Апче за ден потоа

Дискусија во 'Секс' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

 1. uplasena

  uplasena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  heeellllpppp

  а дали одкако ке се испие таблетата треба да се прокрвари?
   
 2. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  2.670
  Пол:
  Женски
  heeellllpppp

  леле ај те молам не се клукај непотребно со апчиња.Ако вака правиш со паника ти ќе мора послем секој однос да пиеш апче.И сама кажа дека не свршил во тебе!!Па зошто толку паника не гледам причина.Апчињата не се пијат туку така, само во конкретен случај-значи кога навистина ќе сврши во тебе.Сега си само исплашена и тоа е се.
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.877
  heeellllpppp

  Година ипол скоро имам незаштитен секс и не сум останала бремена. Ептен се ретки шансите да останеш, ако се остануваше така лесно досега ќе чував дете. Не пиј беспотребно апчиња убаво ти кажаа.
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Reny

  Reny Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  ВЕ МОЛАМ КАЖЕТЕ ВАШЕ МИСЛЕЊЕ ВО ВРСКА СО МОЈОТ ПРОБЛЕМ

  Како прво не си требала да пиеш апчиња бидејќи после секој незаштитен однос не значи дека ке останеш бремена. И друг пат пред да направиш вакво нешто консултирај се со некој искусен што знае бидејќи овие апчиња се многу штетни и можеш да останеш стерилна. А за циклусот ке ти доаѓа на 2ри многу нормално :D
   
 5. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.898
  Пол:
  Женски
  Многу ми сте интересни кога од ракав ке си лупнете некоја си ваша информација! |(
  Од каде тоа дека стерилна се останува од апчето за ден потоа? Боже. Многу неоткриени гинеколози на форумов да ти имало.
  Не лупајте глупости за сериозни работи ако немате некако доказ за тоа што го тврдите. Па после девојките ќе биле лошо информирани, е да, ќе бидат.
   
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.270
  Девојче 5 години имам незаштитен однос, но всушност прекинат однос без ејакулација внатре.
  Како и 70% од светот, прекинатиот однос е најпознатитот начин за несакана бременост :)
  Без кондом ама никако ејакулација внатре.
  Прочитав една феноменална статистика пред година дена : Шансите за забременување од предсемена течност се еднакви со шансата да ти се скине кондомот! :!:
  Па сега види ти.
  Поголемиот број што имаат еден сексуален партнер се одлучуваат да имаат односи без кондом.
  Така да според мене нема потреба од апчево, само ќе си пореметиш циклусот.
  Али ако ти толку си решила да го пиеш твое е.
  Баш јас го прашував гинекологот за можноста да забременам со прекинат однос и ми рече фурај си без кондом шансите се и помали од минимални.
  Јас до сега требаше 3 бременсти да истерам и да направам детска градинка :D
   
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  незнам дали од таблета за ден потоа можеш да останеш бремена или не, ама знам дека тоа се хормони, што треба гинеколог да ти ги препише за да почнеш да ги пиеш, а не на своа рака дека на тебе ти текнало

  наместо да се клукаш со се и секави таблети од страв,закажи преглед на гинеколог и ке добиеш објаснување и се разбира совет.
   
 8. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.898
  Пол:
  Женски
  Дали на некој му се случило откако се напил норлево да има слабо крварење кога добил менструација?
  Мене еден ден само ми траеше. |(
   
 9. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.281
  Допаѓања:
  8.179
  Всушност шансите за да ти се скине кондом се поголеми :) Никогаш не сум сретнала некоја да остане бремена од предсемена течност, туку и гинеголозите кај што сум била немале ваков пример....повеќе е ова како теорија со најмининални шанси за остварување. А кондом да ти се скине не е баш толку многу ретка работа, знам многу девојќи вака што останале бремени....а многу мнои другари ги имаат пиено апчињава за ден потоа од причина што им пукнал кондомот. Плус ете низ форум читаме како пукаат кондоми :lol: а никаде до сеа не сум прочитала од течноста да се жали некоја :)
  значи ова е моја статистика според она што слушам и читам, и мислам и дека е логично

  А за ова второво потполно се согласувам, само има еден битен детал: Дечкото да е искусен. Од причина да знае коа треба да прекине и за може да се контролира, а не некој тинејџер што вчера почнал да има односи и појма нема (тинејџери и неискусни без навреда :) ама така е)
   
 10. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.898
  Пол:
  Женски
  Абе да Алиса, ама се мисли на тоа дека нели шансите за да се скине кондом ако е ПРАВИЛНО наместен се скоро никакви. Така и со предсемената течност. Кондомот пука затоа што во брзање и попалени и најчесто го местат неправилно. :lol:
  Колку да е ставен, не обрнуваат внимание. И затоа пука.
   
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.811
  Допаѓања:
  45.894
  Епа вака... пред 10тина дена ни се скина кондомот со дечко ми и после некаде пола час-час испив едно Норлево... Ги поминав повекјето од симптомите... главоболки, болки во стомакот, мачнини... Требаше да добијам на 20ти овој месец... ама добив пред 6 дена, што не ме загризи баш, затоа што имам нередовен циклус, макар да никогаш не ми подранува... и ете денес ми помина, само што крварењето беше мноооогу намалено... Се прашувам дали има некакви шанси да сум останала трудна... :worried:
   
 12. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.356
  Допаѓања:
  26.381
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема шанси...тоа веројатно е од апчето пошто може да ти се поремети циклусот,може да ти биде многу слаб или многу обилен..зависи од организмот.Мислам дека не треба да се грижиш :)
   
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.811
  Допаѓања:
  45.894


  хм... да знам... и јас истото го помислив... ама секогаш кревам паника околу такви работи.... а башка и затоа што ова ми бесе прво вакво искуство :worried: сепак сега кога добив сум донекаде порелаксирана... се надевам се ќе биде во ред :)
   
 14. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  Вчера со дечко ми ни се случи мала незгода,кондомот се извадил и он сврши надвор (како и секогаш) но од спермата ми летнало на задникот,јас од паника да не ми влегло нешто од спермата после 1саат испив Норлево иначе вчера ми беше 22ден од последната менструација а веке ги имав симптомите дека ке добијам (подуван стомак,болки во градите,ми се исфрла лицето итн како и секогаш што ми се појавуваат пред да добијам) и сеа уште ми е страв да не останам бремена.Додека да ми дојде менструација сеа ке полудам од грижи.Има ли шанси за бременост??
   
 15. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  629
  Пол:
  Женски
  Штом си испила Норлево нема место за паника. Внимавај за другпат, зошто ми се чини дека и овој пат си го испила беспотребно.
   
 16. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.898
  Пол:
  Женски
  Не си требала да се напиеш ако сте биле сигурни дека не свршил внатре.
   
 17. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  Па знам и дечко ми така ми рече ама дека јас паничарка и затоа,фала пуно малце да се олабавам :rofl:
   
 18. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.811
  Допаѓања:
  45.894  И пак јас досадната... Пред 2 дена пак добив :worried: :worried: :worried: :worried: ако може да се нарече тоа добиено :worried: :worried: по една капка дневно или малце кафеав исцедок... јајниците ме болат како и обично... се е нормално освен тоа што во рок од 3 недели добивам 2 пати... и тоа толку малку што не можам ни да кажам дека имам добиено... Дали е можно ова да е ефект на Норлевото... Не знам што да правам... :sweat: :sweat:
   
 19. kristinamk

  kristinamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  4
  па мозно да е од апцето али не е страсно оди до лекар и то е то биди раат. позз
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.844
  Допаѓања:
  47.102
  Пол:
  Женски
  Што не направи еден тест за секој случај? Мада не ми се верува да си трудна. Јас кога испив апче еден месец не ми дојде, само имав ептен кафеав исцедок. бев на гинеколог и ми рекоа дека е ефект од апчето, па следниот месец ми дојде. Зависи кај кој каков ефект има апчето... А да си отидеш на гинеколог и еден преглед да си направиш?