1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Арбен Бени Шаќири (Бени и Нон-Стоп)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од 31971577, 3 мај 2013.

 1. 31971577

  31971577 Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  16
  Сметам дека за човек како Бени треба да има тема на форумов.
  Нема да гњавам со воведи, сите го знаеме Бени, мајстор за рок, мајстор за рок-журки во Македонија.
  Го почитувам и го сакам човекот. Искрен,приземен + успешен.
  Го слушам одкако знам за себе. Вујко ми неколку пати како помала ме има носено на негови свирки.
  Ми се допаѓаат неговите текстови и музиката што ја прави заедно со бендот Нон Стоп.

  Колку вие го слушате? Ви се допаѓа ли неговата музика? Одите ли на негови свирки? Впечатоци од неговите свирки?

  http://www.youtube.com/watch?v=RExb0f0lA_w
  http://www.youtube.com/watch?v=gZI5Acn8hks
  http://www.youtube.com/watch?v=nqDRSeJNMkM
  http://www.youtube.com/watch?v=cfL2KIrUxV0
  http://www.youtube.com/watch?v=IYxBc0bQLD0
   
  На bobmarli и Elennaa им се допаѓа ова.
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Го почитувам Бени како музичар но не преферирам да го слушам.Не ме привлекуваат електричните гитари.
  Мислам дека имаше една епизода во Наше Маало кај што свиреше со дел од децата.Иако не го слушам толку знам неколку негови песни.Омилените :*
  http://www.youtube.com/watch?v=rgfbb4oI4ek

  http://www.youtube.com/watch?v=IYxBc0bQLD0

  П.С еве некои работи за Бени http://www.youtube.com/watch?v=lQtdwROLZe0 :)
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.287
  Допаѓања:
  77.248
  Пол:
  Женски
  Го сакам човеков и бендот и песните. Предобри се. Досега не сум имала прилика да појдам на нивна свирка но кога ќе имам дефинитивно нема да пропуштам.
   
 4. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.717
  Допаѓања:
  156.618
  Пол:
  Женски

  Ова ми е меѓу поомилените :inlove: