Астрална проекција

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Doberman, 6 јануари 2011.

 1. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.236
  Пол:
  Машки
  Ова е веќе OBE - Out of body experience. Интересно искуство
   
  На Olgica.bu му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Olgica.bu

  Olgica.bu Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  255
  Еднаш ми се има случено и ниκогаш повеќе не саκам. Овде збоρувате κаκо да е лесно тоа. Многу ми беше тешκо додеκа се одвојам од телото и κога се видов себеси κаκо спијам се уплашив и веднаш се вρатив во телото едвај се вρатив и κога се ρазбудив се осеќав исцρпено. не знам за дρуги мене многу ми беше тешκо тоа. Инаκу си имам усовρшено техниκа оκолу мене да фоρмиρам балон и во тој пρостоρ ниκој не ми може со ништо да ме вознемиρи, а тоа да го постигнам ми тρебаше вежбање долго вρеме тоа го постигнувам со молитва. Тоа со исκуство надвоρ од тело тоа е стρашно за мене.
   
 3. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  828
  А може ли да се случи да не се вратиш во телото односно да не можеш?
   
 4. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  Не може да не се вратиш ниту пак може некој таа "нишка" да ја скине, од тој аспект е безбедно.