1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аристократски тен или а ла Африкана?

Дискусија во 'Тело' започната од yawn, 28 март 2011.

  1. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Јас само малце да излезам на сонце добивам одма боја темна сум уште од кога сум се родила и кога ќе се исончам добивам многу убава боја,но јас сакам да бидам уште и уште поцрна...затоа ова лето решив да користам кантарионово масло....инаку многу си се сакам штои имам ваков тем,а бела кожа ....не не благодарам нека си ја чуваат тие што ја имаат.. :D
     
  2. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Јас лично имам светол тен на кожата...но не премногу па да изгледам како мртовец.. :lol: :lol: :lol: хахах инаку многу лесно ме фаќа сонце и си се сфиѓам исончана !! :)
     
  3. cupcake27a

    cupcake27a Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    21
    Јас имам посветол тен, но сега сум поцрнета и морам да признаам супер ми стои... инаку преферирам природен тен, без употреба на солариуми, креми итн итн... па каков е таков е :D
     
  4. Dayse

    Dayse Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Јас имам светол тен!  :)
     
  5. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Тенот ми е светол, да, но копнеам по чоколаден тен, бронза бе брат, иако ова лето добив африка тен, ептен црна и сега еве се лупам како риба лушпи цела сум, но сепак идеален тен ми е бронцениот уффффф, а штета што сум бела, а би сакале преку цела година на солариум да одам, бар малку тој ефект да го доловам, но страв мие од рак на кожа, и затоа.......
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    пишав дека имам аристократски тен, али во моментов, тазе вратена од на море баш сум а ла Африкана :) и да си кажам многу сум си среќна поради тоа, ако ништо друго барем не трчаат роднините по мене да прашуваат што ми е, дали ми е добро и дали сум болна...
    и се чуствувам многу посекси :$
     
  7. equip

    equip Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    25
    обожавам исончан тен , ептен ми ги истакнува очите и забите - дава супер контраст така да Африкана дефинитивно :rofl:
     
  8. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Сакам чоколаден тен ама никако да го добијам -.-
     
  9. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Сите што ме знаат, а и тие што не ме знаат кога ќе ме видат летно време, мора да прокоментираат колку сум бела, колку имам бел тен, дрн, дрн. Мислам, стварно имам многу светол тен, ретко се наоѓа нешто вакво ко мене (освен таму во тие земјите на север сонце кај што ретко пече :rofl: ) и не е ни чудно ко вампирка да им заличам на некои некогаш :lol:.

    Порано прилично се нервирав што сонце не ме фаќа, што не можам да поцрнам и само црвенеам и ништо од потемен тен, но сега баш ми е гајле :D. Си се сакам ваква како што сум и си ја обожавам кожата што ми е толку бела, делува многу нежно и природно некако, а и дечко ми ми го сака аристократкиов тен :lol:
     
  10. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    имам светол тен ама сеа сум тазе вратена од одмор и си имам чоколаден тен :*
     
  11. Kristinna92

    Kristinna92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    168
    аристократски тен, и иако ме фаќа сонцето, не се изложував на сонце многу бидејќи повеќе сакам да сум бела :)
     
    На pll му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    [​IMG]

    Имам аристократски тен, ама не сум бледа, баш како на сликата. Шо знам јас си го сакам тенот. И се согласувам со Ариел, белите луѓе се понежни.
    Само ме нервира кога некој ќе ми каже: лелеееее, колку си бела.! |(

    И либето има аристократски тен, само што тој е блед. И има црна коса.... мммм идеално за мене.
    Ако имаме деца, проѕирни ќе бидат пу пу...
     
    На eli25, selly.gomez и Kristinna92 им се допаѓа ова.
  13. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Јас имам посветла кожа, но не е бледа и никогаш не сум изгледала бела како сирење. Исто така, прилично лесно потемнувам кога сум на сонце и добивам чоколаден тен, па затоа не знам во која група спаѓам.
     
  14. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Чоколаден тен дефинитивно,моментално сум многу сунчана и си го обожавам тенот,а и не само то,туку кожата ми стнаува понежна и поткожните влакна се губат целосно...нема нешто поубо од Лето :)
     
  15. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.719
    Допаѓања:
    122.040
    Имам среден тен :D Ни ептен бела ни ептен црна.Лицето ми е така побело од тенот.И ми се допаѓа вака.Смеѓа сум,па и тенот ми е таков одговара ;)
    Благодарна сум што немам светол тен.Бела коса,небесно сини очи,бели веѓи,трепки...
    (п.с.една моја непријателка е ваква и јас си ја викам коза,само немојте вие белите да се лутите оти тоа е наменето само за неа :!:Башка и мустаќите и се бели,па мисли оти и се бели не треба да се депилираат, демек не се познавале,а они шо убаво светкаат на сонцето :wasntme: Добиваат златест сјај :wasntme: ).
    Инаку девојките со посветол тен како што опишав,делуваат мистериозно и нежно :P
    Така да Господ како мислел дека сме најубави,со таков тен не создал 8) Нас ни останува така да си се сакаме :hug:
     
  16. Teresa94

    Teresa94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    108
    Јас имам многу бел тен, ептен. А косата ми е црна и очите.. И тоа е нај заникаде пошто морам сите влакненца на нозете и на рацете ама баш сите да ги извадам пошто ми се ептен црни како и косата а кожата ми е многу бела и се се познава :worried:
     
  17. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Убаво изгледа белиот тен, млечен, сиренчаст :) , но јас повеќе сакам потемен тен. Прво затоа што потешко гори кожата, а се сонча. Не сакам многу чоколаден тен, повеќе ја сакам онаа бронзена нијанса, ни многу темна ни многу светла. Инаку имам среден тен, ни многу темен ни светол.

    E ваков ми се допаѓа.
    [​IMG]
     
  18. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Јас мојот тен е мнооогу светол,бела кожа,светли зеленкасти очи,плава коса-многу тешко поцрнувам а полесно поцрвенувм така што не се трудам веке да црнеам-абе бела сум си најубава :lol:
     
  19. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Мојов ни е аристократски, ни а ла Африкана, нешто во средниа.
    Преку зима и есен така, мава накај бело, ама во лето брзо поцрнувам, не ни ставам крема кога се сунчам, и не горам ко за чудо, може само на лице мааалце, на грб, рамници, нема шанси :rofl:
    А сестра ми е ептен аристократска, бела, бела, сирење, нема шанси тоа дете да поцрне некогаш :lol:, и мајка ми е исто, не може да поцрне, само да изгори :D.А јас и татко ми сме поцрни.
     
  20. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Јас сум аристократска мачка, молим! :* :D
    Бел тен, ама си го мразам на лето, не поцрнувам колку што ќе посакам. Фала Богу што не горам на лето, туку постепено црнеам, но џабе и да се пресончам секој сончев летен ден не го добивам омилениот- чоколадест :)