    во следните 6 месеци не е препорачливо да земеш такво апче, на коа фирма и да е... ама ако веќе мораш земи и ум за др пат
     
  3. cri.89

    cri.89 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2018
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    ee moram toa e problemot.. sepak fala mnoguu
     
  4. Adeline

    Adeline Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2015
    Пораки:
    1.912
    Допаѓања:
    4.593
    Пол:
    Женски
    Како...како?? Си играте натиго дајмиго или сте простете глупави? Или се правите? Написе уште еднаш (штетно е да знаеш повеќе од 2 пати годишно да се пие) па следниот месец направете пак глупост "по грешка" . Или немојте бе деца да се е*ете ако не сакате да ви влезе.
     
    На buba4e89 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  5. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.553
    Допаѓања:
    151.172
    е коа ке добиеш дисбаланс на хормоните ке видиш колку ке биде интересно коа целиот органзам ке ти се изпогреше и коа нема да можеш да го управиш
    а тоа значи и многу финкции во телото ке ти се изпореметат
    само правите му го кеифот на машките нека свршуваат унатре нив д аим е убаво а вие ке трескате глава коа недај боже ке си навлечите проблеми
    само така терајте така повеке ке ве сакат знајете нели?
     
    На BabyStyle, SummerGirl и Adeline им се допаѓа ова.
  6. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.023
    Допаѓања:
    37.312
    Пол:
    Женски
    Во некои аптеки бараат рецепт за ова апче. И мислам редно е веќе да почне само со рецепт да се продава
     
    На Martka и SummerGirl им се допаѓа ова.
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.749
    Допаѓања:
    32.116
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека редно. За да сфатат некои дека апчињата не се бонбони па да ги пијат кога ќе им текне.
     
  8. xxneska

    xxneska Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2017
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Имавме незаштитен однос со што сврши надвор и се избриша со маица па продолжи. Можно ли е да има нешто останато од семената течност па да има шанса за бременост? Норлево немам пиено до сега па не би знаела што да правам.
     
  9. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.716
    Допаѓања:
    54.919
    Пол:
    Женски
    Можно е.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.749
    Допаѓања:
    32.116
    Пол:
    Женски
    Само со уринирање или миење по односот може да се елиминира предсемената течност. Шанса за бременост има, ама минимална е.
     
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Глупости, рестрикции се контрапродуктивни.
    Така може само бројот на абортуси да се зголеми.
    Холандија има најниска стапка на абортуси, само поради тоа што сексуалното образование е на повисоко ниво.
    Младите подоцна стапуваат во односи и имаат помал број на партнери.
    Контрацепцијата е лесно достапна и евтина, а апчињата за ден потоа можат да се купат и во дрогерии (не мора во аптеки)
    Плус, сите викаме дека смееш само 2 пати годишно (и јас исто секому би му го рекла тоа), што апсолутно не е точно, ама нели, ајде ќе кажуваме така за да не ги охрабруваме децата.
     
    На dayla, Tan4ence и Dust им се допаѓа ова.
  12. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Funny_Condom_Quotes_Slogans.jpg
    Мислам сериозни сте со апчињава??? Па кое уживање е ако цело време се плашам да не се деси нешто и си го изреметам целиот организам со хормони. Налет таков сексуален однос. Боље презерватив ама чиста глава и мирен сон. No Comment
     
    На Martka и buba4e89 им се допаѓа ова.
  13. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.716
    Допаѓања:
    54.919
    Пол:
    Женски
    Не би се сложила со тебе, го пиев еднаш и знам какви последици имав.
    4 менструации не можеше да ми се стабилизира циклусот, се подув мислам како балон. Ми каснеше и по 10 дена а имам редовна од 28 дена секогаш. Ми се појави циста и што уште не, за веќе 5 циклус да ми се врати во нормала. Јас после пола година, си се вратив целосно во нормала, тој период не знам колку пати бев само на гинеколог, не би го препорачала ниту еднаш не па 2 пати годишно.
     
    Последна измена: 19 февруари 2018
  14. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    И јас сум пиела, и знам. 3 месеци не добив менструација, халуционирав од болка кога конечно добив.
    Ама подобра опција е од абортус.
    Забрана не прави добро, замисли се случи "несреќа" во петок навечер, ќе чекаш до понеделник да отидеш по апче? И тогаш?
    Ризик за намален ефект на апчето, ризик за вонматерична бременост...
    Колку порано се испие апчето, поефективно е и помали се шансите за негативни последици.
    Нема потреба да се одложува со рецепти.
     
    На dayla, Dust и LiliBoz им се допаѓа ова.
  15. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.716
    Допаѓања:
    54.919
    Пол:
    Женски
    Тоа си потполно во право, но почнаа да го купуваат младиве како апче за витамини го пиат и на тоа треба да се воведе некоја контрола.
     
  16. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Баш ми се свиѓаат овие прашањца со хелп ми плиз на крај, ама ок.
    Многу бељаџики на форумов, секој ден бељи прават а не знаат што после. Или како што викаат после ебење нема каење (стоп цензура,темата е таква)
    Мислам дека и да се воведе сексуално образование џабе ќе биде, пак вака ќе си прашувате.

    Со самото тоа што апчето е хормонско, можеш да претпоставиш на што ќе делува. Ако сакаш здрав репродуктивен систем, хормонски баланс, здраво тело способно да раѓа, тогаш и самата знаеш дека треба да престанеш со правење глупости и правење бељи, односно да користиш сигурна, безболна контрацепција, такозван кондом. Не е точно дека апчето е безопасно, ако беше така, ќе беше секојдневно рекламирано по медиумите како секојдневна терапија за "бељите". Да ти речам да го прочиташ упатството на лекот и негативните последици од употребата, не знам дали ќе има ефект, кога ти веќе си се впуштила во сексуални односи без притоа да се информираш/едуцираш за процесот и последиците.

    Додека прашувате на форуми дали сум трудна не ми сврши, го избриша со маица, свршив преку фармерки, пукна кондомот и сл, прогуглајте и прочитајте што претставува сексуалниот однос и како се забременува.
     
    На Martka, DzingrlakaDzikica, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    2.548
    Пол:
    Женски
    Еден апел до МОН да се воведе предмет по сексуално образование што побргу...
     
    На Martka, dayla, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Cancer93*

    Cancer93* Нов член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Девојки ај ваше мислење ако може. Нова сум на форумов инаку. Вака сега, имавме секс со партнерот со кондом ама се скинал не сме осетиле и тој ејакулираше во мене. После 2 3 часа од случката се напив Норлево. Е сега прашањето ми е колку е ефективно ова апче пошто прв пат го пијам ? (Инаку тоа се деси на 16ти према 17ти вечерта и според календарот оваулацијата ми беше помината и таа вечер пишуваше дека 16ти било шанса за бременост а 17ти дека се мали шансите за бременост). Инаку треба да ми дојде на 27ми месецов.
     
  19. Cancer93*

    Cancer93* Нов член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Ај ве молам мислење или совет нешо
     
  20. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.710
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Имаат пишувано позади разлистај малку.Два пати годишно се пиело имаш напишано се.
    Друг пат пазете си за да нема несакани последици.