1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Асиметрични сукњи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Talita, 24 април 2012.

 1. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Што мислите , дали би ги носеле овие сукњи ?
  Каде би можеле да се најдат низ Македонија ? Со што би ги искомбинирале??
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
 2. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.163
  Допаѓања:
  16.256
 3. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  61
  Да, би носела. Преубави се :$
   
 4. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Иииииииииииии тададам еве ја мојата асиметрична сукња за само 3 минути ... :)
  Ја направив од шалвари , ги скратив :P
   

  Прикачени фајлови:

  • Capture333.JPG
   Capture333.JPG
   Големина на фајлот:
   19,8 KB
   Прегледи:
   719
  • ccc.JPG
   ccc.JPG
   Големина на фајлот:
   22,2 KB
   Прегледи:
   719
  На lackygirl и sanjalica им се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Прекрасни се, летово ќе се носат, но би ги комбинирала со котраст и поедноставни блузички,топчиња,рамбовки.
  А доколку не начекам евтини,ќе си сошијам.
   
 6. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Колку само сакам една за летово....
  Иначе ги имаше во ПЕВЕКС за 200 или 250 ден. во разни бои...
   
 7. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.765
  ова нека нова мода м? Баш купив еден фустан пред една недела ваков асиметричен, напред пократок позади подолг. Ми се сфиѓаше моделчето и бојата, не го загледав толку дека е неправилен. Се мислев да го кратам позади, да го направам рамен од сегде :D чудно ми е ова некако, незнам дали би носела :^)
   
 8. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  238
  A тоа Певекс во кои градови го има?
  И ајде ако имаат страна на фб или веб-страна дајте ми линк
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  А каде се наоѓа?
   
 10. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.592
  Допаѓања:
  4.349
  Пол:
  Женски
  Кај основното Гоце Делчев малку подоле од Беко полициската
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Готово знам каде е, а и ми текна сега другарка ми ми има спомнувано за една певекс вели многу евтини работи имало.
  Само она ми спомна дека има и во ТЦ Бисер.Сигурно ги има на повеќе места
  Фала многу
   
 12. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  121
  ОБАВЕЗНО! пред две недели си лупив една ваква со беж боја и ке си купам уште многу други дефинитивно оваа лето
   
 13. greeny1

  greeny1 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  каде можам да ги најдам?? инаку многу се убавии
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Еве пишале дека има во Певекс
   
  На greeny1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. greeny1

  greeny1 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  кај е тоа бе? ја малце ко изгубен германец :D
   
 16. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.925
  Пол:
  Женски
  не би носела :)
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Кај основното Гоце Делчев малку подоле од Беко полициската
  А и во ТЦ Бисер, ама позади кај стариот дел горе на спрат
   
 18. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.685
  Ми се допаѓаат,ама не би носела,само како сукњаИмам пробано,и некако не ми личи :(
  [​IMG]

  Mи се допаѓаат овие фустанчиња,асиметрични и имам купено материјал за да си сошијам таков за на свадба :)
  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  13.213
  Пол:
  Женски
  Сукњава ми е перфектна
   

  Прикачени фајлови:

  • 4copy.jpg
   4copy.jpg
   Големина на фајлот:
   121,1 KB
   Прегледи:
   279
  На Belieber163 и rossonerka им се допаѓа ова.
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.413
  Пол:
  Женски
  Здолништата стварно чудно стојат.
  [​IMG]
  Баш ги пробувавме со колешкиите и на никоја не и се допадна како всушност изгледаат.
  Особено оние од напред прекратки-позади долги, мене кичести ми се.
  [​IMG]
  А за цени да не збориме, од 35 до 50 евра за асминетрично здолниште, аre you kidding me?
  Па и за овие од една страна пократки од друга подолги, се носеа и порано многу, и јас имав дури една |( глупо стои.
  [​IMG]

  А фустаните од друга страна се прекрасни.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Kill for this one ]:)
   
  На CIA му/ѝ се допаѓа ова.