1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Бременост' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

  1. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Да бидам попрецизна пред една година сврши во мене се напив апче и по 5дена ми дојде менструација....е сега повторно мислиме дека напраивме грешка и за секој случај се напив апче еве поминаа 6дена и не ми доаѓа...дечко ми ми вика демек ако има нешто (ембрион)доаѓа менструација ако не редовниот циклус си течи оној од 29-30дена...се уште ми нема дојдено и прашањево ми е дали тезата од дечково е точна или не?
    Дали да кревам паники или да си чекам да ми дојди менструација на датумот кој ми е одреден според календарот?
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Ако си се напила апче и си прокрварела, а не ти било време да добиеш по календар, тогаш најверојатно апчето завршило работа. Сега не мора да значи дека пак ќе прокрвариш после пиење на апчето. Ако не ти дојде циклусот кога треба по календар, направи си тест.
     
  3. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Ок...фала ти многу :*
     
  4. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Дали го испи апчето на време доколку не си може да очекуваш и друго и секако да не си имала дијареа тогаш кога си го испила.
     
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Да не ги клукате тие апчињата 'За ден потоа', ко да се бомбони.
    Користете кондоми!
    Тоа хормонски шок за организмот е, секој пат ко ќе чукниш Норлево.
     
    На Indiegurl, ostoun, IRBBB и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Ni dijarea imav niti pak go zakasniv
     
  7. __cataleya___

    __cataleya___ Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2017
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Девојки, со партнерот имавме односи и кондомот ни се скина, не осетивме ни јас ни тој и сврши во мене. После 12 часа се напив Норлево и еве после 7-8 дена имав сосем мало крварење (кафеавкаста, темноцрвена боја).
    Дали е ова ефект од апчето или имам причини да бидам загрижена?

    Инаку, редовна менструација би требало да ми дојде за 10тина дена.
     
  8. ivcak

    ivcak Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    Девојки, на 29.12 имав незаштитен однос, после 39 часа се напив Елла. Немав никакви несакани ефекти, добив на 15.01 точно на денот кога требаше. Ама...од вчера почнаа градите да ме болат како пред добивање а треба да добијам на 11.02 малку рано ми е пмс (обично ме фаќа недела порано) , можно е да се симптом на бременост??? Или си паничам без врска
     
  9. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Си паничиш без врска.
     
  10. hoover1

    hoover1 Нов член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,
    Многу би Ве замолила за помош бидејќи ситуацијата е навистина неизвесна. Претходниве неколку дена имав ПМС, многу ме болеа градите, ми потекоа, плачев за се живо и диво итн. Немав односи, па скоро една недела со партнерот се до вчера. Секогаш користиме кондом но вчера му се лизна, остана кондомот во мене, а и тој несвесен pull out-на и ејакулираше кај мене на нога и во близина на вагината. Не сме сигурни дали навлегло нешто внатре и дали има шанса за бременост па се размислувам да земам Норлево. Навистина ве молам за помош, времето ми истекува!
     
  11. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Ова е лудило во темава, навистина.. На сите многу ви е лесно да пиете вакви апчиња за ден потоа,а после ќе се чудите дали ќе делува, зошто ви касни, зошто порано сте добиле. Играјте си со хормоните. Еве мојата другарка уште нема нормална менструација и после 6-7 месеци од пиењето на норлево. И се поремети циклусот. Хаос и се направи.

    Сите сме биле во ризична ситуација и сме се решиле да пиеме. Ама кога ќе прочитам дека пиете, а не сте сигурни дали има потреба... Косата ми се крева. Имав партнер кој никогаш не беше сигурен во себе, и затоа секогаш користевме заштита. Ако се ослонував на него ќе имав испиено до сега над 100 вакви апчиња..
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Нема потреба да пиеш апче ако свршил надвор, небитно каде.
     
    На hoover1 и fana им се допаѓа ова.
  13. Krcko

    Krcko Нов член

    Се зачлени на:
    9 јули 2019
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Imav nezastiten odnos posle toj odnos dobiv dve mentruacii redovni i normalnii......vcera imav nekoe losenje i glavobolka i bolka vo stomakot da ima slucajno shansi da sum bremena .....inc ne svrsi vo mene
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не.
     
  15. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.492
    Пол:
    Женски
    Не.
     
  16. hoover1

    hoover1 Нов член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за советот, те послушав и навистина добив циклус после неколку дена.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  17. plava.90

    plava.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    276
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    Прв пат испив таблета ела оне а имам 30 години.Синоќа имавме однос со дурекс сврши во мене но веднаш го изваде.После тоа видовме дека од страна дурексот пукнал.
    Не ми се плодни денови бидејки прв ден на последен циклус ми е 19 јануариа добивам редовно на 28 или 29 дена.
    Значи за3-4 дена од синоќа треба добијам, но за секој случај и сигурност сабајле испив таблетка. Се надевам дека ќе е се во ред.
     
  18. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.492
    Пол:
    Женски
    Ќе биде се во ред.
     
  19. Keystone

    Keystone Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2020
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки ве молам за мислење.
    Вчера ми заврши менструацијата, а денеска имав секс со дечко ми и вториот пат пукна кондомот среќа го забележавме и преминавме тој не сврши. Што мислите дали имам потреба да пијам Норлево?
     
  20. Suhan

    Suhan Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2020
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    652
    Пол:
    Женски
    Ne stom ne svrsil a i ne ti se plodni denovi jas mislam deka nema potreba da se trues so hormoni.
     
    На Keystone му/ѝ се допаѓа ова.