1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аси (Asi dizi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Siksi, 4 јануари 2013.

 1. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Го видов дека ќе го емитуваат на сител.

  Аси (турска серија)

  [​IMG]

  дали би ја гледале ?
  јас ја гледав стварно е прекрасна :angel:
   
  На nata38, Torte19, fashionbaby и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Во главните улоги се:
  Туба или позната како Филиз од „Под сенката на врбите“ или Лејла од „Завет“.
  [​IMG]
  Мурат,познат како Саваш од „Љубов и Казна“
  [​IMG]
  Исто така во серијава има и улога Селма која глуми и во „Величенствениот“.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Јас планирам да ја гледам. ;)

  П.С само што мислев да отворам ваква тема,побрза си од мене :geek: :D
   
  На fashionbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  за лејла не сум сигурна :?:
   
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Туба има глумено како Филиз во серијата „Под сенката на врбите“.Има глумено и во серијата „Завет“ како Лејла. ;)
   
 5. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  јасно капетане :lol:
   
  На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  277
  јас ќе ја гледам серијава имам наведено во една тема дека ја имам прегледано и убава ми се виде заради глумицата Tуба би ја гледала :inlove: а највеќе што сакам е да ја дадат GONULCELEN крадец на срца со TUBA и CANSEL :inlove: NO.1 серија за мене :inlove:
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  серијата ми е гледана 2 пати ја имам дома на цедиња , ми ги симнуваа, на бугарски јазик се и многу интересни , поразлична е од секоја серија до сега, стварно залужува да се гледа :)
   
 8. Moschino

  Moschino Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  17
   
 9. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Па јас реков дека во серијава глуми Туба која има глумено како Филиз од „Под сенката на врбите“ и дека има глумено и во „Завет“ со улога како Лејла.
  Аманте...Точно е се што напишав. ;)
   
 10. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.398
  Ах, Саваш, Саваш .... :l:
   
  На mileystar и Angy.g им се допаѓа ова.
 11. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Селма,која ни е позната како Хатиџе најверојатно ќе е сестра на Туба,односно во серијава Аси.
  Но,сите ликови се познати.Исто и таа жената (на сликава) има глумено во „Под сенката на врбите“.

  [​IMG]
   
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.056
  Допаѓања:
  163.289
  Пол:
  Женски
  Aктерката што ја игра Филиз во „Под сенката на врбите“ се вика Tuba Büyüküstün, а Лејла во „Завет“ ја игра Tuba Ünsal :!:
   
  На @ceci11, M.a.r.i.l.y.n, Ingvild и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. moni4ka

  moni4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Грешка си, Лејла ја глуми Tuba Unsal, a оваа е Tuba Büyüküstün.
   
  На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  тие се 4 сестри а подоцна ке излезе дека имаат и брат :)
  дефне(хатиџе),аси(туба),гонџа(3 сестра) и малата не се секавам како се викаше
  Таткото Ихсан , братот Аслан , мајката Нериман , Демир (саваш) Керим (другарот на саваш) и др :D
   
 15. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  вие викате дека филиз од ,,под сенката на врбите,, и лејла од ,,завет,, се иста личност (колку што јас ве сфатив)? ај видете ја разликата тие не си ни личат имаат исто име но различно презиме.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. Arianna

  Arianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  140
  А да не знаете на чие место ќе ја даваат серијата? Завршува некој филм или плус уште една мака за гледање? :lol:
   
 17. Moschino

  Moschino Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  17
  Не значи вака,во Под сенката на врбите глуми Tuba Büyüküstün како Филиз,а во Завет глуми Tuba Ünsal како Лејла ;) :!:

  Еве сликовито
  [​IMG] -Филиз
  [​IMG] -Лејла од Завет
   
  На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.655
  Допаѓања:
  49.296
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека ќе биде на местото на Мајка
   
 19. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски

  Бурни времиња се при крај.
   
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Добро,грешка сум била.Не ме напаѓајте. :D