1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Бременост' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

  1. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Ме трпат? Е да, јас и приватни пораки и пишувам мораш значи мораш да го родиш.
    Може секој се да ми каже, ама јас одлучувам во мојот живот. Ако одлуката ја донесам од анонимни на форум тешко мене. Затоа ако бараш совет на форум, очекувајте секакви коментари а не очите да ви читаат тоа што ви одговара.
     
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Полесен е животот кога се изземаш од одговорност.
     
    На Lady D ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bezimena25

    Bezimena25 Нов член

    Се зачлени на:
    28 март 2021
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo, sakam da prasam dokolku nekoj znae, posle nezastiten odnos (skinat kondom) po polovina cas e ispieno apce na Ellaone. Dali ova apce ke pomogne i posle kolku vreme se gleda efektot? Blagodaram odnapred
     
    На Milče9 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Ефектот се гледа на следната менструација:D или ја имаш или ја немаш(facepalm)
     
    На Lady D ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    129
    Испив апче за ден потоа,ellaone уште во февруари во март добив најнормално,само 2 дена ми доцнеше.Сега оваа менструација буквално се состои како исцедок некој само кафен,и тоа како точки само,а секогаш сум имала обичнлни менструации.Еве веќе 3ти ден така,загрижена сум многу.
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Хормонски проблем,знаеш колку време му треба на телото да се исчисти од апчето?
    Ко бонбончиња си ги пиете.
     
    На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.
  7. BabyCakes

    BabyCakes Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2021
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Вака, во Саботата испив Норлево бидејќи пукна кондомот а сакав да сум со мирна глава, ова ми е прв пат да пијам вакви апчиња. Меѓутоа, ете таква лоша среќа имав тоа да се случи околу овулацијата. Неделата т.е вчера вечерта каква вртоглавица ме фати значи ау кома...и многу ми се повраќаше значи не можев у ништо бело да гледам се затворив у соба со сите светла исклучели оначе мислам дека ќе се онесвестев. Денес сабајлево имаше малку крв при бришење ко розевко и сеа не знам дали е од норлевото или не зашо понекогаш ми се случува да прокрварам на овулација што значи yikes. Има ли врска огромна ама огромната вртоглавица со норлевото?
     
  8. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Мислам дека да, дел од нус појавите е.
    Зошто не разговараш со доктор?
     
  9. Watermelon 123

    Watermelon 123 Нов член

    Се зачлени на:
    21 април 2021
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Испив норлево околу 70 сата после ризичниот однос. Што мислите дали ке делува?
     
  10. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.732
    Допаѓања:
    55.503
    Пол:
    Женски
    Не мора да значи дека ќе делува, почекај.
     
  11. BabyCakes

    BabyCakes Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2021
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Ми дојде подобро ден откако го пишав тоа. Имав и ко една капка крв ама розевка. Колку време би ми каснело отприлика?
     
  12. BabyCakes

    BabyCakes Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2021
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Инаку помина повеќе од недела и сега имам како кафеав исцедок. Моментално сум 8 дена пред да ми дојде. Обично недела порано или покасно може да дојде така?
     
  13. Misskirova

    Misskirova Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    3.096
    Допаѓања:
    6.769
    Пол:
    Женски
    Девојки хелп.
    Имав незаштитен однос на 25 ти.
    На 26 ти испив Норлево.
    На 27ти пак имав незаштитен однос . Не ме прашувајте зошто итс компликејтед.
    Е сега,поминаа 9 дена ,мене вчера и денес ме боли стомак и пецка стомак и половина.
    Докторката рече ќе ме штитело Норлевото и за односот од после ама незнам што да мислам.
    Некој искуство?
     
  14. Glowy

    Glowy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    2.807
    Допаѓања:
    6.313
    Пол:
    Женски
    Не би знаеле бидејќи секој незашитен однос може да е потенцијална бременост.
    Олади ја малку главата и не размислувај за тоа, од стрес дополнително може да ти доцни.
    За следно заштита и да не те боли главата.
     
  15. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    9.636
    Пол:
    Женски
    Не можи никој да ти кажи со сигурност. Али важно е дали сврши во тебе или не. Ако е не, немаш место за паника. Сепак постои можност ама не е толку голема. И немој на секое да ја правиш истата грешка заради туѓо задоволство. Норлевото не е тик так
     
  16. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    129
    Девојки пред 2ипол месеци испов апче за ден потоа,менструацијата тој месец не ми доцнеше,менструацијата наредниот месец ми дојде дури порано два дена,а сега еве ми касни неколку овој месец (имам доста редовна менструација).Овој месец не сум имала некои ризични односи користевме заштита со партнерот,па сакав да прашам дали е можно да доцни од апчето?Направив и два теста,негативни беа.
     
  17. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.950
    Допаѓања:
    30.793
    Пол:
    Женски
    Штом ти касни и си направила тест и истиот е негативен, бремена не си. Менструација касне од многу други причини - и од норлевото, замор, стрес, цисти..
    Закажи си на генеколог, ќе ти биди мирна главата:)
     
    На Glowy и Tamarkaa им се допаѓа ова.
  18. Xeniah

    Xeniah Активен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Девојки имав незаштитен однос со дечко ми прв пат у живот не сврши воопшто вечерта а сабајлево сврши надвор. Не сум пиела ден потоа апче никогаш, дали би ми препорачале да испијам?
     
  19. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Не,
    Едуцирај се повеќе кога веќе си сексуално активна
     
    На deskarada и Xeniah им се допаѓа ова.
  20. Kremcetooo

    Kremcetooo Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    11
    Zdravo. Dali posle mokrenje na maskoto na rakata moze da mu ostane sperma. T.e dali se laci sperma pri mokrenje i dali posti sanasa za bremenost ako posle so rakata posle mokrenjeto ja trie vaginata?