1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апче за ден потоа

Дискусија во 'Бременост' започната од Barbie.Girl, 30 март 2010.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Не знам... едноставно ми е страв од резултатот на тестот... мислам дека се мн мали шансите да сум трудна затоа што како прво ми беше прв пат да пијам Норлево, а како второ веднаш го испив... а за гинеколог... се убедувам да идам уште пред да се случи ова... само сега сум со страшно многу обврски и никако да најдам време... и плус малце одолговлекувам зашто никогаш не сум била на гинеколог... ама сепак свесна сум дека треба да идам што е можно поскоро...
     
  2. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Епа да се пофалам... Вчера се разбудив со ужасна болка во јајниците... Ништо пострашно не ме болело во животот... се сеќавам само на нешто слично пред помалце од 2 год, ама мислам дека тоа вчера немаше никаква споредба... И... беднаш добив нормално како секогаш... значи се е во ред и конечно можам да дишам слободно :) се напив нешто за болките и по помалце од пола саат се смирив и заспав :)
     
  3. sunshine12345

    sunshine12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    девојки хелп.. вчера со дечко ми имавме секс со кондом, но се скина а тој сврши во мене :worried: денеска ( после 7-8 саати ) добив менструација.. дали има место за паника? дали треба да се напијам апче за ден потоа, што мислите?
     
  4. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    А најубаво ти да си отидеш одма кај геникологот и да си го прашаш,требало уште сабајле да одиш.Јас така би направила,зашто тука ние може да ти кажеме напиј се или не ама ти најубаво на лекар да си прашаш или па јави се немораш да одиш ќе ти кажат они дали треба или не.
     
  5. sunshine12345

    sunshine12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    леле нее.. неможам да идам на гинеколог, никогаш не сум била :(( ok, fala mnogu
     
  6. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    епа ако сега неможеш да одиш на гинеколог, тогаш може ке бидеш идна мамичка ;)
    сега ти одлучи си ]:)
     
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    За се има прв пат, подобро оди да не ја зезнеш работава.
     
  8. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    По месец ипол од предходниот инцидент следи уште еден... Ох леле, ќе умрам... Знам дека не е во ред да пијам 2 во толку краток период, ама што можам да сторам. Се надевам дека се ќе биде во ред :(
     
  9. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Леле душичке, пази си се повеќе
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Па пресметај убаво дали биле плодни деновите, не е тоа бонбона
     
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Се пазиме максимално, ама последниот период искочивме огромни баксузи со кондомите... не знам што даправам... планирам најскоро што можам да тркнам до гинеколог по апчиња. Дечко ми вика дека никогаш во живот му нема пукнато кондом предходно, а сега... не знам што е работата, страв ми е дури и да имам секс веќе... :(
     
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Па едноставно е решението, нека го вади пред да сврши или пиј контрацепциски апчиња.
     
    На Tatijana1993 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505

    Решението е кратко и јасно - нека престане да свршува во тебе, бидејќи апчињата не се бомбончиња. Ни тие за ден потоа ни оние за контрацепција.
     
  14. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    [/quote]


    Не дека не се согласувам, само да кажам нема споредба меѓу оние за ден потоа со оние за контрацепција, во врска со штетноста.
    За контрацепција имаат многу позитивни работи, штетни не се
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ane91

    Ane91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Јас до сега имам испиено 2 такви апчиња и првиот пат после 2-3 дена крварев некои 4 дена и вториот пат исто така слично...после второто апче менструацијата 2-3 месеци ми беше многу кратка и не ми течеше многу но еве последниов месец ми се врати во нормала :)
    Сепак ја ги испив бидејки дечко ми сврши во мене со сигурност и гледав до 20 часа најкасно за да има поголем ефект но сепак не е препорачливо да се пијат ако не си сосема сигурна дека дошло до таков несреќен случај :)
     
  16. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас ги испив пола час-час после незгодата, не сакав ама тоа е тоа :( знам дека не е во ред и нормално ќе пазиме уште повеќе, ќе си набавам контрацептивни пилули... Само ова да искочи добро...
     
  17. Macence20

    Macence20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Utrovo ispiv norlevo i odma posle toa otidov do wc oti mi se mocase i vidov deka mi doslo.Imav zastiten odnos no od strav deka mozebi pustil malce od predsemenata tecnost go ispiv apceto.

    E sega sakam da znam,kakvi posledici mozam da si napravam od toa,zasto pred 2 ipol meseci zemav norlevo.Ova mi e 2pat znaci.A imam slusnato deka ne bilo dobro da se pie pocesto,max 2 pati godisno.No vo upastvoto ne pisuva takvo nesto.

    I dali bi mi nastetilo nekako na menstruacijata sto sega ja imam?Da ne slucajno mi prekine ili drugo nesto ne znam?!
     
  18. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    Даааааааааааа!!! Мене после такво земање почесто ми дојде 6 пати во 2 месеци.... Несмееш веќе да ги зимаш, тоа ми го кажа гинекологот мој. Иначе да има несакани последици, за 2 месеци ќе почнат да ти растат влакна на грбот, лицето и стомакот :( ОБРАТИ СЕ ИТНО НА ГИНЕКОЛОГ бидејќи многу е веројатно дека ќе имаш некое пореметување
     
  19. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Побогу некој нека ги образува луѓевооо
    Не требало да има сексуално образование?!?!
    Епа нека слушаат вероиспосвест и нека пијат Норлево после и кога треба и кога не треба!!!
    Која иронија!!!
     
    На SAHARIDIZN му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    devojki norlevo ne odat na recepta taka?