Армија на Р.Македонија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Snow-Queen, 18 август 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.968
  Пол:
  Женски
  Кога има теми за 101 турска серија зошто да немаме тема за нашата Армија....а еве денес е посебен кога е јубилеј 20 години од нејзиното постоење....еве некои слики од денешната парада......ова е само мал дел....моментот е таму да се види сето тоа 8)
   
  На Gordana10, ColoursOfTheRainbow, Unfaithful18 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Вчера како се распукаа со топови, ми ечеше цело маало. Па и на запалено мирисаше после тоа |(
   
 3. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Сноу алал да ти е за темава. И ние имаме со што да се гордееме.
   
 4. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Најпрвин се зачудив од буката на хелихоптерите ,но набрзо ми стана јасно за нивното летање.Едноставно глетката на парадата оставаше без здив. :clap: за професионалноста браво за сите наши луѓе во унифора.Премногу голема почит треба да им посветиме ,да се раздожиме за сите неправди барем вака.Гледајки ги така скоцкани и построени човек неможат да го остават рамнодушен и да не му е мило што е МАКЕДОНЕЦ .Секоја чест за на нивната професионалност, достоинството и моќноста .Да си дочекаме мн убави паради и мисии, мн успеси и гордости од нашите униформирани луѓе.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.968
  Пол:
  Женски
  Еве линк, слики од вчерашниот огномет во чест на 20год. АРМ и видео. :party: :dance:
   
 6. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  Честит нека им е празникот! :bow: и на сите што добија чинови.
   
 7. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  Јас имав можност да ја гледам во живо, навистина беше преубаво :) ;) се снимив и сликав :P
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.968
  Пол:
  Женски
 9. Stronger

  Stronger Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Браво за темава Сноу!
  Треба да се гордееме и слободно можеме да се фалиме со ваква армија!
  Кога ги гледав солзи ми наидоја на очи. Тие се нашата сила! Браво :bow:
   
 10. Macedonian.Horse

  Macedonian.Horse Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  42
  да, но во споредба со други земји ние несме нешто многу за фалење :$
   
  На НаталиЛили и sugarlips им се допаѓа ова.
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.176
  Пол:
  Женски

  Ех нашата армија, нашите момци :$ Да, друго е кога ке се види сето тоа, некако посебно е, па уште со хеликоптерите ко ќе се појават, закон :D :D :$ А и им се воодушевувам на храброста која ја имаат, не само армијата, туку и полицијата, со оглед на тоа што секогаш мозат да се најдат во страшна ситуација, во која тие директно си го ризикуваат зивотот, секоја им чест.
   
 12. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570
  И секоја чест за КОНЕЧНО новите униформи! Мене многу ми се допаѓаат, заличија! :) ;)
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.968
  Пол:
  Женски
  ^е да конечно, ама сеуште немаат сите добиено :|
  но како и да е, прекрасни се и шарата а и квалитетот


  Macedonian.Horse, точно ама во кој поглед ако ги споредуваме?
   
 14. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Многу ми беше криво што не можев да одам :(
  Бев во Грција, а фактички и на тетин ми му беше празник.Му честитавме само со порака :(
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.968
  Пол:
  Женски
  ^прекрасно беше.
  искрено можеби требаше и некоја мала изложба да направат но ете сепак, добро беше и ова.

  Инаку ете ти линк од целата парада на претходната страна имам постирано.
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.968
  Пол:
  Женски
  Ако некој има некого близок што заминува за Авганистан сега во оваа тура, нека ми пише ЛП.
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.968
  Пол:
  Женски
  Дали е точно дека и на АРМ ќе им ги зголемеле платите? Бидејќи се бунеле зошто само на МВР!
   
 18. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  589
  Пол:
  Женски
  Бараа повисока плата добија салата ...
  Тажно е тоа што само полицијата ја величат а во армијата не вложуваат воопшто.
  Бев , видов се разочарав освен униформите се друго е од ЈНА :(
   
  На okcenzi, nice-girl и Snow-Queen им се допаѓа ова.