1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Асос и во Македонија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 14 ноември 2011.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    ААА, фала на информација :)
    Прави разлика ова, многу, само се надевам и јас длабоко дека толкав пакет(сепак имам нарачано кошула и надколенки, и ќе бида спакувани во кутивче средно ако не големо, и не го собира во сандаче :?: ) нема да ми го остават на чергиче |(
    Како и да е веќе парите се одземени, и тоа толку колку што беа облеките, значи нема ни денар повеќе за царини, достава, и слилно такси. Тоа ми беше мене најмногу страв исрено, така малце ми олесна коа видов само 1224 :lol:
    Е сеа ако не ми стиге пратката, ќе видиме вајда имаат некаков систем за враќање пари :^)
    Ај да не се зарекувам сеа, позитивно мислам ќе ми стигне, а 2 дена порано покасно, мене ми е сеедно искрено, битно да Леси доџе кучи :lol:
     
  2. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Само јас сум најглупа и не ги сфаќам овие работи, страв ми е да не земат повеќе пари па дома да ме стрелаат.
    И затоа само ќе си гледам и ќе ми течат лиги . ДА! :)
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    ^ Не се секирај не си едниствена :)
    Кога проверував состојба на картица, срцево во петици, како да сум перела пари, а не нарачала една пролека кошула и чорапи |(
    Неможам да ти гарантирам ама еве ти кажувам и јас и ливнг и некои други феминки не ни земаа ни денар повеќе.
    Пробај да не останеш лигава само :lol:
    Барем на нешто ситно, од 5-10 фунти, ако ништо друго да не ти биде криво што не си пробала ;)
     
  4. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Juicy, you are not alone!

    И јас исто :tmi:
    Ако ми земат повеќе, после дома на клада ќе ме стават :wasntme: хахахаха.

    Шала на страна, јас не ни знам како иде тоа, така да... :angel:
     
  5. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    http://www.asos.com/ASOS/ASOS-Leopard-P ... &clr=Brown
    Еве ова го сакам да го нарачам од прееска ми стои отворено во посебно прозорче :)
    Ама треба кога ќе се регистрирам некој број на картичка да напишам нели ?
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Мислам не!
    КОга ќе ја правиш нарачката на крајот сосема последниот чекор пишуваш број на картица.
    Но не ма фаќај за збор, пред повеќе од 3 недели се регистирирав сум подзаборавила..
     
  7. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    каква валута треба да ставам на сметка за да нарачам? фунти? евра? или може денари па они автоматски си ги мењаат? :?:
     
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Нема врска тоа, сами си ја меѓаат.
    Јас имам на тутунска во денари, немаат они девизни,и ми ги пресметаа у денари после кога ми ги одземаа.
    Е сега ако имаш девизна од друга банка, вајда може и со тоа :)
     
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Добро ова не е нормално.
    Како алва се продваат работиве :lol:
    Го има и за една секунда буквално ми вели тој број повеќе не е достапен :(
    Why ;(
     
  10. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    феминки помош помина датумот кога требаше да ми стигне нарачката поточно требаше денес ниту поштар дошол ниту ништо.....дали на некој му доцнела нарачката???прво искуство ми е со онлајн шопинг затоа сум така загрижена :)
     
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    За сите кои им доцни нарачката,
    If you are contacting us about your Standard delivery, please check the expected delivery on your Order Confirmation or click here to find out more. If your delivery date has passed and you haven’t received your parcel, we would ask you to allow an extra 9 working days grace for delivery. This is to allow for any delays the Carriers may be experiencing. If you haven’t received your order after this time, please respond back to this email and we will prioritise your enquiry and resolve it.
    Без паника ќе стигне :)
    И мене ми доцни ама еден ден и одма морав да им пишам!
    Инаку со стандад деливери е 8 дена не рачунајќи празници и викенди, еве
    Your order is with Royal Mail and on its way to you. It should be delivered within the next 8 days (excluding weekends and bank holidays).
    Don`t worry be happy ;)
     
  12. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Девојки разгледував низ други форуми и наидов на интересна тема каде што форумџиките пишуваат рецензии за нарачките, т.е краток опис на производот и состојбата во која е добиен, дали е ист како на сликите, даваат совети во врска со бројчињата итн, па си помислив дека би било добро(секако ако некој сака) да сподели искуство со нас, така што ќе постира слика од производот од официјалната страна и слика од добиениот производ, за да се направи споредба :) а и за да се охрабрат повеќе феминки да шопингуваат онлајн.
    Мислев да отворам нова тема, ама со оглед на тоа што кај нас сеуште не се нарачува така масовно како во другите држави, темата најверојатно ќе биде слабо посетувана и коментирана, па затоа реши овде да ви предложам на сите на кој веќе ви стигнале нарачките, ако сакате да ги сликнете и сликите да ги постирате тука.
     
    На Smilly, dryad, She и 3 други им се допаѓа ова.
  13. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    ми стигна нарачката одлично се е погодено,презадоволна сум ама презадоволна.....за брјчињата кога ќе имате дилеми -нема потреба одете само во сајз чарт и измерете се јас се мереви сега нормално неможе да е се точно сантиметар помалку повеќе ама да знаете ук 12ка е бројче м .....нарачајте ако имате можност и нешто ви се допаѓа нема да погрешите позз
     
  14. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Деал колешке, еве јас ветувам, Давам чесен пинерски збор, дека кога ќе ми стигне нарачката, дај боже во скоро време, ќе ви дадам детален опис :)
     
  15. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Мислам дека има за што да се пишува на темава и сметам дека заслужува да се отвори нова.
     
  16. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Кошулата што ја добив е сосема иста со сликите, нема ни едно испуштено конче, се познава добра изработка и не мириса никако (мене ми е многу важно да не смрди на магацин :!: :D ).
    Спакувана беше во дебела стегната пластична ќеса, непроѕирна и свртена неколку пати околу производот, да не може лесно да се отвори.

    Пудрата беше во картонска кутија, внатре обложена со воздушни најлончиња за да не се оштети. Сосем иста е како од нашите парфимерии (нарачав Bourjois healthy mix на попуст, цена на пола од онаа на нашиот пазар).

    На брат ми вчера му стигнаа патиките, во оригинал Адидас кутија, одлични, нема никаков сомнеж за оригиналното потекло. Околу нив обвиткана иста таква пластична ќеса.
    Ако планирате да нарачувате Адидас патики, побарајте size chart на гугл затоа што имаат поинакви бројчиња, на пример стандардната UK11 одговара на европска 45, ама кај адидасот на 46.

    Е, денес требаше да стигнат моите патики и чевлите на дечко ми, ама не стигнаа, а последен ден беше. :sweat:
    Ќе ги чекаме утре.
    Ќе ви пишам штом стигнат и ќе сликнам како се спакувани за да добиете претстава.

    А слика од производите не би сакала да ставам, планирам да си ја износам кошулата и не би некој да ме препознае низ малово гратче. :$ Ќе мора да ми верувате на зборот. :D

    Ако некој многу се’ уште се сомнева дали се исти како на сликите, пишете ми лп и ќе сликнам... а вака јавно не би сакала да постирам.
     
    На Talita, BoaVista и rossonerka им се допаѓа ова.
  17. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Според мене нема потреба од нова тема, така само ќе се дуплираат исти мислења и онака оваа за 2 месеци има одвај 10 страни :D
    Но сеедно во која тема убаво е навистина да кажете како сте задоволни од производите. Најмногу сум читала дека имаат проблеми со бројчиња на чевли. Зашто Асос е онлајн продавница која има многу фирми, па сите имаат различни калапи. Пример таа салонка за 1 фунта што ја имало сите се жалеа дека им е 1 број поголема, требале помали да купат. Ама постојат влошки ќе си го средат тоа :D

    Битно да ви кажам читав хрватиците кажаа дека речиси целата облека околу фебруари до март се става на 70%. Така да они очекуваат дупло поголеми попусти :)
     
  18. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Од се до сега што разгледав, што е на попуст, па и не ми остави голем впечаток. Се надевам дека ќе има поголем избор или дека ќе додадат нешто ново :)
     
  19. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Мене уште не ми е јасно со какви картички може да се купува од Асос, дали со кредитна, дебитна или посебна за интернет купување?
     
  20. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Ми пристигна пратката.
    Еве како изгледа:
    Не беше отворена.
     

    Прикачени фајлови:

    • DSCN0868.JPG
      DSCN0868.JPG
      Големина на фајлот:
      403,9 KB
      Прегледи:
      199
    • DSCN0869.JPG
      DSCN0869.JPG
      Големина на фајлот:
      362,9 KB
      Прегледи:
      198
    • DSCN0867..jpg
      DSCN0867..jpg
      Големина на фајлот:
      263,4 KB
      Прегледи:
      188
    На AnaKarenina, irenna, BoaVista и 3 други им се допаѓа ова.