1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Арогантни продавачки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

  1. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Сум налетала и јас на такви,и можам да кажам дури и ретко која се погодила љубезна да те натера да ти биде и мерак што ќе купиш од таа продавница.А јас бар секогаш сум им се обраќала културно љубезно и некоја кога ќе ми врати некој брз и груб одговор ми се повраќа или да ми издишува па ми има и превртено очи кога и побарав еден број поголеми фармерки,тоа е стварно катастрофа и да те изнервира на момент,за разлика на други места кај што сум била те пречекуваат со насмевка и се ќе направат да има повеќе муштерии и задоволни,па тоа им е работата :)
     
  2. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Ах арогантни, префинети и намќорести има еден куп, ама оние од euro azija се крај. Не можеш на раат да разгледаш, а влезеш од врата се лепат за тебе и ти висат над глава :evil:
     
  3. Chic

    Chic Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Незнам зашо превише се нервирам коа ќе ми каже повелете. Ти и без да ми кажеш повелете ако имаш нешо убаво за купување јас ќе повелам. Она мисли дека ќе ми привлече внимание ако ми каже повелете. Па чекај малце јас на шопинг сум излегла и мислам на тоа не летам некаде.. :) :)
    Иначе последно нешто што интересно ми остана у памет е една млада продавачка во шанел мислам се вика тоа за обувки у гтц хахах девојкава паѓаше више од што беше уморна се глеаше ама онаква сите можни што ги побарав ми ги даде сите бои сите бројчиња се се и не напраи некоја фацка кисела! и за инат и купив иако на едно место видов нијанса поубави ! Преубав впечаток ми остаи :) :)
    Такви сакам да бидат а не некои . ок сваќам уморна си али од мене плата зимаш ма ееј!
    ххахаха! малце забегав али ај :))
     
  4. natasa69

    natasa69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    5
    За жал во Скопјево сите се такви арогантни продавачките и јас еднаш налетав на таква малку фалеше да ја удрам од што неможев да се воздржам ама сепак срамота е подобро со збор да ја утепаш отколку со удар :fubar:
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Влегуваме во една продавница и се фаќаме одма за облеката да видиме што има, нели. И продавачката ни се врти и онака на косо не погледна и со еден ладен тон: "Што ви треба?" Жими се, сакав да и ја треснам една :devil:
     
  6. yummy

    yummy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    49
    Леле значи супер што ја има темава зошто бар овде можем бесов да го исфрлам :D :D :D
    Влегувам во продавница и имаше едно мн слатко фустанче и викам ова супер за матура и се решив да го пробам. И таа гуската ми доаѓа и ми вика:"Ќе го купуваш?" И јас велам не знам да видим како ми седи прво. И пази реакцијава, вика епа тогаш не може да го пробаш! Ако сакаш да го пробаш ќе си дојдеш со родител, ќе си облечеш градникот што си го планираш, кондурите, ќе си пробаш и ќе го земеш! Во шок останав! :@
     
  7. natasa69

    natasa69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    5
    не бре не се нормални значи :fubar: болест
     
  8. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Покрај арогантните не можам да ги замислам ниту оние кои веднаш ти се лепат и се само ти ''пикаат'' нешто под нос. :puke: Или пак оние кои со тенок и вештачки глас ти се обраќаат со ""злато, сонце, пиле"".Но сега знам во кои продавници продаваат такви па нив и ги одбегнувам. Така барем уживам во купувањето.
     
  9. natasa69

    natasa69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    5
    да да и кога ти се пикаат во соблекувална а ти сеуште не си го облечена си зимаат дозвола да ја тргаат завесата и само прашуваат проба? како ти стои?....мрш таму луди , болни и незнам више какви се :fubar:
     
  10. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Ми се случило во Манго да влезам и онака јас си влегувам и си гледам една маичка и ја разгледував малку и ја оставив и после почнав да одам нанапред да гледам каиши (колани) а таа продавачката па цело време или е позади мене или пред мене и незгодно ми падна и онака ќе се видиме и двете и како ме гледа Божее и го пуштив каишот и си заминав сепак не е баш убаво така се однесуваат спрема тебе како да си крадец |( и ја па сум нашла од каде да крадам :D
     
  11. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски

    Ауф..да во евроазија следат продавачките.стварно и јас приметив баш пред некој ден кога бев со другарка ми буквално идеа по нас ко да сме некои разбојници :D
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    не ми кажувај дека ова беше во бисер??? :lol:
     
  13. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Мене ме нервираат пак кога сакаат да се направат многу љубезни. Уште не сум влегла низ врата, таа „ Здраво срце, повели“ |( Ти стои над главата и за секое нешто коментира колку е убаво, па колку убаво ти стои. Газолижачи, само да купиш нешто и промет да им направиш.
     
  14. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ауу јас во Бисер еднаш во една продавница горе на кат (не се сеќавам како се викаше)..Пробувам фустанче во соблекувална и го гледам скинато! Цело парче му беше откинато. Излегувам и и велам на продавачкава: Извинете, скинато ви е ова.. И таа кога почна да вика, да ми вели не беше скинато, ти сега го имаш скинато (а јас немав ни еден остар предмет на мене со што би го скинала што е најтрагично..а и да имав само ќе беше гребнатинка или скината црта, а не цело парче!) Мајка ми и жената на братучед ми беа со мене и јас си го слеков фустанот и излегов надвор, каде што чекаше братучед ми, бидејќи ако продолжев да се карам, се ќе резултираше со тепачка :lol: Прво убаво и се обратив и и реков дека ако се скинеше ќе кажев и ќе си го платев, а и ќе се слушнеше звук на распарување на материјалот, но таа почна да крева тензии. Тие внатре се караа и се убедуваа, мајка ми и викаше: Е ајде да те видам, тргај го да го скиниш, ако го скиниш ќе ти го платам (а беше некој глупав материјал и чинеше 700 денари) и таа глупавата го тргаше и се дереше и вреѓаше ко улава..И на крај тие си излегоа и таа излезе по нив и фати да се дери, тоа сите продавачки од другите продавници надвор да ти излезат :lol: И кога и се свртив и викам: Прво набавувај си квалитетна роба, второ фустанот беше скинат и тоа или ти го имаш скинато намерно или така го имаш набавено, бидејќи ова нема шанса да го има некој скинато и трето МА ГОНИ СЕ У П М исфрустрирано створење едно! :lol: :lol: Таа си продолжи да се дери, а ние си заминавме со кренати глави :)
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    само да не беше една дебела црна??? :?: така со долга виткана коса??
     
  16. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    не се сеќавам баш :lol: беше така дебелка, ама мислам дека беше шатирана.. Има нели еден бутик горе на кат за така посвечани фустани, мислам на П дека се викаше..Е таа беше во бутикот до него. До неа имаше едно бутиче на ќош поставено.
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ау мислам дека знам :D ја си имав проблеми одма на 2ри спрат по скалите од напред коа ке се качиш, одма тој бутикот право 3 сестри го држат.... така црни се подебели ко шо памтам LOL,баш за матура коа барав фустан, влагам со мајка ми и видов еден, и викам да го пробам, ми вика не може да се проба ако не се купи :@ бегај бе таму, на што личи тоа и таква арогантна никаква уффф... гарант ова девојчево кај неа било шо и кажала со родител, и со прслуци да дојде :lol: :lol:
     
  18. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    :lol: тој бутикот кај шо влегов јас не беше тој свечаниот (ако во случајов погрешно ме разбра), туку тој до него :D
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    :lol:[/quote]
    :lol: тој бутикот кај шо влегов јас не беше тој свечаниот (ако во случајов погрешно ме разбра), туку тој до него :D[/quote]дада знам за кој збориш еден така малечок има до него... :D или е тој или тој одма од другата страна поголем е така :rofl: абе општо земено се арогантни у бисер, само оној кај со е карши бижутеријана, нз како се вика, има едно женче старо ама мнг е фино хахаахаха :rofl: другиве :n:
     
  20. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Еднаш си влегов во продавница во Неготино да си купам вода, поштено си чекав да ми дојде ред на каса. Одеднаш продавачката му се обраќа на господинот после мене „кажи комшија што ти треба“. Јас онака збунето и викам госпоѓо јас бев на ред, а она ми се развика како јас сум била на поминување и веќе немала да ме види, ако не сакам да чекам да заврши со редовните муштерии да сум си одела во друга продавница :@