1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аристократски тен или а ла Африкана?

Дискусија во 'Тело' започната од yawn, 28 март 2011.

 1. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  За каков тен копнеете,мислите дека е секси и веќе го имате?
  Мое мислење е дека чоколадниот тен е супер секси,но девојките со светол тен се нежни,женствени и мистериозни . :)
   
  На annnni и Anely им се допаѓа ова.
 2. bornthisway

  bornthisway Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  30
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Имам невоопичаен тен хаахха во глобала потемен, но лицето ми е бледо. Кога купувам пудра обично земам потемна нијанса, а и многу подобро ми стои отколку посветла (иако нема некоја голема разлика). Многу од продавачките се бунат за тоа зошто земам посветла или потемнапудра :)А во врска со тоа што девојките со посветол тен делуваат понежно, па и не мислам баш така. Ако самат девојка не знае да ја изрази својата убавина, нежност, женственост, сексипилност тогаш нејзиниот тен нема да игра големаулога ;) :)
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Јас мислам дека и девојките со бел тен,можат да имаат потемен.Солариуми,креми... :)
  А овие со темен,иако се посекси ,не можат да имаат бел тен :lol:
  Како и да е,различно е кај секоја девојка,секоја со својот шарм и убавина. Ако е убава,има убава насмевка,очи,тенот толку и нема да биде битен... :)
   
  На cresa-jagoda, srcekrsacka, pinkylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  234
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Јас сум нешто измегу, повеке ми е чоколаден тем ноо ако треба да изберам дефинитивно нешто мн црно :D :rofl: незнам зошто но едноставно повеке ми се допага и заради другите мои карактеристики (кафеава коса, кафеави очи) по убаво ми стои потемна боја на кожа :D
   
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Јас сум со светол тен, ама многу повеќе си се допаѓам кога сум исончана, )
   
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.195
  Допаѓања:
  89.437
  Пол:
  Женски
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Имам темен тен. Си го сакам затоа што и веднаш ме фаќа сонце. Помнам пред 4,5 години после 1 мај, ме прашува една другарка дали сум била некаде на одмор, па сум се исончала, а јас само што облеков кратки ракави.
   
 7. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Имам аристократски тен и многу си го сакам, несакам да имам темен тен, така да ретко се сончам, а кога го правам тоа ставам Заштитен фактор голема бројка, мислам и да сакам да се сончам неможам бидејки мојата кожа веднаш гори т.е. црвенее, никако не темнее....
   
  На ivona-94 и yawn им се допаѓа ова.
 8. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  имам ептен бел тен(баш аристократски) повеке личи на млечен тен :lol: :rofl:
  сонце ме фака да ама поретко :$
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Pale is the new tan. ;)

  Бојата на кожата ми е бела, т.е. тенот ми е светол.
  Не си го сакам многу, многу.

  Сакам да сум чоколадна, се убивам од сончање летно време.
  Брзо фаќам боја, но многу брзо и ми се губи. :(

  Ми се допаѓаат некои девојки со многу светол тен, ама шминката треба да им одговара.
  [​IMG]
  Во секој друг случај - ми изгледаат како страшила.


  Преферирам сепак потемен тен.
  [​IMG]
   
 10. maja0

  maja0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  И јас имам бел тен, многу тешко ме фаќа сонце. Додека ја добијам бојата која ја сакам треба да поминат 2 недели. Како и да е оние со бел тен можат да поцрнат, ама ај оние со потемен тен да ги видам да станат посветли :D . Како и да е, мене искрено посекси ми се луѓе со потемен тен.
   
 11. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Јас имам темен тен, не ми треба пудра летоска :) Ама не сакам баш таков тен, ми се допаѓаат девојки од типот на Калиопи, бело лице со црна коса :*
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Jас сум бела и тоа ептен :D никогаш не сум одела в солариум или сум се сончала за да поцрнам,убаво ми е вака,како Cнежана, :lol: се шалам,ама стварно убаво ми е вака,иако сите мислат сонце не сум видела :$ :D
   
  На srcekrsacka и ciribiribela им се допаѓа ова.
 13. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.738
  Допаѓања:
  17.924
  Пол:
  Женски
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Е јас сум таква бела со црна коса,ама мн ме нервира белиот тен само заради едно,нозете од толку што ми се бели сите вени и капилари се ми се познава,не сакам да бидам црна,ама нешто средно :D
   
 14. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Ја па ич ама ич нејќам темен тен, посебно кај женски. :puke: Грдо ми изгледа.
  Жените со бел тен ми се нежни, женствени, мили....едноставно имаат некоја лепота во нив.
  Аристократска лепота. :P И им стои секоја боја на косата.
  Јас имам бел тен, ама би сакала да имам уште посветол. И црвена природна коса.... Ах... :/ Али со мојава фарбана црна, тешко да стигнам до црвена. :lol:
   
  На AngelGirl и yawn им се допаѓа ова.
 15. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Не сум бела ко сиренце, туку малку мавам на праска. Некогаш мислам дека фаќам и некоја жолтичка нијанса, крем-тен. :D

  Си го сакам тенот, ама уште повеќе се сакам кога ќе поцрнам, зошто не знам што чудо ќе ми беше кожава, ама нит горам нит ме фаќа боја. Како само да си се топли на сонцево. :D Премногу бели жени не ми се допаѓаат, колку и да им одговара тенот на фаца, кога ќе избаци нога мавровска белина...нема ништо секси во тоа.
   
 16. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.116
  Допаѓања:
  56.375
  Пол:
  Женски
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Јас имам бел тен, на делови од лицето и безбоен, значи без никаков пигмент :D
  Не смеам да се сончам, но и порано кога смеев, не ми стоеше темен тен. Не ми стои макар ни една нијанса потемна пудра, чудна сум и не си се сакам таква.
  Кога би можела да бирам, пак би одбрала светол (ама би си го направила рамномерен) тен.
  Ми се допаѓаат жени со бакарен исончан тен, но не стои на секого. Како што и светол не одговара секому.
   
 17. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  2.435
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  јас сум бела, ама многу сакам во лето да поцрнам и никогаш не ми се исполнува таа желба, никогаш се немам видено во темен тен и не знам ни дали ми стои :rofl: :rofl:
  кожата тешко ми поцрнува, ако се печам на сонце само може да поцрвенеам..
   
 18. NotInLove88

  NotInLove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  :emo: Не сакам да имам толку многу бел млечен тен каков што имам ,во зима е ок ,но во лето кога треба да покажам малку мевце се чувствувам како гревче,.....Е тоа ти е ЗА*БАНО...На моменти и болно делувам од што сум бела и страм ми е да се изложам на плажа доколку претходно не отидам на солариум 8) .... :lol: :lol: :lol:
   
 19. ivo-na

  ivo-na Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  39
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Имам темен тен, си го сакам, никогаш не црвенеам на сонце одма потемнувам. Поубави ми се девојките со темен тен, посекси ;)
   
 20. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Аристократски тен или а.л.а Африкана?

  Е мојот тен ти е бел ко снешко ама снешко кој лесно темнее . Е сега во лето си сакам да сум си поцрничка така, додека во зима ми делува некако неприродно, па сум си ок со белиов ми тен. Се на се арна сум си де.. :D