1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Армагедон (Armageddon) [1998]

Дискусија во 'Филмови' започната од misspretty, 15 септември 2011.

 1. misspretty

  misspretty Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  6
  Колку што видов нема отворено тема за филмов, еден од моите најомилени филмови, ептен добра приказна.
  Го имам гледано над 20 пати! Стварно е предобар, си има и некои моменти кај што се убив од плачење ама ако :D Малку е постар ама вреди да се гледа, и глумците се според мене едни од најдобрите!! Го препорачувам на секого, стварно е преубав :)
   
  На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Баш мислев пред некое време да отворам тема за овој според мене прекрасен и еден од нај
  безвременските филмови.
  Чудно,поради тоа што не ги сакам другите филмови на Мајкл Беј но овој ми беше полн погодок.Одличен спој на акција и драма со некои смешни реплики.
  Главните глумци ги обожавам.Иако Бен Афлек повеќето го сметаат за лош глумец,мене ми е баш спротивното а и доста е убав во овој филм сега е малку променет.Исто и Лив Тајлер ја сакам,некако двајцата ми се совршен пар.А Брус Вилис е посебна приказна,човекот е закон.
  Филмот се работи за судниот ден и те тера да размислиш што ако се случи стварно тоа?
  Крајот кога умира таткото на Грејс ми беше многу тажен, а моментот кога овој ЕЈ Џеј или така нешто ја запросува е преубав :inlove: .
  И секако песната од филмот е најубава.
  http://www.youtube.com/watch?v=rKAn1HvmRXM
   
  На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
 3. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  еден од моите омилени одамна сакав тема за овој филм.. го имам гледано над 4 пати сигурно, ben affleck- преубав, песната исто така една од моите омилени, премногу измешани емоции, едноставно совршено.. :inlove:
   
 4. femina989

  femina989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  14
  Филмот го обожавам, најмалку 5 пати го имам гледано....Бен Афлек го обожаваааам, сите негови филмови ги имам изгледано :) долго време барам филм како Армагедон, ама сите што сум ги нашла од овој жанр, не можат ни да се споредат со него....затоа сите што сеуште го немате гледано, сега е моментот :D
   
 5. Rosewood

  Rosewood Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  60
  Филмов ми буди носталгични сеќавања.Петок, јас пред ТВ (времето кога А1 сеуше постоеше), ударен термин во 21 часот, сите излезени на улица збеснуваат и одбивам да излезам затоа што даваат филм со Бен Афлек.Пуканки до мене, сокчето исто така и далечинскиот управувач да попуштам тон од време на време и да се соживувам со сцените не за друго... Коси корнење и солзи леење беше кога Бен требаше да умре, и на крај отиде Брус и камен од срце ми падна.Дете, што можев па јас да разберам освен дека убавиот батко не треба да умре.Ех...до ден денес останувам да го догледам кога и да го фатам на некоја од нашиве канали.. :)
   
 6. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Најомилен филм !!! Приказната предобра иако е фантастика а ич нејќам фантазии овој филм тотално ме освои ,а поготово мојот омилен актер Бен Афлек. Го имам изгледано преку 10 пати и би го гледала уште толку :) Онаа крајната сцена кога Бен треба да оди ама на негово место иде Брус, се имам убиено од плачење. А песната ја доловува сета таа ситуација. Врвна актерска екипа, Лив ми е преслатка, Брус докажан актер а за Бен неам зборови :inlove: ! Не 10, туку чиста 100 од мене :) :) [​IMG]
   
 7. DoReMi

  DoReMi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  156
  Прекрасни актери, за содржината да не зборувам, секако дека ќе се расплачете, но и ќе се насмеете. Нема да ве остави рамнодушни.
   
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Го утепаа од давање на Сител Три, стварно пред некое време секој ден го даваа по два пати.
  Многу пати го имам гледано, за мене ова е култен филм.
  Актерската екипа е одлична, а кога е и Брус Вилис во неа знаете дека ќе има хепи енд за целата земја.
  Екипата што ќе оди во вселената е крај. Толку различни профили собрани заедно е комично, најинтересен дел ми е тој кога ќе ги обучуваат.
  Ептен е тажно кога ќе се збогува со својата ќерка.
  Филм кој секој треба да го има гледано.
   
 9. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано сто пати и пак би го гледала, ги обожавам главните актери од филмот. Крајот беше жален доста, само кој би го направил тоа што го направи Хари односно Брус Вилис , дали некој би го дал денес својот живот за човештвото ? никој нема , така да ова се останува само зад малите екрани.
   
 10. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано сто пати и пак би го гледала, ги обожавам главните актери од филмот. Крајот беше жален доста, само кој би го направил тоа што го направи Хари односно Брус Вилис , дали некој би го дал денес својот живот за човештвото ? никој нема , така да ова се останува само зад малите екрани.
   
 11. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  Моментално го гледам (y)(y):D
   
 12. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Женски
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.670
  Допаѓања:
  25.216
  Пол:
  Женски
  кога го гледам плачам
   
 14. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  многу ми е убав филмот многу го сакам го имам гледано преку 10 пати и воопшто не ми е здосаден
   
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.127
  Допаѓања:
  43.691
  Пол:
  Женски
  Предобар филм.Го имам гледано 2/3 пати.Никогаш нема да ми стане здодевен.Секојпат кога го гледам,плачам.Го препоачувам на сите кој не го гледале.