1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аристократски тен или а ла Африкана?

Дискусија во 'Тело' започната од yawn, 28 март 2011.

  1. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Јас сум светла,чиниш најбледиот човек на свет.Абре нема човек што сум го сретнала до сега, побледа кожа од мојата.Никој.Денес малку што излегов на природа,одма се направив црвена,жар.Веднаш се испеков.Сепак,во секој случај,сакам нормален тен.Неколку нијанси потемен од мојот,колку за да не бидам ко мртовец.
     
  2. Moonstone.17

    Moonstone.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    592
    Допаѓања:
    1.862
    Пол:
    Женски
    Аристократски тен, поубаво изгледа. Не велам „не“ за ла Африкана ама сепак.. :D
     
  3. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    И јас имам од тој "аристократскиот тен" де,и јас од од тиа белите деца,ни фаќам боја,ни бојата ме фаќа мене,ама ич не си го сакам тенот,да имав малку понормален тен,за две-три нијанси потемен од мојот,кога одам на одмор мора прво убаво да се припремам,па да се испечам,па конечно да фатам боја која ќе ми стои додека си дојдам дома,а после тоа иста песна...
     
  4. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    јас си го сакам бледиот тен и воопшто не сакам да потемнам :D
     
  5. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    јас сум ваква :D
     

    Прикачени фајлови:

  6. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    И двата си имаат посебна убавина.
    Јас по природа сум бледолика.. посебно во зима. Ама во лето многу поцрнувам.. веројатно затоа што сум постојано изложена на сонце, едноставно таква сум неможам мирна да седам. Постојано сум во движење :)
     
  7. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469
    Јас имам многу светол тен, дури и бледа сум хахахаха :D
    Тешко поцрнувам, а мислам и дека нема да ми стои темен тен :)
     
  8. rabushka89

    rabushka89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Аристократски тен. Не дека мала боичка не е лоша, туку едноставно освен црвената боја друга не се добива :D :D
     
  9. Milky.Way

    Milky.Way Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Сите во моето семејство имаат потемен тен, а јас (изрод) немам. Толку сум бела што луѓето ме прашуваат да не сум болна. Еднаш еден ме праша дали сум посвоена зошто сите од семејството биле темни а јас бела ко снег :fubar: . Никогаш не сум била потемна од една нијанса, само горам а не се сончам. И искрено вака мислам дека повеќе ми прилега. ;)
     
  10. Simplicity

    Simplicity Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    534
    Бела сум, скоро ич не ме фаќа сонце. А ако ме фати - има добро да ме испече, ќе си трпам болки, ќе се излупам, и на крај пак бела. :D Еееех колку ми беше криво порано, ќе се вратев од одмор, и сите ќе почнеа да ми зборуваат како тоа не сум била ич потемнета. Ама сега гајле ми е, дури не се ни трудам да се сончам и да фатам боја. Епа тоа е, не може сите чоколадни да сме. :lol:
    А сакам тенот да ми бил маааалку потемен...
     
  11. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.980
    Допаѓања:
    166.543
    Пол:
    Женски
    Сина крв - тен :)
    Со сонцето нешто посебно не се љубиме. Ја го избегавам него, тоа ме избегава мене. Ако веќе сум подолго време изложена на сонце едино постои шанса да станам црвена као рак, од црно ни ц :)
    Аристократски тен for good :)
     
  12. vichy

    vichy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    1.165
    Пол:
    Женски
    африкана секој може да постане,ама аристократија не,таков се раѓаш или не,значи дефинитивно аристократија
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Јас имам аристократски тен си го сакам. Блед тен си имам тоа ни наследно/фамилијарно. И секогаш кога нема да ставам шминка (пудра, руменлио...) ме прашуваат абе девојче болна да не си им викам не бре аристократски тен имам. :lol: Убаво ми е кога ќе видам некој со потемен тен, но за жал јас колку и да се сончам ме фаќа малку боичка. Така да, дефинитивно си го сакам тој аристократски тен. :* :inlove: :clap:
     
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.457
    Колку се смешни луѓето. За тенот ќе се фатат да ја упоредат својата големина.
    Сем ако не живеете во замок и вашето семејство не се благородници или грофови, јас не ви ја гледам аристократијата.
    Прашањето ми е дали? А и со лепотата како стоите? А душата?

    Мојот еднаш имам пишано, нормален, накај темен, бледникав, со жолт подтон, си го поштувам многу. Темнее кога треба, нормален е зиме. Екстремите не ги сакам фосфорен пребел тен, како што не ми се допаѓа претемен цело време со црвеникав подтон. Ама од тогаш кога сум пишала, до ден денешен фасцинирана сум од идејата како ситници од овој тип прават луѓето да се чувствуваат посебно... шта ќеш.
     
    На MilanoRedHead, Primadonna, Name и 4 други им се допаѓа ова.
  15. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    ја сум како сиренце бела.. :D
    знам дека е поубаво да си бел ама идеш на плажа и после 3 дена алергија од сонце факам и ја не се сунчам ја ГОРАМ и мн ми е нежна
     
  16. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.848
    бела сум...ако земам да се сончам ќе повцрвенам ќе се излупам и че останам крастава :(

    а сакам да бидам чоколадна ;)
     
  17. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Епа сега Лилит некој е среќен што го има она самиот што кај другите го смета за убаво. Ајде секој збор dа си го премериме пред да напишеме нешто. И аристократите се само луѓе од крв и од месо ако е за така, па некој им дал титула и замок. Некоја аристократ а некоја латино, колку за споредба, не дека вистина мислиме така или ќе се оствари.
    Он Јас сум бела, баш така аристократски бела. Немам ни некој голем проблем со потемнувањето. Не можам да дојдам до чоколаден тен (и не ми се допаѓа многу чоколадниот, превештачки ми делува), ама ако се сончам подолго време добивам некој нормален на лето.
     
  18. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Јас сум прееееееемногу бела. Плус имам алергија на сонце така да.. сега дека бев на одмор и дечкоми се заебава со мене ми вика: Ах си фатила малку боја,сега личиш на нормален човек.. -.-
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.502
    Пол:
    Женски
    Јас имам аристократски тен. Тенот ми е многу светол. А сакам да мие потемен, ама не да биде а ла Африкана. Толку темен тен не сакам.
     
  20. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    5.781
    Пол:
    Женски
    Јас за 10 дена на одмор станувам ко нигер :lol: :lol: :lol: