1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Бременост' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

  1. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    17.756
    Ок е. Еве ја Џој погоре истото има пишано.

     
  2. Dog.forever

    Dog.forever Нов член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Не сврши во мене туку го извади но една капка падна од надвор и се исплашивме зедов апче
     
  3. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Не ми е прв пат да имам болки при крварење, а овие што ги осеќам сега се тапи и се ништо во споредба со оние што ги имам месечно (на нозе едвај стојам тогаш). Значи ова е нус појава. Ептен критично беше и единствена опција ми остана апчево. Иначе и мене првите 24 часа од пиење ми беа со мигрена, вртоглавица, гадење, ужас бев.
     
  4. Dog.forever

    Dog.forever Нов член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Jas koga go ispiv apceto ne custvuvav nisto si bev isto kako pred toa edinstveno nesto sto se smeni bese samo krvarenjeto a inaku see isto
     
  5. nikita777

    nikita777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2018
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Девојки менструација ми доцни 6 дена,не сум повраќала,се поправив 1 кг. изминативе 2 недели и сега забележав ми се зголемило стомачето многу малку во долниот дел(забележав бидејќи сум слаба и имам рамен стомак),пред десетина дена дечко ми сврши со дркање,беше до тоалет и потоа ме допираше со неговиот до вагината,а невина сум не сум имала сексуални односи никогаш и мислам дека не постои шанса да се забремени без односи,но сепак ако може мислење бидејќи никогаш не ми доцнело.Дали постои шанса или што би можело да биде?
     
  6. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Ако си невина какви може да има шанси за бременост?
    Ако си помала, може циклусот сеуште не ти е ставен во ред и затоа ти доцни.
    Во секој сличај поради бременост не е сигурно.
     
    На joy1, SummerGirl и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  7. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Абе ајде, дркање велиш?
    Те допрел со неговиот? А не му даде име, само така го викаш-неговиот?
    Далеку си ти од невина ама ај!

    На страна прашањава, во целава ситуација само едно е чудно, добивање стомаче од 6 дена каснење и поправање 1 кг само од "дркање". Јас до три месеца, се чудев кога ќе ми порасне стомакот и тоа со комплет на процедура почнувајќи од комплет сексуален однос со спојување на јајце клетка со сперматозоид, да не навлегувам во детали. Ова е за у гинис на само 6 ден.

    p.s. Кај е апчето?
     
    Последна измена: 2 јули 2018
    На Inlovewithm му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Saf

    Saf Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2018
    Пораки:
    1.246
    Допаѓања:
    1.608
    Kolku dolgo moze da traat simptomite prosledeni od Norlevo ? Go ispiv vo nedelata dva dena sum so glavobolki i vrtoglavici ..
     
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.536
    Пол:
    Женски
    толку траело и кај мене.2-3 дена преку сила
     
  10. Saf

    Saf Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2018
    Пораки:
    1.246
    Допаѓања:
    1.608
    Dali ima vrska sto go ispiv na denot na ovulacijata ,ke deluva ili?
     
  11. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Ако си го испила на време ќе делува.
     
  12. Wild.Cat96

    Wild.Cat96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    723
    Здраво девојки, сакав да ве прашам, синоќа имав односи со дечко ми без кондом (глупава грешка) сврши надвор, но јас почуствував како да сврши малку во мене и во тој момент му викнав, и он ми кажа дека уопште не бил внатре во мене во моментот кога сум му викнала, не знам дали ми се причини или стварно осетив нешто. Гледавме после не дека може нешто да се види, но вака некој видливи траги немаше. Мене требаше уште пред 2 дена да ми дојди, веќе два дена ме боли малце стомакот во долниот дел повремено и сум доста нервозна..значи имам симптоми на ПМС но сепак се размислувам дали да се напијам апче или не? Ќе ве молам за мислење :)
     
  13. eminik

    eminik Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    И јас сум слична ситуација,нез дали да купам апче. Само шо кај мене он сврши на стомак и потоа се растече и надолу и сега ме фаќа паника да не нешо...
     
  14. Inlovewithm

    Inlovewithm Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2018
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Amante vekje so tie apcinja razberete deka se stetni i deka ne se goltaat kako pez bonboni koga na vas ke vi tekne. Za promena ne se izlozuvajte na rizik koga znaete deka posle ke si cukate glava i ke prasuvate gluposti po forum
    I pred da se vpustate vo seksualni odnosi provrtete nekoja strana od ucebnik po biologija ocigledno ste begale od casovi.
    Kaj nekoj vnatre svrsuvaat pa ne se fakja a ne pak kaj tebe na stomak svrsil i pocnalo da tece. Kako mislis deka ako tece ke stigne do matkata? Volsebno li?
    opravete se sramota e !
     
    На simona_baby и eminik им се допаѓа ова.
  15. eminik

    eminik Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    не пијам готово штом си сигурна дека нема шанса за такво нешо ...тенкјуу
     
    На Inlovewithm му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sara5

    sara5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    drugarkami koristela norlevo eden den posle odnos i sega napravi test i e pozitiven.dali moze od tabletata da pokazuva pogresen rezultat?i dali bi vliaela tabletata na plodot nekako?
     
    Последна измена: 10 јули 2018
  17. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Не може поради неа да покажува погрешно.
     
  18. F.Star

    F.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Devojki, nesum iskusna so forumov i ne znaev kaj da pisam.. Sakav da se rasprasam vo vrska so apcevo.. dali treba da se pie na gladno za da ima pogolem efekt ili nema vrska? Kondomot se skina vecerta, a sabajleto otidov da kupam norlevo.. go ispiv vo period od 8 do 9 casa posle seks.. ve molam za povekje informacii.. Vi blagodaram
     
  19. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Нема врска дали си јадена или не, важно е да се испие на време.
     
    На F.Star му/ѝ се допаѓа ова.
  20. F.Star

    F.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Citav nanazad sto e pisuvano, kaj nekoi imalo pojava na vrtoglavici i glavobolki.. prvite 2 3 dena otkako go ispiv nemav nikakvi bolki, a sega osekjam po malu bolki vo stomak i glavobolki, i zamaten vid.. dali e mozno da e povrzano so apceto? Prv pat mi e da se skini kondomot, megutoa decko mi tvrdi deka pri vagjanje e mozno da e skinat, ama ne e i celosno siguren, ne sme sigurni dali prsnalo vnatre ili ne... Sigurno apcevo ke mi pomogni?