1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Астрологијата и обликот на вашите очи

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од savana, 7 ноември 2011.

 1. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Еве уште некоја интересна статија и резултат на астрологијата :)

  Хороскопскиот знак може да го одреди обликот на очите:

  ОВЕН – најсамоуверени очи, кои знаат сè

  БИК – поглед кој пробива

  БЛИЗНАЦИ – искрени пријателски очи

  РАК – срамежливи очи со јасно изразена белина на окото

  ЛАВ – разиграни очи кои како да велат „не сакате да си имате проблеми со мене, но ако го сторите тоа, нема да биде залудно губење на времето!“

  ДЕВИЦА – љубопитни очи кои критички одмеруваат

  ВАГА – вечната надеж и постојаното одмерување на опциите се чита и во нивните очи

  СКОРПИЈА – продорен поглед што ќе ве „закова во место“ и ги пробива сите оклопи

  СТРЕЛЕЦ – мудар, тежок поглед кој ве тера да се почувствувате неудобно дури и тогаш кога ништо не сте згрешиле

  ЈАРЕЦ – забавен и харизматичен, но не го интересира ништо што се случува надвор од неговиот свет

  ВОДОЛИЈА – нивните очи искрат со добрина, а нивниот поглед постојано лута наоколу во потрага по нешто што ќе ги разбуди нивните уметнички склоности

  РИБИ – влажен, сонлив поглед и очи кои како да гледаат во иднината


  [​IMG]
   
  На MissMary, Cacy, srcekrsacka и 3 други им се допаѓа ова.
 2. LUNA.girl

  LUNA.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  135
  За Водолија ТОЧНО :clap: :clap: :clap:
   
  На luna589, FancyKatie и thegirl2 им се допаѓа ова.
 3. Morning.Sunshine

  Morning.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  18
  Интересно :) И за близнаци може да се рече дека е точно :clap:
   
  На magic.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Не до толку но такви очи имам :D
   
 5. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  318
  точно за ракк :l:
   
 6. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Напишаното за риби може да се каже дека е точно ама сликата :shake: .
  На сестра ми и мајка ми им има погодено на сликата.
   
 7. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.270
  Допаѓања:
  3.215
  Пол:
  Женски
  Убај очиве од девицава :* :inlove:
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Близнаци :)
   
 9. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  1.083
  Пол:
  Женски
  СКОРПИЈА – продорен поглед што ќе ве „закова во место“ и ги пробива сите оклопи


  Точнооо :)
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Точно е и за мене, а уште поточни ми се очите, како можеше да се толку погодени, и не само за мене, и на другиве знаци им ги имаат погодено очите како што гледам :D
   
 11. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  ЛАВ – разиграни очи кои како да велат „не сакате да си имате проблеми со мене, но ако го сторите тоа, нема да биде залудно губење на времето!“

  не сум толку лоша и злопамтило, па за ако ми згреши некој... ваљда :?:
   
 12. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  :wasntme:
  Всушност таа сликата ми даде идеја за шминка. :geek: Никако да се научам да ставам туш. Да ми стои убаво со отворени очи. :!: Така да, благодарност до Савана. :*
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  ова последново малце, би рекла и дека не е баш така
   
 14. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Девица и скорпија, поточно не може! :D
   
 15. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  21
  СКОРПИЈА- исто точно :lol: :clap:
   
 16. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  [​IMG]
  Според сликава моите очи се комбинацијана близнаци и рак.
  Инаку во хороскоп сум водолија. :)
   
 17. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  ВАГА – вечната надеж и постојаното одмерување на опциите се чита и во нивните очи

  Може да се земе за точно.
  Што се однесува до формите од сликата ,моите очи се Овновски (па добро ,месечината ми е во Овен ,мора да игра некоја улога :D ,а и повеќето карактеристики што ги имам ми се микс од знакот и месечината ,овој Раков ѓоа подзнак ама слабо се манифестира :lol: )
   
 18. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Горе доле точно за Овен. Средна големина, само темнокафеави, е сега дали даваат впечаток дека знаат се, незнам, треба некој друг да каже.
   
 19. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  23.114
  Пол:
  Женски
  ЈАРЕЦ – забавен и харизматичен, но не го интересира ништо што се случува надвор од неговиот свет.
  :rock:

  И за формата на очите погодено, само мене ми се мааалце покрупни.
   
 20. Xtinna12

  Xtinna12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  6
  За јарец може да се речи дека е точно :)