1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Асиметрични фустани

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Sw3et.Ang3l, 17 март 2013.

 1. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  Има тема за фустани, ама не видов посебно за овие. Дали ви се допаѓаат? Слики, предлози и слично.
   
 2. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Ги обожавам ! :*
   

  Прикачени фајлови:

  • 104140_in_l.jpg
   104140_in_l.jpg
   Големина на фајлот:
   8,2 KB
   Прегледи:
   644
  • 184824_in_l.jpg
   184824_in_l.jpg
   Големина на фајлот:
   15,1 KB
   Прегледи:
   644
  • 310523_in_l.jpg
   310523_in_l.jpg
   Големина на фајлот:
   11,8 KB
   Прегледи:
   644
  • 185563_fr_l.jpg
   185563_fr_l.jpg
   Големина на фајлот:
   15,7 KB
   Прегледи:
   644
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.270
  Допаѓања:
  28.743
  Пол:
  Женски
  И мене ми се интересни. :D
  [​IMG]
  :D
   
 4. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.416
  Па баш и не ми се допаѓаат, но зависи од моделот и тоа како ми стои...можеби еден ден ќе се решам да купам ваков :)
   
 5. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.008
  Допаѓања:
  10.467
  Пол:
  Женски
  Странично ако се асиметрични не ми се допагаат, ама напред кратко позади долго мислам дека се интересни. Би сакала да си купам некој таков за летово :)
   
 6. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Баш се интересни, многу ми се допаѓаат :inlove:
  [​IMG]
   
 7. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Не се гледа сликата на претходниот пост :wasntme:

  Прекрасни се! :up:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
  Интересни се,мене лично многу ми се допаѓаат! :)
   

  Прикачени фајлови:

  На solnishko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. xoxolea

  xoxolea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  79
  Прекрасни се :inlove:
  Имам неколку и ги обожувам...Носев таков на полуматура :D

  Ги сакам фустанчињава на сликиве,морам да си ги купам или порачам од некаде :(

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. TheItGirl

  TheItGirl Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  Мене лично ми се симпатични.
  Може да се најдат во убави бои, дезени, и лесно да се искомбинираат.

  За жал, не може секој да ги носи. Мислам дека асиметричните фустани најубаво стојат на високи девојко кои имаат долги нозе. Без навреда.
   
 11. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
 12. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На anna-tessa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dinsyyy

  Dinsyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  93
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 14. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.245
  Допаѓања:
  3.008
  Пол:
  Женски
 15. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
 16. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  425
  Мене многу ми се тренди и симпатични, и не се како останатите фустанчиња.Ми се допаѓаат, а овој што го носи Роси ми е фаворит. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
  Конкретно на мене ми се допаѓаат
   

  Прикачени фајлови:

 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
  .
   

  Прикачени фајлови:

 19. Perina

  Perina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  321
  Порано ич не ме бендисуваа ама во последно време им имам фрлено окце :) Супер се за лето и многу лесно се комбинираат!
  [​IMG]
   
 20. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Убави се,мене лично многу ми се допаѓаат. [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]