1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Бременост' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

  1. am6

    am6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Да ејакулирал два или три саати пред односот и неколку пати уринирал. За 11 дена треба да добијам.
     
  2. MysteriousQueen

    MysteriousQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    Ако имаш редовен циклус и ако си 100% сигурна дека не ејакулирал во тебе, шансите за бременост се премали. Јас во ваков случај не би пиела апче.
     
    На am6 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Јас во 2012год. Прв пат зедов апче норлево (од тогаш никогаш повеќе немам користено никакво) ама од кога го испив тоа апче многу влкна почнаа да ми излегуваат( а не сум влакнеста) по лице, на врат, на половина, а на тие места немав.
     
  4. La Di Du

    La Di Du Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    zdravo devojki sakam prasam posto mnogu me maci imavme seks so deckomi mene minatiot den mi zavrsi go ispiv apceto 35-40 saati od koga imavme odnosi od koga go ispiv apceto po 7 8 dena mi dojde a pred edna nedela mi imase zavrseno dali e mozno da sum trudna sega ne znam koga treba da mi dojde zosto minatiot mesec mi dojde dva pati
     
  5. Еритеа

    Еритеа Нов член

    Се зачлени на:
    11 април 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Pomina edna nedela od koga zedov norlevo, ne mi e prv pat da zemam i vo prethodnite slucai mi doagjashe nekolku dena od koa sum go zemala. Ne sum sigurna kako funkcionira apceto kaj sekogo imal razlicen efekt, ne mozam a da ne mislam na najloshoto..
     
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    Ии?
     
  7. Еритеа

    Еритеа Нов член

    Се зачлени на:
    11 април 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Pa da ne vrtam naprazno niz femina da spodeli nekoj svoe iskustvo, posto na poveketo strani koi gi izvrtev nemozev da najdam nesto
     
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.692
    Пол:
    Женски
    Имам пишувано ја лично искуство поназад малку, ме мрзи да барам да ти цитирам.
    Ама 2-3 работи ќе ти кажам:
    -првин тоа се ХОРМОНСКИ апчиња и кај сите различно делуваат.Ја пр. добив 5 дена од кога го испив апчето.
    -второ баш пошто се хормонски апчиња и на самото упатство(кое СИТЕ треба да го ПРОЧИТАТЕ) пишува дека се пие на размак од 6 месеци.А зашто?Пошто не е Аналгин ова па да имаме односи ,,ај сврши у мене ќе се напијам апче”.Не, ем апчето може и да прекине да делува ем може и циклус и хормони и се да ви се поремети
    -трето, апчето се пие за не дај Боже а не да им ги лечите хировите на машките да свршуваат во вас.Тоа не е апче за контрацепција па да го пиете ко витамин Ц.Ставајте си луѓе кондоми, а ако вашиот партнер не може да си ја контролира ејакулацијта нека работи на случајот.И објаснете им дека тоа не се пие кога на вас ќе ви текне.
    Не се заебавајте со животот и со хормонски апчиња.Јас од кога се напив Норлево се мрднав булвално, плачев за се, ми растеа повеќе влакна него било кога, розева крв ми течеше.Не си играјте играчки.
    Ова е најтопол совет и до тебе и до сите кои ќе дојдат на темава.
     
    На jacqueline.s, Martka, Milobebence и 4 други им се допаѓа ова.
  9. ✨✨✨

    ✨✨✨ Нов член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Имав критичен однос на 06.08 и го примив апчето после 3 часа. На 11.08 имав не многу обилен кафеав исцедок кој траеше до 14.08. Регуларна менструација требаше да добијам околу 24/25.08 (обично циклусот ми трае 31 ден), но добив 6 дена подоцна, со минимално крварење и потемна крв од вообичаено. Дали е ова нормално и дали има некоја со слично искуство?
     
  10. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.628
    Допаѓања:
    152.245
    нормално сето тоа ти е од хормонската бомба што си ја примала
    и во иднина може да имаш таков мутав циклус ама би требало да се среде
     
  11. Mart3

    Mart3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2019
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki, jas sum nova na forumot i citam nesto pa vaka na maka sum i mi treba pomos ... vo petokot (6.9) imavme odnos so dexkomi i munse skina kondomot i neznaeme dali vomene svrsi ili ne i po 10h se napiv norlevo i nemav nesakani dejstva, denes (12.9) imam krvarenje sto treba da znaci toe dali mi dojde menstuacijata mn porano( trebase na krajot od mesecot) ili ima moznost od bremenost? ;(:worried:
     
  12. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Тој не знае дали свршил во тебе?:fubar:
    Не си бремена.
     
    На Mart3 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mart3

    Mart3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2019
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Pa se se izmesha vo panika bevme dvata..
    Aa deka imam krvarenje sega potocno na 16ti den mi dojde od prethodnata menst nema nisto loso vo toa?
     
  14. majastefan

    majastefan Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Денес имав незаштитен сексуален однос,16ден од менструација,што значи средно плоден ден.Јас после половина час купив и испив Норлево.Има ли можност да е сигурно т.е да не забременам?
     
  15. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Дали партнерот сврши во тебе?
     
  16. majastefan

    majastefan Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Да
     
  17. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Брзо си го испила апчето не си бремена не се секирај ,апчето делува до 72 часа.
     
    На buba4e89 и majastefan им се допаѓа ова.
  18. PinkGirl*

    PinkGirl* Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    630
    Пол:
    Женски
    Не се водете многу по плодни и неплодни денови,јас останав бремена во неплоден ден.Апчето си го испила одма но тоа не значи дека може 100% да те заштити од бременост
     
    На Martka и Simonss2 им се допаѓа ова.
  19. majastefan

    majastefan Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Сакав исто да прашам дали некоја од вас која иако испила таблетка за ден потоа, сепак забременила?Еве веќе како една недела помина јас ниту прокрварев,ниту порано добив менструација
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  20. majastefan

    majastefan Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Да не се секирате денес добив менструација 3дена порано.Инаку од таблетката немав никакви несакани дејства, освен ноќеска што премногу ме болеше стомак,а немав добиено,што не ми се случувало порано.Цела вечер со болки,тек попладнево добив.