1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Бременост' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

  1. Aaaaana

    Aaaaana Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zenski vo koja Apteka go davaat apceto bez recepta, konkretno za cenatar i karposh?
     
  2. Ѕвездички

    Ѕвездички Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    2.896
    Пол:
    Женски
    Во Виола, апчето се вика Норлево
    Мислам дека секаде е без рецепта
     
  3. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.070
    Допаѓања:
    13.163
    Пол:
    Женски
    Секаде е со рецепта, никој нема да ту го даде така.
    Хормонско апче е.
     
  4. Aaaaana

    Aaaaana Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Vo zegin bez nikakov problem mi dadoja i na stranata od ministerstvo za zdravstvo stoi deka se izdava bez recept
     
    На JProud му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.070
    Допаѓања:
    13.163
    Пол:
    Женски
    Пред неполн месец една членка тука бараше помош како на набави без рецепта сите аптеки и барале, а не можеше да земе од матичната рецепта оти беа неработни денови (за велигден).
    Прочитај поназад некоја страна, не измислувам.

    Ама тебе штом ти дале ок.
     
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.393
    Пол:
    Женски
    без рецепт е
     
  7. Ѕвездички

    Ѕвездички Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    2.896
    Пол:
    Женски
    Моја пријателка купуваше скоро, без рецепта. Ако инсистираат рецепт, замоли ги да ти дадат, па во понеделник ќе им однесеш.
     
  8. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.064
    Допаѓања:
    4.126
    Пол:
    Женски
    Пиев апче пред 9 месеци(без рецепта го купив од Зегин), и никако не ви го препорачувам.
    Тој ден кога го испив се подув како балон и ми се вртеше во главата цело време, немав сила за ништо. Менструација одма после два дена ми дојде(редовно), ама после таа уште си имам проблеми.
    Не добивам секој месец, бојата на менструацијата не е нормална, од ич болки сега дојдов до тој степен да неможам да станам од кревет.
    Може не е кај сите исто дејство, ама јас не си поминав баш убаво.
     
  9. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.070
    Допаѓања:
    13.163
    Пол:
    Женски
    Па поубаво сигурно немало да поминеш ако си имала несакана бременост па да поминуваш низ хорор филм наречено абортуси...
    Многу јасно дека апчево не е интересно и здраво да се пие си пишува ефекти кои ги предизвикува ама некогаш е неопходно.
     
    На Ladybug98 и Ѕвездички им се допаѓа ова.
  10. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.070
    Допаѓања:
    13.163
    Пол:
    Женски
    За ова зборев.
    Зошто тогаш во некои аптеки бараат.

    Мене со утрогестан ми се има случено во некои ми бараат во некои не. И тоа во иста аптека Зегин разделечени на 1км, во едното секогаш зимам без рецепт, а во другото не ми даваат ни со молење дека ќе им однесам.
    Хорнонски биле утрогестан морале така. И викам подоле во тоа Зегин никогаш не ми бараат...крева раменици.
    Не е битно на крај, бидејќи и да им треба рецепта знаеме како може да дадат лек, па потоа да си набават колку што им треба рецепти за да се оправдаат :)
     
  11. Aaaaana

    Aaaaana Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20190526-053106.jpg eve screenshot, ne znam zosto bi barale koga ovde stoi deka moze bez recepta, osven ako ova ne e neshto novo otako go izglasaja zakonot za abortus. I ima vlianie vo kakva sostojba odish i barash apce, na primer ako e mnogu kasno na vecer ili ako si pijana i slicno nekoi ne ti davaat pod somnenie deka neshto ti se ima sluceno pa baraat proverka od ginekolog (znam za vakvi slucai)
     
  12. Aaaaana

    Aaaaana Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Konkretno vo zegin kaj la delishas pekarta shto e go zemav apceto
     
  13. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Бараа рецепт. Ама јас стриктно Норлево барав, не бев запознаена дека постои и друго апче што се вика Ела Уно или ино, не знам.
    И тогаш на Велигден 90% од аптеките беа затворени, и во Еурофарм и во Зегин ми бараа рецепт. Во Чаир аптеките немаа норлево.
    И матичната имаше познат аптекар таму на лице место го испив апчето.
    Инаку @Aaaaana ,и јас им покажав скриншот таков креваа раменици ним така им било кажано.
     
    На ocicka2014 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Aaaaana

    Aaaaana Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Znam deka porano beshe so recepta. Ne gi sfakam znaci. Ako pushish mashko da ti zeme apce odma mu davaat, mene mi se ima deseno i istoto se desi so decko od drugarka,. Taaa koga barashe apce i ne davaa posle eden sat otde toj da zeme odma mu mu dadoja apce bez problem. Ti ako otidesh nenormalna te pravat
     
  15. Aaaaana

    Aaaaana Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Jas miselv samo tie se norlevo. Ama rabotava e za heliks ke ti barame recepta, a za diazepam ne.... Boze sacuvaj
     
  16. Aaaaana

    Aaaaana Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Od prilika posle kolku ste prokrvarile i dali ste imale karakteristicni bolki za vas za menstruacija pred krvarenje?
     
  17. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Baraat samo dokument da vidat dali si polnoletna, norlevo se kupuva bez recept.
    Jas ispiv pred nedela dena. Tie se simptomite bolki vo stomak, povrakanje, omalaksenost, glavobolka..... mene dokrorot mi rece ne e 100% sekogas postoi edno 3-5% da zabremenis. A postoi i apce za 5 dena potoa.
    Jas norlevo go kupiv 20 evra.
    Vo makedonija kolku e?
     
  18. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Imase pak odnosi dodeka imase menstruacija?
    Za drugovo bez panika. Otkako go pies apceto posle si kako na stop. (Ne mislam na odnosi) i posle cekas menstruacija i kako sto ti se sluci tebe...poveke dena, se smenila i bojata.....
    Kako e sega? Da ne si trudna slucajno?:lol:
     
  19. Aaaaana

    Aaaaana Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ovde vo po 530 denari. Plan B se vika apceto vo Amerika i toa e 5 dena, a i da otvorish na net anglisko upatstvo od Norlevo pishuva do 5 dena
     
  20. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    Pred 8 dena go ispiv apceto I denes mi dojde menstruacija tochno na datumot shto treba. No menstruacija ta mi e crna, dali e od apceto? Pocnuva da me plasi