1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аранжирање на маси (храна, салфетки, ордевери) низ слики

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од LaDyDoLl, 26 јуни 2012.

 1. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  17.411
  Пол:
  Женски
  Убавината на храната е во тоа како е подготвена, но повеќе на каков начин е аранжирана. Да прикажеме колку едноставната храна може да ,,излаже,, секое око.
  ако има ваква тема слободно клуч, нема лутиш
   

  Прикачени фајлови:

  На skenco и AnjaLazanja им се допаѓа ова.
 2. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  17.411
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • images (20).jpg
   images (20).jpg
   Големина на фајлот:
   10,3 KB
   Прегледи:
   3.689
  • images (19).jpg
   images (19).jpg
   Големина на фајлот:
   10,9 KB
   Прегледи:
   3.688
  • imagessssm.jpg
   imagessssm.jpg
   Големина на фајлот:
   10,5 KB
   Прегледи:
   3.689
  На SarCh му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  би каснале од ова :D :D :D
  [​IMG]
   
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.791
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Да умрам за јадење нема да го каснам.Да умрам! :puke: :puke: :lol: :rofl:
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  за главата ми е јасно дека е пиперка, ама одозгора како е направен тоа шлагот-финишот не ми е јасно,изгледа е цело како слика нарачано (оние за торти)
   
 6. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Не е пиперка инаку,не би била на торта,фондан е за моделирање-благ.:)
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  еее да, а можеби е некоја солена торта хахха па затоа е пиперка ;) :D како и да е страшно е
   
 9. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
 10. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  Премногу се убави салфетите само уште да кажете ако сакате како се прават ???? :)
   
 11. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  4.330
  Пол:
  Женски
  Навистина, поефикасна би била темава доколку во 2-3 чекора го објасните правењето на салфетките.
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Wild-GirL и AnjaLazanja им се допаѓа ова.
 13. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.903
  Пол:
  Женски
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Убава идеа, за Н.Година
  [​IMG]
   
  На Karra и 17mart им се допаѓа ова.
 15. lindalove

  lindalove Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  24
  Ајде дајте некоја идеа за како да декорирам риба (пастрмка) на скара. :D
   
 16. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Темава е прекрасна многу ми се свиѓа,но ајде ве молам сега некоја идеа за салвети како да декорирам еве сега ми се ближи слава и све само на тоа мислам.
   
  На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  4.330
  Пол:
  Женски
  Исто и јас пишав, се ближи период на слави,па Нова Година, Божиќ.. дајте постапки за правење салфетки во форма на колаж (3-4 слики во една), зошто вака слабо се конта како се направени.
   
  На aleks26 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. lindalove

  lindalove Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  24
 19. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  741
 20. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  741