1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Асос и во Македонија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 14 ноември 2011.

  1. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Заборавив да напишам во претходниот пост а предоцна е за редактирање.

    Овој пат, а и претходниот за патиките на брат ми - стигна ливче за да ги подигнам од пошта. Веројатно тоа зависи од големината на пратката.
    Не платив ништо таму.
     
  2. dryad

    dryad Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    55
    Девојки :D Ми стигна пратката и облеките се дури премногу коректни ->
    ги добив како од после штиркање 8)
    Нема никаква утка ниту во нарачката, ниту во испораката. Се` си е на место регуларно испратено и доставено :!: Презадоволна сум од квалитетот на парчињава од причина што во нашите друри скапи
    бутици->(продавници за облека) се наоѓа фелер роба или утнати модели,броеви...
    Се подразбира дека облекиве се кроени во Кина, Бугарија... но, квалитетот е солиден и задоволителен.
    Најмногу се плашев за погоденоста на броевите поради различните модели и калапи (што се однесува до чевлите) кои ги нарачав но, како да сум ги бирала и пробувала овдека низ продавниците на Скопје.
    Би препорачала нарачка преку нет (на оние кои можат да си го дозволат тоа-а, во принцип работиве се поефтини во однос на понудата низ нашиве бутици) или во друга рака прекројување,
    можеби ре-дизајнирање
    (кај шнајдер-кројач) на веќе постоечките samples парчиња понудени на нет, од причина што генерално се оригинални во однос на понудата низ нашиве бутици.
    А, цената на попуст им е дури поефтина во споредба со многу примери на овдешниве понудени парчиња низ продавнициве :!: Е сега... царината кине во секој случај :x Но, сепак мислам дека it was wort the money :^)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    И како што ветив.....
    Ми стигна конечнооооо :party:
    Т.е не ми ни доцнела, на 10-ти точно поштарот ставил ливче во сандаче, ама јас дури денес го отворив.
    А на 10 цело време имаше некој дома, нема шанси да заѕвонел, сите го чекааа мојот пакет :D
    Но пратката е обична, не е препорачана, и има рок 5 дена за подигање.
    Нормално не платив ништо.
    Вака изгледаше пратката:

    И внатре изгледаше вака


    Белиот лист над нив е во случај на некаква грешка доколку сакате да ја вратите назад пратката, ако имате некаква забелешка.
    Извинете на лошиот квалитет на сликата, неможев да се стрпам морав одма да го отворам и нема време да го барам апаратот да сликам, морав со телефон.
    Јас сум премногу задоволна, материјалите и боите се исти како на сликата, дури за кошулата мене повеќе ми се допаѓа. Чорапите ко чорапи еден број нормална големина, а кошулата е одлична, комотна но не широка ниту залепена, супер ми лежи :)
    Не се гужвани, се гледа дека се нови, непробувани и имаат таков мирис на ново неотпакувано, не одвратен, но не и на парфем ;) Меки се на допир со убав материјал. Мене ми беше страв кошулата да не е некој ефтин сатен, но среќа материјалот е како свила :)
    Ве охрабрувам да си нарачате, треба време да стигне, точно 20 дена откако ја направив нарачката, но мене ми требаа толку заради католички божиќ, нова година, инаку сигурно треба многу помалку :)
     
    На Artemission му/ѝ се допаѓа ова.
  4. dryad

    dryad Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    55
    ^^^^Hipster твојов одговор баш онака убаво и детално ја опишува пратката.
    Мене ми стигна кутија и ваков пакет :))))
    Ми се допаѓа тоашто имаат и 3 копии како детална листа на нарачаната стока/нарачаните артикли:) покрај листот за евентуален return.
    Прецизно и коректно во секој случај. Дури ми пратија и закачалки. I <3 it :)
     
  5. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Dryad ако ти била нарачката од повеќе парчиња под 45 евра, си можела да ги поделиш во неколку посебни нарачки, немало да платиш царина...
     
    На dryad му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Женски доколку правите нарачка до 16 јануари при чекирање на нарачата ви дава можност за промо акција од -10% со впишување на кодот Sale10. Мене ми дојде 2 ипол футни помалку, кој ми дава 180 денари помалку, 2 кафиња гратис од Асос :D
    Се надевам дека ќе има уште поусти, некои работи се одвај на 50%.
     
    На rossonerka и LivingGlam им се допаѓа ова.
  7. 54321

    54321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    400
    Проверив на сајтот и цената не е на пола :( , можеби веќе е звршен попустот или јас нешто не гледам како што треба? LivingGlam - помош!

    http://www.asos.com/Bourjois/Bourjois-H ... ghtvanilla
     
  8. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Добро толку не ми се догледува.. каде се патиките на Асос? :^)
     
  9. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
  10. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Веќе не е на попуст.
     
  11. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Шта је ово људи мои, па ја нисам знала. :D
    Ова моево му доаѓа како на детенце му покажете дека преку улица има продавница за играчки и чоколада, на едно место. :lol:

    Јас си планирав паричиња за во солун, ама ќе си оставам некое денарче и за овие овде... Џабе работи човече, буквално џабе. :clap:

    Оу, хепи дејс. :D
     
  12. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Јас дури сеа открив дека овој пребарувачот на Асос не заебава.
    Ги фаворизира Асос колекциите, Веро Мода и чат пат уште некоја. Само нив ги дава во опцијата Sale.
    А ако напишеш пример dresses пак не ги дава сите фустани, туку на дел од брендовите.

    Еве сега пребарувам и напишав Манго. Има фустан за 13 евра, не е ништо посебно ал не е битно, битното е дека го нема ни во опцијата dresses, ни во опцијата sale. Го има само ако пребаруваш на Манго. А е доста снижен. Исто алка Манго, снижена 70% ја нема никаде освен ако пребаруваш во Манго.
    Така да гледајте си и тука пребарување по бренд секако и во опцијата sale и пребарувајте по категорија дал фустан, дал прстен, дал ланче се што ви треба.

    Јас иначе кога пребарувам ставам SORT BY price low to high и си пребарувам од ефтино кон скапо :)

    И да ви кажам не сум знаела дека сум толку неодлучна кога станува збор за избирање облека преку интернет, се си наоѓам изговори, ај може во Солун поефтино ќе е, абе мало да не ми е, абе материјалот којзнае каков е, абе види кратко, абе види долго :tmi:
     
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    ^Роси не ги гледај од Манго работите, испорарчуваат само во UK :(
    Истои со лаковите на ОПИ не се ипорачуваат кај нас :@
    А тамн најдов еден на попуст.
    Глупа работа ама ај
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. dryad

    dryad Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    55

    ги делев... ги делев во неколку посебни нарачки... ама, ќе требаше да делам мнооогу нарачки :$
    имаше засебни парчиња од над 45 евра така даааа... :^)
     
  15. 54321

    54321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    400
    Фала за одговорот :(
     
  16. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Кожните ташни на асос се на распродажба, 30 евра од 100 евра намалени.
    http://www.asos.com/pgeproduct.aspx?iid=1237134
    http://www.asos.com/ASOS/ASOS-Leather-T ... id=1039287

    Фустанов го смалија од 90 на 27 и одма го снема мамата нивна таман добро ќе ми дојдеше :devil:
    [​IMG]

    Ги имате и сандаливе намалено
    oд 62 евра на 12
    http://www.asos.com/ASOS-Africa/ASOS-SP ... Silvergrey
    [​IMG]
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  17. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Роси со ова дека „го снема“ фустанчето ме потсети да прашам нешто.
    Има опција пр. фустанот да го ставиш во кошничка и да го нарачаш подоцна. Е сега ме интересира ако го ставиш во кошничка дали постои можност да ти го земат оттаму ако не го купиш дента??
    Пошто кога јас нарачував одма го платив, ама на картичката немам секогаш доволно пари колку што чини нештото, а другиот ден оп, го нема!
    Со кошничкава немам пробано, па затоа прашувам...
     
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    ^ како Тргнало ќе банкротирам јас до крајот на месецот :)
    Си направив јас и втора нарачка, неможев да чекам од таа причина што веќе 3 блузички ми се продадоа, т.е псрдон остана број само 18 :( И после ај биди послаб 14 или 12 не се наоѓа ни под разно |(
    П.с ако нешто ви се допѓа напрај те му save for later.
    Не го зачувува за жал други да го купуват, ама си имате преглед барем на работите и можете лесно да одберете што сакате!
    Ако го ставите во торбичката мислам дека на 60 минути си го резервирате никој да не го купи :D
    Мора да се праат финти, зашто се оди како алва!
    јас ги чекам овие на попуст,
    [​IMG]
    Има и за 4 евра убави што се 300 денари, како на пазарче :lol:
     
  19. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Во кошничката ти стои 1 час и никој не може да ти го земе оттаму, ама после 1 час ти се празни кошничката и производот се враќа на залихата. Може пак да го ставиш во кошничка ако се работи за неколку часа одложување.
     
    На WhiteAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  20. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    ^ хахахаххахаха имам 10тина работи зачувано меѓу кои и наочариве, ако ги начекам веднаш те известувам исто и ти, диал? :D