Апче за ден потоа

Дискусија во 'Секс' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

 1. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.537
  Допаѓања:
  132.554
  Пол:
  Женски

  Џабе си пиела апче. Немало потреба од него, пошто реално, тешко дека може да забремениш во ваква ситуација.
   
  На cresa-jagoda и Animali им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.429
  Допаѓања:
  115.961
  Пол:
  Женски
  Веќе си добила циклус и плус си испила апче, иако според мене непотребно шок си напраила на организмот што си го пиела апчето, немало баш потреба.
  Не, не си бремена, уживај и другпат внимавајте повеќе, да не се труеш со такви апчиња и да му правиш шок на организмот. :)
   
  На cresa-jagoda, MrenaRiba и Animali им се допаѓа ова.
 3. MysteriousQueen

  MysteriousQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  462
  Пол:
  Женски
  Здраво... по незаштитениот однос се напив апче и немав апсолутно никакви негативни ефекти како вртоглавица,лошење,крварење, но менс. ми дојде 5 дена порано. Некоја со слично искуство? Нормално е ова или треба да направам тест? Затоа што се плашам тоа да не беше крварење од имплантација иако траеше 6 дена... на интернет читам секакви работи и I’m freaking out:(
   
 4. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  3.921
  Пол:
  Женски
  не си бремена, си пиела апче, ти дошла менструација и не читај мн мн по нет, си правиш стресови без потреба :*
   
  На twilight123 и MysteriousQueen им се допаѓа ова.
 5. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  12.388
  Пол:
  Женски
  Не си. Природно е да има измени во менструацијата по пиење на апчето, како доаѓање порано/подоцна или пообилна или послаба, промена во бојата...
   
  На MysteriousQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tatijana1993

  Tatijana1993 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Луѓе ќе збудалам! На 26ти беше ризичниот однос, се напив Норлево после 20часа од односот и од тогаш градите ме болат цело време без престан (утре треба да добијам а сеуште не чувствувам никакви болки во стомакот како обично ден пред да добијам). Дали што ме болат градите од тогаш можи да значи дека сум бремена или е некоја последица од Норлево?
   
 7. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  3.921
  Пол:
  Женски
  последици од апчето, ќе добиеш :D
   
 8. asimoska

  asimoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  2
  Здраво, на 20.07 се напив Норлево, ден два после редовниот циклусот, после неколку дена имав крварење кое траеше 4 дена, и денес пак имам... дали е нормално???
   
 9. Senoritamia

  Senoritamia Нов член

  Се зачлени на:
  8 август 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво имам едно прашање
  Пред 1 месец пиев Норлево и сега треба пак да се напијам, дали е паметен избор и кои би биле несаканите ефекти?Некоја со слично искуство??
   
 10. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  830
  Пол:
  Женски
  Ne e pameten izbor. Plan B se pie maksimum ednash vo 6 meseci. Kolku si sigurna deka kje morash da piesh? Inaku nesakante efekti se pomali od toa da si bremena.
   
 11. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.636
  Пол:
  Женски
  може сето тоа да ти е нус појава од норлевото,не секоја може да го поднесе
   
 12. Senoritamia

  Senoritamia Нов член

  Се зачлени на:
  8 август 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  80% сум сигурна... а што би ми се случило ако го испиев апчето? Сега е веќе касно за да го испијам
   
 13. Aaaaana

  Aaaaana Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Pred 2 meseci piev apce, posle edna nedela dobiv normalna menstruacija po izgled i slicno. Naredniot pat koga dobiv pak si beshe se vo red. Sega dobiv ama bukvalno vo denot imam samo edna kapka i toa onaka kako kafeav iscedok. Nekoj da ne bil vo slicna situacija?
   
 14. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.437
  Допаѓања:
  9.269
  Пол:
  Женски
  Направи тест кога ќе биде време.Ако не си трудна да имаш време да аборѕираш ако не си спремна да бидеш родител.
   
  На Senoritamia му/ѝ се допаѓа ова.
 15. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  20.238
  Пол:
  Женски
  Вака кога ја читам темава нервоза ми се ствара, жими мајка. Не сум никој и ништо да ви солам памет или да ви судам ама девојки што правите? Сериозно, што правите, особено вие по 2 пати што сте се довеле во ситуација да користите?

  Не знам дали сте свесни ова апче колку е штетно по вашето репродуктивно здравје и дека апсолутно не е метод на контрацепција. Океј, разбирам се случува да пукне кондом или еднаш да се заборавите, ама како ви носи душата да имате ризичен однос и апчево да ви е како back up?

  Свестете се што си правите, аперкат на матката и удирате, истиот орган со кој треба да се служите до даље. Сета штета вие ја трпите, господата кои ги мрзи или "не им е убаво" со кондоми немаат никаква штета по нивното здравје, вие имате. Дури и сум слушнала на мои другарки кај што им викаат 'ај што има врска апче ќе пиеш'. Простаци кои абер немаат што тоа апче вас ви прави. Машко кое се грижи за вас нема никад да си дозволи да се труете со вакво нешто.

  Памет во глава и користете си контрацепција. Имате мала милијарда понуди, не се само кондоми. За ваше добро ова, пошто пак ќе повторам - кај вас оди штетата не кај партнерот.
   
  На MarigoldA, Milobebence, buba4e89 и 15 други им се допаѓа ова.
 16. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.636
  Пол:
  Женски
  не можеш да им докажеш на овдешниве. и јас со истово мислење во други теми уште и будала ме направија. Сум била јас со некои "чудни сваќања"
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Emilija gjor

  Emilija gjor Нов член

  Се зачлени на:
  11 август 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo... na 10 ovaj mesec imav odnosi so mojot partner ama pri odnosot pukna kondomot ama toj nemase svrseno vo nego po moe mislenje nitu toj ne oseti custvo deka svrsi. Toa se sluci na 10.08 vo 22 casot a utredent na 11.08 vo 14 casot se napiv apce norvelo 1.5 mg dali mozam da ostanam trudna ve molam za pomos!
   
 18. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  830
  Пол:
  Женски
  ne
   
  На Emilija gjor му/ѝ се допаѓа ова.
 19. am6

  am6 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, ми треба ваша помош. Пред три саати имав незаштитен однос, неколку пати ја одложи ејакулацијата за да ни трае подолго партијата. Кога го извади ејакулираше за неполни три секунди, дали има шанси да забременам од предсемената течност и дали треба да пиам апче?
   
 20. MysteriousQueen

  MysteriousQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  462
  Пол:
  Женски
  За колку време треба да добиеш? И дали претходно во текот на денот дечкото имаше ејакулирано?