Астрологијата и обликот на вашите очи

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од savana, 7 ноември 2011.

 1. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Да, поглед кој пробива, но кој често е тажен

  Не само мојот, многу од оние кои се Бикови , погледите им се тажни
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  СТРЕЛЕЦ – мудар, тежок поглед кој ве тера да се почувствувате неудобно дури и тогаш кога ништо не сте згрешиле

  ЈАРЕЦ – забавен и харизматичен, но не го интересира ништо што се случува надвор од неговиот свет


  хахахаха точно е и за двата знаци :D :D :D
   
 3. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  За Јарец и точно и неточно... Но сликата скоро идентична на моите, само што јас имам подолги трепки и ептен малце позакосени во крајчето xD
   
 4. FashionMonster

  FashionMonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  67
  За Вага е точно имам истии такви. :D
   
 5. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.173
  Допаѓања:
  1.822
  Пол:
  Женски
  Дека критички одмеруваат и тоа како е точно. :$
  Само да критикувам некого бе. :D
   
 6. EmA-Love

  EmA-Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  РИБИ – влажен, сонлив поглед и очи кои како да гледаат во иднината...значи поточно неможи да биди :D а и обликот на окото баш ми е таков..
   
 7. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  Точно. А за сликата, дури и трепките ми се погодени. :D
   
 8. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  вистина е точно ова... не можам да си поверувам.... јас сум лав и стварно исти такви ми се очите.... :o
   
 9. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  224
  БЛИЗНАЦИ – искрени пријателски очи :) :)
   
 10. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.607
  Допаѓања:
  17.839
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.706
  СКОРПИЈА – продорен поглед што ќе ве „закова во место“ и ги пробива сите оклопи

  Одличен опис, ми се допаѓа... А мислам и дека е погодено. :wasntme:
   
 12. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Јарец :wasntme: прилично точно! :)
   
 13. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
  ЛАВ – разиграни очи кои како да велат „не сакате да си имате проблеми со мене, но ако го сторите тоа, нема да биде залудно губење на времето!“ - ТОЧНО :D :$
   
 14. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  БЛИЗНАЦИ – искрени пријателски очи
  ТАКА Е ;)
   
 15. mops

  mops Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  119
  БИК – поглед кој пробива :rock:
   
 16. glenn

  glenn Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  43
  СТРЕЛЕЦ – мудар, тежок поглед кој ве тера да се почувствувате неудобно дури и тогаш кога ништо не сте згрешиле

  се надевам дека не е до толку страшно :$
   
 17. Pepa12

  Pepa12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  16
  Ова за Овен е цело точно :) А според обликот на окото и тоа е точно :D :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC03847.JPG
   DSC03847.JPG
   Големина на фајлот:
   219,2 KB
   Прегледи:
   198
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
 18. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Изгледа има некои сличности :angel: . Just saying... :)
   

  Прикачени фајлови:

 19. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  424
  Ова ко оково да ми го прецртале хихихи..точно е :Д
   
 20. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  424
  А ти случајно окото да не ми го имаш украдено? А?а?А??? :lol: :lol: :lol: :devil: