1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Астрологијата и (не)зависноста од вашиот љубовен партнер

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од simpaticnaa, 19 септември 2012.

 1. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Некои хороскопски знаци се индивидуални и одбиваат да прифаќаат компромисно решение за кого и да станува збор, додека други со задоволство го претопуваат нивниот идентитет во животниот стил на нивниот партнер. Дознајте дали вие умеете да бидете во цврста љубовна врска, а сепак да останете свои?Водолијата знае дека нема ништо повредно во животот од независноста на умот и духот, па затоа бара партнер кој го дели истото мислење. Претставниците на овој хороскопски знак се доволно блиски со нивниот партнер, за да уживаат во интимната врска, но најзадоволни ќе се чувствуваат доколку имаат доволно простор да си ги остварат своите лични желби, но и потребите на нивниот партнер, без да мислат дека нешто ги попречува во тоа.
  Скорпијата смета дека патот за вистинско пронаоѓање на нејзиното свое јас, е преку цврста и страсна љубовна врска. Овие луѓе се способни да останат засекогаш приврзани за нивниот партнер, се разбира доколку станува збор за искрена љубовна врска.
  Ракот е семеен хороскопски знак, кој како „глава“ на семејството внесува помеѓу неговите членови сила и самодоверба. Но, раковите имаат тенденција да го загубат својот идентитет, обидувајќи се постојано да се прилагодуваат на потребите на другите луѓе, поради што ќе треба да се потрудат малку повеќе за да овозможат и нивниот глас да биде чуен.
  Овенот, бикот и лавот се силни знаци, кои дефинитивно обожаваат да бидат во љубовна врска, но најчесто инсистираат нивните желби и потреби да дојдат на прво место. Тие го определуваат темпото по кое планираат да се движи нивната врска и очекуваат нивната „подобра половина“ да го следи со задоволство.
  Јарецот смета дека најдобриот начин да остане искрен спрема себеси е преку постигнување поголем успех во својата професија. И покрај тоа што претставниците на овој хороскопски знак ги ценат цврстите љубовни врски, нивниот партнер може да се чувствува како да е од второстепено значење за нивниот преамбициозен партнер.
  Рибите ризикуваат да ги заборават своите потреби, бидејќи постојано се трудат да го прават она што сметаат дека е потребно за одржување на нивната љубовна врска. За да си ги „наполнат“ батериите кои постојано ги користат за некој друг, тие бегаат во нивниот свет на фантазија и честопати избегнуваат или забораваат да се поврзат со партнерот во искрена и вистинска смисла на зборот.
  Девицата е толку независна и самостојна, што честопати одбива да стане дел од сериозна љубовна врска, бидејќи стравува дека ќе му даде на нејзиниот партнер премногу од себеси.
  Близнаците и покрај тоа што се многу флексибилни луѓе, нив брзо им здосадува. Ако партнерот премногу ги турка во насока, која е спротивна од она што тие го посакуваат за себе, ќе тргнат во потрага по нив сопствен начин на забава.
  Вагата е социјална пеперутка. Обожава да биде во друштво, помеѓу пријателите и да биде дел од убава љубовна врска. Претставниците на овој хороскопски знак одлично се снаоѓаат и сами, но кога се во врска, сакаат да зависат од нивниот партнер и се спремни целосно да му се посветат и да се прилагодат на неговите/нејзините потреби. Тие се толерантни и флексибилни луѓе, сè до оној момент додека не сфатат дека партнерот тотално го менува нивниот карактер и начин на живот.
  Стрелецот не може да живее без својата независност. Тој копнее по возбуда и авантура и со раце ширум отворени, ги дочекува промените во животот. Слободата им е толку битна на стрелците, што тие ги носат сопствените одлуки врз база на количеството простор со кое располагаат. Тие можат да пропуштат добра љубовна врска, ако сметаат дека потенцијалниот партнер премногу ги гуши.
  преземено од кафепауза.мк
   
 2. Twetty.swetty

  Twetty.swetty Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  8
  вага....па релативно точно :?:
   
 3. sweet.cookie

  sweet.cookie Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  лав точнооо еее
  14години.....љубовен партнер имаш??????omg o.0
   
 4. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Tака би постапила нај реално! :D
   
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  Вагата е социјална пеперутка. Обожава да биде во друштво, помеѓу пријателите и да биде дел од убава љубовна врска. Претставниците на овој хороскопски знак одлично се снаоѓаат и сами, но кога се во врска, сакаат да зависат од нивниот партнер и се спремни целосно да му се посветат и да се прилагодат на неговите/нејзините потреби. Тие се толерантни и флексибилни луѓе, сè до оној момент додека не сфатат дека партнерот тотално го менува нивниот карактер и начин на живот.


  Оф мајко ,се пронајдов пак!
  Збор нема згрешено!
   
  На simpaticnaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  .... :hai: ...не знаам по кој пат,се препознав себе си....алал вера... :hai: .
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.336
  Пол:
  Женски
  Ракот е семеен хороскопски знак, кој како „глава“ на семејството внесува помеѓу неговите членови сила и самодоверба. Но, раковите имаат тенденција да го загубат својот идентитет, обидувајќи се постојано да се прилагодуваат на потребите на другите луѓе, поради што ќе треба да се потрудат малку повеќе за да овозможат и нивниот глас да биде чуен.

  Точно е. :D
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Јарец - не би рекла...од овие работи вака што читам, јас изгледа не сум јарец...ништо не е точно :D
   
 9. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.390
  :wink: :)
   
 10. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  сакам да сум независна ама не го покажувам тоа.
   
 11. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Хахах имам другарка девица и како дечко и да и е кислород, што е спротивно на тоа што тука е кажано.

  Девицата е толку независна и самостојна, што честопати одбива да стане дел од сериозна љубовна врска, бидејќи стравува дека ќе му даде на нејзиниот партнер премногу од себеси