1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аристократски тен или а ла Африкана?

Дискусија во 'Тело' започната од yawn, 28 март 2011.

  1. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    ее бело си сум, а мн посесекси и посиматично ми е чоколадна боја( која никако да ја добијам :swear: ) а црна ептен не ми изгледа мн убаво.. сепак за вкусови се работи..
     
  2. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    Без размислување Аристократски! Си имам таков убав бел тен, не многу бел, онака на срединка. Брзо ме фаќа сонце и лесно фаќам боја, ама не ми се уопште привлечни црните луѓе, дури имам некаква одбивност (не сум расист :rofl: ). Едноставно не ми се допаѓаат црнците. И искрено поубава сум си белка :lol:
     
  3. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Јас имам бел тен,но сега периодов одам на солариум за да добијам потемен тен,не сакам ни мн.темен тен меѓутоа повеќе си се сакам малце потемна кога сум,посимпатично ми е некако за на лето,светол тен е за зима :D
     
  4. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Ако излезам на сонце, одма ке фатам убава темна боја ама не сакам. Аристократскиот за ништо не го мењам. Многу повеќе го сакам. :)
     
  5. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Имам аристократски тен и тој ми е искрено поубав. Тие што имаат светол тен ме потсеќаат на еден уникатен изглед кој ми е навистина женствен, нежен, мистериозен,но истовремено и силен и прекрасен... Блед тен, корална боја на коса, зелени очи-прекрасно. Работата ми е што сите можат да одат во солариум,но аристократскиот тен е уникатен и или го имаш или не. :D
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Аристократски! Ич нејќам темен тен, гаден ми е :worried:
     
  7. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    аристократски тен имам а би сакала малку потемен :rofl: :rofl:
     
  8. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    Де, де, само јас ли сум циганче на форумов? :$

    Јас си сум црно, од роџење. На лето особено. Да ме видите од прва низ град во тој период, гарант ќе си помислите дека сум некое циганче. :D :D Се шалам, не сум дотолку црна. Понекогаш некои познаници кога не можат да ми го погодат името ме викат црно. :rofl: Порано ич не си го сакав тенот, се осеќав ко 13то прасе, оти сите во мојата околина беа ко сиренца, бели. Ама сега, и тоа како си го сакам. Па луѓе одат во солариум да потемнат! Црното чоколадо е послатко нели? :D

    И воопшто повеќе ми се посимпатични луѓе кои имаат темен тен. Попривлечни и помистериозни ми се. Тие со бел тен ми се неинтересни за окце, ми делуваат како кревки, кршливи. :D

    И немојте сега да ми се нафрлите, сиренца! :!: :wasntme:
    :D :D
     
  9. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Имам ептен аристократски тен, ко сирење сум бела, а за да поцрнам ми треба барем еден месец да се сончам, така да кога идам на одмор по 10 дена не се ни обидувам да се сончам, џабе ќе се горам кога знам дека ќе има минимални резултати. Си го засакав белиов тен, ми нема спас од него :D
     
  10. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Имам светол тен, не би рекла дека ми е баш она аристократски бледо, но пак што сум бела, бела сум :doh:

    Боја не фаќам по природен пат никако, а со солариум не сум се обидела, па би рекла дека повеќе ми се допаѓа овој аристократскиов. Некако ми е асоцира на некое нежно суштество, на нешто убаво како на пример порцеланска кукла :lol: .

    И аристократскиот, светол тен според мене прилега на луѓе со светли очи (зелени, сини) и темна коса.
    Но и темниот тен ми се допаѓа, има луѓе на кои им прилега повеќе отколку аристократскиот па сепак би заклучла дека се е индивидуално.
     
  11. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ја сум аристократска. :D
    Бела, бела, порано ме викаа и сиренце. |(
    Иначе не сакам да имам црн тен. Пред некоја година кога отидов на одмор, се сончав без никаква крема.. Поцрвенев ко патлиџан, ама ни трошка не поцрнев. (фала богу)
     
  12. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Аристократски и многу си го мразам :@ Поради тоа многу ми се познаваат и поткожните влакна.
    Добро зарем 2-3 нијанси неможев да бидам потемна? Од сите луѓе околу мене јас сум најбела а ла сирење :@ Ужасно ме нервира,едвај чекам да појдам на одмор само поради тоа!
     
  13. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Јас не сум толку бела за да поцрвенеам наместо да се исончам.
    Малце сонце да ме фати и право циганче. :lol:
    Едвај чекам да дојде време за одмор па да се вратам. Нема да ме познаат сигурно ( како и секоја година ).
    :lol:
    Значи, гласам за а ла Африкана! :up:
     

    Прикачени фајлови:

    • tan2.jpg.gif
      tan2.jpg.gif
      Големина на фајлот:
      79,5 KB
      Прегледи:
      198
  14. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Јас сум толку бела што изгледам како да ми недостига некаков пигмент на кожата (да се разбереме не сум албино) ама од сите мои другарки јас сум најголемото сиренце и се би дала за да имам потемен тен. Постојано давам купишта пари за креми за самопотемнување (со краткотраен ефект) и летно време се пржам ко компир на сонце и боја едвај ме фаќа :(

    Да сумирам :!: , јас сум за а ла Африкана тен, посекси ми изгледа потемена кожа.
     
  15. EdithPiaf

    EdithPiaf Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    74
    и јас сум за потемен тен . поубаво ми изгледа некој со чоколаден тен . но никогаш не можам да се исончам колку и да сакам . ми се појавуваат само повеке пеги и ми гори кожата. на раменици сум цела пеги од кога почнав да се сончам .
    би сакала тен како на Адријана Лима :$
     
  16. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Аристократски тен дефинитивно. не сум толку бледо бела туку нормално, кога одам на море ме фаќа малку боја , а сестра ми секогаш е црна ко ќумур. Но сепак си го сакам мојов тен и научена сум си на него
     
  17. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Aристократски тен рулзззз :rock: Бело дете :D колку и да сакам да потемнам, ма небива и небива ... ко ќе размислам подобро меѓу бело и црвено сепак бирам бело :P
     
  18. MoonChild

    MoonChild Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    90
    мојот тен е а ла Африкански,значи темен тен имам а кога ќе се исончам а брзо ме фаќа боја станувам циганче и си го сакам мојот тен затоа што не треба да одам на солариум за да бидам темнаа :)
     
  19. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Имам аристократски тен и си го сакам. Ми пречат единствено коментарите дека сум била бела и не можам да поцрнам. Првата недела од одење на плажа црвенеам, но потоа тоа се претвора во боја и натака црнеам (иако не сакам). Сепак, аристократскиот тен ми е преодреден и убав ми е!! Иако, во летен период две три нијанси потемен тен не штети! ;)
     
  20. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    А ла Мехикана ,насреде :lol:
    Зимно време сум аристократка ,летно време - африкански дивјак :lol:
    Многу лесно поцрнувам и не горам.Идеално.