1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Бременост' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски

    Џабе си пиела апче. Немало потреба од него, пошто реално, тешко дека може да забремениш во ваква ситуација.
     
    На cresa-jagoda и Animali им се допаѓа ова.
  2. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Веќе си добила циклус и плус си испила апче, иако според мене непотребно шок си напраила на организмот што си го пиела апчето, немало баш потреба.
    Не, не си бремена, уживај и другпат внимавајте повеќе, да не се труеш со такви апчиња и да му правиш шок на организмот. :)
     
    На cresa-jagoda, MrenaRiba и Animali им се допаѓа ова.
  3. MysteriousQueen

    MysteriousQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    Здраво... по незаштитениот однос се напив апче и немав апсолутно никакви негативни ефекти како вртоглавица,лошење,крварење, но менс. ми дојде 5 дена порано. Некоја со слично искуство? Нормално е ова или треба да направам тест? Затоа што се плашам тоа да не беше крварење од имплантација иако траеше 6 дена... на интернет читам секакви работи и I’m freaking out:(
     
  4. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    не си бремена, си пиела апче, ти дошла менструација и не читај мн мн по нет, си правиш стресови без потреба :*
     
    На twilight123 и MysteriousQueen им се допаѓа ова.
  5. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Не си. Природно е да има измени во менструацијата по пиење на апчето, како доаѓање порано/подоцна или пообилна или послаба, промена во бојата...
     
    На MysteriousQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tatijana1993

    Tatijana1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2019
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Луѓе ќе збудалам! На 26ти беше ризичниот однос, се напив Норлево после 20часа од односот и од тогаш градите ме болат цело време без престан (утре треба да добијам а сеуште не чувствувам никакви болки во стомакот како обично ден пред да добијам). Дали што ме болат градите од тогаш можи да значи дека сум бремена или е некоја последица од Норлево?
     
  7. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    последици од апчето, ќе добиеш :D
     
  8. asimoska

    asimoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Здраво, на 20.07 се напив Норлево, ден два после редовниот циклусот, после неколку дена имав крварење кое траеше 4 дена, и денес пак имам... дали е нормално???
     
  9. Senoritamia

    Senoritamia Нов член

    Се зачлени на:
    8 август 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво имам едно прашање
    Пред 1 месец пиев Норлево и сега треба пак да се напијам, дали е паметен избор и кои би биле несаканите ефекти?Некоја со слично искуство??
     
  10. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    Ne e pameten izbor. Plan B se pie maksimum ednash vo 6 meseci. Kolku si sigurna deka kje morash da piesh? Inaku nesakante efekti se pomali od toa da si bremena.
     
  11. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    може сето тоа да ти е нус појава од норлевото,не секоја може да го поднесе
     
  12. Senoritamia

    Senoritamia Нов член

    Се зачлени на:
    8 август 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    80% сум сигурна... а што би ми се случило ако го испиев апчето? Сега е веќе касно за да го испијам
     
  13. Aaaaana

    Aaaaana Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Pred 2 meseci piev apce, posle edna nedela dobiv normalna menstruacija po izgled i slicno. Naredniot pat koga dobiv pak si beshe se vo red. Sega dobiv ama bukvalno vo denot imam samo edna kapka i toa onaka kako kafeav iscedok. Nekoj da ne bil vo slicna situacija?
     
  14. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Направи тест кога ќе биде време.Ако не си трудна да имаш време да аборѕираш ако не си спремна да бидеш родител.
     
    На Senoritamia му/ѝ се допаѓа ова.
  15. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    Вака кога ја читам темава нервоза ми се ствара, жими мајка. Не сум никој и ништо да ви солам памет или да ви судам ама девојки што правите? Сериозно, што правите, особено вие по 2 пати што сте се довеле во ситуација да користите?

    Не знам дали сте свесни ова апче колку е штетно по вашето репродуктивно здравје и дека апсолутно не е метод на контрацепција. Океј, разбирам се случува да пукне кондом или еднаш да се заборавите, ама како ви носи душата да имате ризичен однос и апчево да ви е како back up?

    Свестете се што си правите, аперкат на матката и удирате, истиот орган со кој треба да се служите до даље. Сета штета вие ја трпите, господата кои ги мрзи или "не им е убаво" со кондоми немаат никаква штета по нивното здравје, вие имате. Дури и сум слушнала на мои другарки кај што им викаат 'ај што има врска апче ќе пиеш'. Простаци кои абер немаат што тоа апче вас ви прави. Машко кое се грижи за вас нема никад да си дозволи да се труете со вакво нешто.

    Памет во глава и користете си контрацепција. Имате мала милијарда понуди, не се само кондоми. За ваше добро ова, пошто пак ќе повторам - кај вас оди штетата не кај партнерот.
     
    На MarigoldA, Milobebence, buba4e89 и 15 други им се допаѓа ова.
  16. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.880
    Допаѓања:
    14.234
    Пол:
    Женски
    не можеш да им докажеш на овдешниве. и јас со истово мислење во други теми уште и будала ме направија. Сум била јас со некои "чудни сваќања"
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Emilija gjor

    Emilija gjor Нов член

    Се зачлени на:
    11 август 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo... na 10 ovaj mesec imav odnosi so mojot partner ama pri odnosot pukna kondomot ama toj nemase svrseno vo nego po moe mislenje nitu toj ne oseti custvo deka svrsi. Toa se sluci na 10.08 vo 22 casot a utredent na 11.08 vo 14 casot se napiv apce norvelo 1.5 mg dali mozam da ostanam trudna ve molam za pomos!
     
  18. FVP

    FVP Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2018
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    1.201
    Пол:
    Женски
    ne
     
    На Emilija gjor му/ѝ се допаѓа ова.
  19. am6

    am6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, ми треба ваша помош. Пред три саати имав незаштитен однос, неколку пати ја одложи ејакулацијата за да ни трае подолго партијата. Кога го извади ејакулираше за неполни три секунди, дали има шанси да забременам од предсемената течност и дали треба да пиам апче?
     
  20. MysteriousQueen

    MysteriousQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    За колку време треба да добиеш? И дали претходно во текот на денот дечкото имаше ејакулирано?