1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аристократски тен или а ла Африкана?

Дискусија во 'Тело' започната од yawn, 28 март 2011.

  1. noskirT

    noskirT Нов член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    12
    Аристократски тен или а.л.а Африкана?

    ...црното гројзе е послатко велат, ама наскапите и најпосакувани недостижни за многумина вина се сепак белите...сепак, кој не би посакал рафинирано нешто-убавината :rofl:
     
  2. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Аристократски тен или а.л.а Африкана?

    Јас не сум ни бела, ни премногу црна, некаде во средина.
    Ама кога ќе излезам на сонце одма ме фаќа боја, мислам не одма али 4 дена сунчање и веќе имам тен.
    Обожавам чоколаден тен :wasntme: по секси е, нели. :D
     
  3. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Аристократски тен или а.л.а Африкана?

    А.л.а Африкана брате :rock:
     
  4. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Аристократски тен или а.л.а Африкана?

    Јас имам бел тен..не сум нешо ептен бела ама така, светла. Малце се нервирам ради пегите на носот летно време што ми искачаат..ама па можам секаква шминка да користам и нема граница со бои за облека што е обратно кај темниот тен:)
     
  5. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Аристократски тен или а.л.а Африкана?



    хаха и мене така ама не е до светлоста на кожата туку кожата ти е многу тенка.. и мојата е таква и цело тело како лавиринт ми е :$ хаха шала, ама по малце:)
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Аристократски тен или а.л.а Африкана?

    И заклучок: Секоја си го брани тоа што го поседува (тенот)... :lol:
     
    На Veki4kaa, pinkylady, FortuneTeller.xD и 2 други им се допаѓа ова.
  7. noskirT

    noskirT Нов член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    12
    Аристократски тен или а.л.а Африкана?

    ...лице без пеги е како небо без звезди... :*

    секако дека секој ке си брани тенот, господ прво на себе си пуштил брада...тоа што воодушевува визуелно кај теновите е бојата на очите во склад со тенот... :geek:
     
  8. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.153
    Допаѓања:
    46.949
    Пол:
    Женски
    Аристократски тен или а.л.а Африкана?

    Си го мразам белиов тен што го имам :@ од толку што сум си бела имам и неколку капиларчиња околу носот и на устата :lol: не се страшни ама сепак ме нервираат :envy: ми викаат дури и дека кожата ми е како прозирна :^) заболекарката ми вика дека сум како оние со "плава" крв, бела, најбела со пеѓички и така црвени точкички на горната усна :lol: ]:)

    Си се сакам многу со поцрн тен, многу сум поубава така :) на солариум еднаш имам само одено за матура, ама затоа обавезно секое лето користам креми за самопотемнување 8)
     
  9. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Аристократски тен или а.л.а Африкана?

    Јас имам ни многу темен ни многу светол тен ,златна средина а копнеам по чоколаден тен.
    Ме фаќа боја многу лесно ,само нека излезе сонцето и одма почувааат да ме прашуваат дали одам во солариум . 3 дена да појдам на одмор се враќам како ала хитана :D
    Кога одам на одмор не излегувам од вода а сепак потемнувам многу ,се прашувам што би се случило ако цело време се сончам :^)
    Не би сакала да имам бел тен бидејќи сестра ми го има и покомплицирано и е и за шминкање , и за сончање наместо да и потемнува кожата и се вцрвенува и и се лупи ,како и да е поосетлива е за разлика од мојата . Уште такви проблеми ми фалат ,ноу тенкс :whew:
     
  10. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Аристократски тен или а.л.а Африкана?

    Јас сум сирење. :D Многу бел тен имам, пудрата Young Derm 5ка совршено ми се вклопува, иста боја ми е со тенот, па видете. :D Ми треба многу време за да фатам боја и пак тоа е многу малку, а пребрзо горам. :( Никој не ми верува на одмор дека сум била кога ќе се вратам. :D

    Инаку мислам дека нема врска тоа со привлечноста на жената. Секој има различен вкус, а плус во целокупниот изглед и убавина на истиот играат улога повеќе работи од тенот. :)
     
  11. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Аристократски тен или а.л.а Африкана?

    Извинете мене ме буни насловот- зарем не се пишува а ла, а не вака со точки :^) :wasntme:
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  12. noskirT

    noskirT Нов член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    12
    ...насловот е сосема во ред, шо бараме ние во црна африка...можеби турските гени...
     
  13. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Да,да се извинувам,го помешав со а.к.а .
     
  14. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Мојот, бел..најбел... аристократски тен не го давам за ништо... јас заштитен фактор користам преку целата година... лицето, деколтето и дланките не заборавам да ги намачкам пред секое излегување... а на плажа... лесно се препознавам..најбела... со еден тон крема на мене...и ленена тенка маичка....која иде и во вода со мене :lol: ... не сме пријатели со сонцето. Ја почитувам светлината, не и топлината.
     
  15. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    мојот тен е средно темен не сум ни црна ни бела. а секако дека им е полесно, така да се изразам на оние девојки кои имаат потемен тен, бидејки поштедени се од оние изгореници и тешко добивање на потемен тен, кои може да ги добијат белите девојки. едноставно белите девојки треба "да платат" за да имат темен тен. :D
     
  16. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Имам светол тен, и тоа многу светол. :) Малку ми е чудно, ама многу лесно ме фаќа боја. Но мислам дека поубаво ми стои бел тен. Не сум одела на солариум, а креми за самопотемнување имам користено неколку пати.
     
  17. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Jас сум си беличка таман, не дека не ми се допаѓа тенот ок е, али би сакала нијанса потемен. Јес да од друга страна сум благодарна што немам розевкаст :D

    Али летно време фаќам убава боја иако имам бел тен, бидејки најчесто тие девојки горат а не фаќаат боја, и едноставно си се обожавам. Се чуствувам многу секси, многу привлечно, со црн тен некако се прикриваат малите недостатоци на телото. Уф уф одвај чекам летоска да се печам и да си го шетам тенот африкана :lol:
     
  18. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Јас сум некоја златна средина, можеби малку повеќе накај светол тен.
    Ми се допаѓа бидејќи зимно време сакам да сум по нежна и по светла.
    Преку лето пак многу брзо фаќам боја, го добивам посакуваниот не многу темен тен и потоа само го одржувам. Не сакам да бидам ептен темна.
    Не дека не ми се допаѓа чоколадниот тен, но поради тоа што имам сини очи сметам дека белиот тен ми прилега поубаво.
    За разлика од повеќето мислења кои ги прочитав јас повеќе си се сакам зимно време. Сини очи, бело лице и црвено носе. :)
     
    На pinkylady и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  19. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Јас сум бела,т.е згрешив...јас сум пребела :D :wasntme: Мојот е стварно аристократски тен.Мајка ми кога бев мала беше убедена дека сум анемична зошто како дух сум во лицето,никогаш,никогаш не поцрвенувам :$ Ама од секогаш крвта ми е супер,и докторката секогаш ми го фали аристократскиот тен :) И јас да бидам искрена си го сакам,што ако имам бели нозе и во лето..ми е гајле...не ме интересира дали другите ќе веруваат дали сум била на одмор,не одам за нив туку за себе.И затоа,никогаш не се сончам само се капам,избегнувам :sun: зошто не ме фаќа боја никогаш :lol:
    Другарките многу ми го фалат лицето со блед тен,црни очи и темна коса :) Вампирска комбинација :emo:
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Јас сум на средина ни мн.светол ни мн.темен ама повеќе накај светол :)