1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Армагедон (Armageddon) [1998]

Дискусија во 'Филмови' започната од misspretty, 15 септември 2011.

  1. misspretty

    misspretty Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Колку што видов нема отворено тема за филмов, еден од моите најомилени филмови, ептен добра приказна.
    Го имам гледано над 20 пати! Стварно е предобар, си има и некои моменти кај што се убив од плачење ама ако :D Малку е постар ама вреди да се гледа, и глумците се според мене едни од најдобрите!! Го препорачувам на секого, стварно е преубав :)
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  2. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Баш мислев пред некое време да отворам тема за овој според мене прекрасен и еден од нај
    безвременските филмови.
    Чудно,поради тоа што не ги сакам другите филмови на Мајкл Беј но овој ми беше полн погодок.Одличен спој на акција и драма со некои смешни реплики.
    Главните глумци ги обожавам.Иако Бен Афлек повеќето го сметаат за лош глумец,мене ми е баш спротивното а и доста е убав во овој филм сега е малку променет.Исто и Лив Тајлер ја сакам,некако двајцата ми се совршен пар.А Брус Вилис е посебна приказна,човекот е закон.
    Филмот се работи за судниот ден и те тера да размислиш што ако се случи стварно тоа?
    Крајот кога умира таткото на Грејс ми беше многу тажен, а моментот кога овој ЕЈ Џеј или така нешто ја запросува е преубав :inlove: .
    И секако песната од филмот е најубава.
    http://www.youtube.com/watch?v=rKAn1HvmRXM
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  3. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    еден од моите омилени одамна сакав тема за овој филм.. го имам гледано над 4 пати сигурно, ben affleck- преубав, песната исто така една од моите омилени, премногу измешани емоции, едноставно совршено.. :inlove:
     
  4. femina989

    femina989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    14
    Филмот го обожавам, најмалку 5 пати го имам гледано....Бен Афлек го обожаваааам, сите негови филмови ги имам изгледано :) долго време барам филм како Армагедон, ама сите што сум ги нашла од овој жанр, не можат ни да се споредат со него....затоа сите што сеуште го немате гледано, сега е моментот :D
     
  5. Rosewood

    Rosewood Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    60
    Филмов ми буди носталгични сеќавања.Петок, јас пред ТВ (времето кога А1 сеуше постоеше), ударен термин во 21 часот, сите излезени на улица збеснуваат и одбивам да излезам затоа што даваат филм со Бен Афлек.Пуканки до мене, сокчето исто така и далечинскиот управувач да попуштам тон од време на време и да се соживувам со сцените не за друго... Коси корнење и солзи леење беше кога Бен требаше да умре, и на крај отиде Брус и камен од срце ми падна.Дете, што можев па јас да разберам освен дека убавиот батко не треба да умре.Ех...до ден денес останувам да го догледам кога и да го фатам на некоја од нашиве канали.. :)
     
  6. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Најомилен филм !!! Приказната предобра иако е фантастика а ич нејќам фантазии овој филм тотално ме освои ,а поготово мојот омилен актер Бен Афлек. Го имам изгледано преку 10 пати и би го гледала уште толку :) Онаа крајната сцена кога Бен треба да оди ама на негово место иде Брус, се имам убиено од плачење. А песната ја доловува сета таа ситуација. Врвна актерска екипа, Лив ми е преслатка, Брус докажан актер а за Бен неам зборови :inlove: ! Не 10, туку чиста 100 од мене :) :) [​IMG]
     
  7. DoReMi

    DoReMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    156
    Прекрасни актери, за содржината да не зборувам, секако дека ќе се расплачете, но и ќе се насмеете. Нема да ве остави рамнодушни.
     
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Го утепаа од давање на Сител Три, стварно пред некое време секој ден го даваа по два пати.
    Многу пати го имам гледано, за мене ова е култен филм.
    Актерската екипа е одлична, а кога е и Брус Вилис во неа знаете дека ќе има хепи енд за целата земја.
    Екипата што ќе оди во вселената е крај. Толку различни профили собрани заедно е комично, најинтересен дел ми е тој кога ќе ги обучуваат.
    Ептен е тажно кога ќе се збогува со својата ќерка.
    Филм кој секој треба да го има гледано.
     
  9. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Го имам гледано сто пати и пак би го гледала, ги обожавам главните актери од филмот. Крајот беше жален доста, само кој би го направил тоа што го направи Хари односно Брус Вилис , дали некој би го дал денес својот живот за човештвото ? никој нема , така да ова се останува само зад малите екрани.
     
  10. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Го имам гледано сто пати и пак би го гледала, ги обожавам главните актери од филмот. Крајот беше жален доста, само кој би го направил тоа што го направи Хари односно Брус Вилис , дали некој би го дал денес својот живот за човештвото ? никој нема , така да ова се останува само зад малите екрани.
     
  11. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    Моментално го гледам (y)(y):D
     
  12. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
  13. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    кога го гледам плачам
     
  14. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    многу ми е убав филмот многу го сакам го имам гледано преку 10 пати и воопшто не ми е здосаден
     
  15. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Предобар филм.Го имам гледано 2/3 пати.Никогаш нема да ми стане здодевен.Секојпат кога го гледам,плачам.Го препоачувам на сите кој не го гледале.