Апче за ден потоа

Дискусија во 'Секс' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

 1. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.972
  Допаѓања:
  92.801
  Пол:
  Женски
  Aко сте сигурни дека нема свршено во тебе немаш потреба од апчето
   
  На Keystone му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки сакам да прашам нешто пошто сум во паника.Со дечкоми имавме односи без заштита,но не осетив кога свршил туку само ми кажа дека ми свршил на пижамата и јас цеката скокнав од паника мислејќи дека предходно свршил малце внатре па извадил,он ми кажа дека не свршил внатре ама се сомневав пошто прв однос ни беше,поради тоа земав и таблетка ден потоа Elle One и наредниот ден пројрварев како менструација и тоа траеше само два дена и прекина.Ако некој знае зошто прокрварев или има слично вакво искуство нека ми пише.
   
 3. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  1.040
  Пол:
  Женски
  Лапај си ги ти апчињата ко бонбончиња, по можност после секој однос и после мисли му ја зошто крвариш. (facepalm)
   
 4. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Прв пат пијам и коа сакаш глава да спасиш ке пиеш мн нормално
   
 5. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  1.040
  Пол:
  Женски
  Да да, да спасиш глава од свршвење на пижама. Земи читни малце пред да имаш односи, и не клукај се со апчиња.
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  4.359
  Пол:
  Женски
  Не можам да разберам, прв однос, без заштита и одма пиеш апче бидејќи не си сигурна?Што планираше кога реши да не користиш заштита? Како мислеше да бидеш сигурна?
  Ти не ни знаеш зошто си го испила апчето и дали воопшто имало потреба.
  Верувај тешко е да се игнорираат мислењата како твоето, бидејќи е жално колку не сте свесни за последиците, не се заштитувате и пиете апчиња како бомбони, од неодговорност, непромисленост и неинформираност.
  Да си посетиш гинеколог, тој ќе ти објасни што и како. И да, обавезна е посетата на гинеколог, посебно кога си сексуално активен!
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Имам користено заштита претходно ама неможиш секогаш да го имаш кондомот при рака не очекував ни сама дека ке падни секс
   
  Последна измена од модератор: 1 март 2020
 8. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  4.359
  Пол:
  Женски
  Да, можеш, ако имаш барем малку самоконтрола нема да имаш односи кога не носиш соодветна заштита со себе.
   
  На honey.11 и WildMk им се допаѓа ова.
 9. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Дечки во паника сум на 17ти пиев Elle One таблетка за итна контрацепција веднаш после незаштитениот однос не ни поминаа 20мин па го испив апчето,на вториот ден прокрварев и тоа траеше два дена.Деновиве осеќам како тежина и гадење.(да напоменам дека бев во овулација)А вчера требаа да ми дојдат.Помагајте☹️
   
 10. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  4.359
  Пол:
  Женски
  Тие таблети се со доста хормони, така да нормално е да има промени во циклусот. Јас тука не гледам проблем. Ако сепак сакаш да бидеш помирна, посети гинеколог.
   
  На Lola122 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  нормално ли е и после 5 дена одкако го испив да имам гадење?
   
 12. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  4.359
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам дека гадењето е една од нуспојавите кои може да ги предизвикаат овие таблети, иако не знам конкретно за Elle. Ама ако мислиш дека тоа е резултат на бременост, тогаш дефинитивно не е. И кога би била бремена, симптоми се јавуваат мнооогу покасно.
   
 13. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  фала ти многуу :l:

  Gledam i tebe istoto ti se sluchilo aj objasnimi sho tochno se desi,vo panika sum
   
  Последна измена од модератор: 1 март 2020
  На BlissDruidess94 и Annora им се допаѓа ова.
 14. BlissDruidess94

  BlissDruidess94 Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Most of the time, there is no reason to worry if you bleed after taking emergency contraceptive pills (also called "morning after pills" or "day after pills"). Although not a common side effect, the hormones in the pills (either progestin alone or progestin combined with estrogen) can cause some women to bleed at unexpected times. If that is the cause of your bleeding, it is not dangerous and you should expect it to go away by itself after you get your next period.

  сепак иди на гинеколог
   
 15. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  blagodaram denes e vtor den kaj sho mi kasni nemam osetlivi gradi osven od vreme na vreme koa zemam hrana imam gadenje,imam namalen apetit, pod stres sum,zemav test za bremenost i ke vidam shto ke pokazhe

  Го направив тестот и негативен беше
   
  Последна измена од модератор: 1 март 2020
 16. ostoun

  ostoun Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Овие таблети се пијат кога ептен ќе закажат другите начини на контрацепција, а не за секој случај.
   
 17. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Na Elle One mislish?
   
 18. ostoun

  ostoun Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Да, на сите што се користат за итна контрацепција. Инаку по пиењето на елаоне може да доцни циклусот до 7 дена.
   
 19. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  uh fala ti barem malce me uteshi,denes e 5ti den kaj sho mi kasni,a vchera napraviv test za bremenost i negativen beshe
   
 20. ostoun

  ostoun Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Опушти се и земај витамин ц, ќе добиеш.
   
  На Lola122 му/ѝ се допаѓа ова.