Апче за ден потоа

Дискусија во 'Секс' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

 1. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.507
  Пол:
  Женски
  Да бидам попрецизна пред една година сврши во мене се напив апче и по 5дена ми дојде менструација....е сега повторно мислиме дека напраивме грешка и за секој случај се напив апче еве поминаа 6дена и не ми доаѓа...дечко ми ми вика демек ако има нешто (ембрион)доаѓа менструација ако не редовниот циклус си течи оној од 29-30дена...се уште ми нема дојдено и прашањево ми е дали тезата од дечково е точна или не?
  Дали да кревам паники или да си чекам да ми дојди менструација на датумот кој ми е одреден според календарот?
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.921
  Допаѓања:
  118.417
  Пол:
  Женски
  Ако си се напила апче и си прокрварела, а не ти било време да добиеш по календар, тогаш најверојатно апчето завршило работа. Сега не мора да значи дека пак ќе прокрвариш после пиење на апчето. Ако не ти дојде циклусот кога треба по календар, направи си тест.
   
 3. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.507
  Пол:
  Женски
  Ок...фала ти многу :*
   
 4. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  391
  Дали го испи апчето на време доколку не си може да очекуваш и друго и секако да не си имала дијареа тогаш кога си го испила.
   
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.532
  Допаѓања:
  108.677
  Да не ги клукате тие апчињата 'За ден потоа', ко да се бомбони.
  Користете кондоми!
  Тоа хормонски шок за организмот е, секој пат ко ќе чукниш Норлево.
   
  На ostoun, IRBBB, Fallen.Angel и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.507
  Пол:
  Женски
  Ni dijarea imav niti pak go zakasniv
   
 7. __cataleya___

  __cataleya___ Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2017
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Девојки, со партнерот имавме односи и кондомот ни се скина, не осетивме ни јас ни тој и сврши во мене. После 12 часа се напив Норлево и еве после 7-8 дена имав сосем мало крварење (кафеавкаста, темноцрвена боја).
  Дали е ова ефект од апчето или имам причини да бидам загрижена?

  Инаку, редовна менструација би требало да ми дојде за 10тина дена.
   
 8. ivcak

  ivcak Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  Девојки, на 29.12 имав незаштитен однос, после 39 часа се напив Елла. Немав никакви несакани ефекти, добив на 15.01 точно на денот кога требаше. Ама...од вчера почнаа градите да ме болат како пред добивање а треба да добијам на 11.02 малку рано ми е пмс (обично ме фаќа недела порано) , можно е да се симптом на бременост??? Или си паничам без врска
   
 9. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.290
  Допаѓања:
  2.667
  Си паничиш без врска.
   
 10. hoover1

  hoover1 Нов член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,
  Многу би Ве замолила за помош бидејќи ситуацијата е навистина неизвесна. Претходниве неколку дена имав ПМС, многу ме болеа градите, ми потекоа, плачев за се живо и диво итн. Немав односи, па скоро една недела со партнерот се до вчера. Секогаш користиме кондом но вчера му се лизна, остана кондомот во мене, а и тој несвесен pull out-на и ејакулираше кај мене на нога и во близина на вагината. Не сме сигурни дали навлегло нешто внатре и дали има шанса за бременост па се размислувам да земам Норлево. Навистина ве молам за помош, времето ми истекува!
   
 11. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.290
  Допаѓања:
  2.667
  Ова е лудило во темава, навистина.. На сите многу ви е лесно да пиете вакви апчиња за ден потоа,а после ќе се чудите дали ќе делува, зошто ви касни, зошто порано сте добиле. Играјте си со хормоните. Еве мојата другарка уште нема нормална менструација и после 6-7 месеци од пиењето на норлево. И се поремети циклусот. Хаос и се направи.

  Сите сме биле во ризична ситуација и сме се решиле да пиеме. Ама кога ќе прочитам дека пиете, а не сте сигурни дали има потреба... Косата ми се крева. Имав партнер кој никогаш не беше сигурен во себе, и затоа секогаш користевме заштита. Ако се ослонував на него ќе имав испиено до сега над 100 вакви апчиња..
   
  На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.921
  Допаѓања:
  118.417
  Пол:
  Женски
  Нема потреба да пиеш апче ако свршил надвор, небитно каде.
   
  На hoover1 и fana им се допаѓа ова.
 13. Krcko

  Krcko Нов член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Imav nezastiten odnos posle toj odnos dobiv dve mentruacii redovni i normalnii......vcera imav nekoe losenje i glavobolka i bolka vo stomakot da ima slucajno shansi da sum bremena .....inc ne svrsi vo mene
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.382
  Допаѓања:
  87.872
  Пол:
  Женски
  Не.
   
 15. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  23.158
  Пол:
  Женски
  Не.
   
 16. hoover1

  hoover1 Нов член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам за советот, те послушав и навистина добив циклус после неколку дена.
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 17. plava.90

  plava.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  Прв пат испив таблета ела оне а имам 30 години.Синоќа имавме однос со дурекс сврши во мене но веднаш го изваде.После тоа видовме дека од страна дурексот пукнал.
  Не ми се плодни денови бидејки прв ден на последен циклус ми е 19 јануариа добивам редовно на 28 или 29 дена.
  Значи за3-4 дена од синоќа треба добијам, но за секој случај и сигурност сабајле испив таблетка. Се надевам дека ќе е се во ред.
   
 18. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  23.158
  Пол:
  Женски
  Ќе биде се во ред.
   
 19. Keystone

  Keystone Нов член

  Се зачлени на:
  Среда
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки ве молам за мислење.
  Вчера ми заврши менструацијата, а денеска имав секс со дечко ми и вториот пат пукна кондомот среќа го забележавме и преминавме тој не сврши. Што мислите дали имам потреба да пијам Норлево?
   
 20. Suhan

  Suhan Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2020
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Ne stom ne svrsil a i ne ti se plodni denovi jas mislam deka nema potreba da se trues so hormoni.