Астрологијата и обликот на вашите очи

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од savana, 7 ноември 2011.

 1. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Јас сум Овен, баш вака ми изгледаат очите. Браво!
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  за рак точно е да само не ми се срамежливи очите :)
   
 3. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  РАК – срамежливи очи со јасно изразена белина на окото. :$ :lol:
   
 4. ANGEL1

  ANGEL1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Точно е и за мене! Поглед кој ќе те закова в место ! Е не :rofl: и то ;)
   
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Точно е за овен.А сликата мислам окото си мислиш моеето го погледнав :D
   
 6. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Па може да се каже дека за риби е точно :)
   
 7. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  РАК – срамежливи очи со јасно изразена белина на окото

  Првата придавка воопшто не ме опишува.Незнам зошто запнале овие со таа СРАМЕЖЛИВОСТ.. :^) :^)
   
 8. Lovely15

  Lovely15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  31
  ОВЕН – најсамоуверени очи, кои знаат сè

  ;)
   
 9. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  ВОДОЛИЈА – нивните очи искрат со добрина, а нивниот поглед постојано лута наоколу во потрага по нешто што ќе ги разбуди нивните уметнички склоности
  точноо
   
 10. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Водолијаа. ТОЧНО <3
   
 11. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.478
  Допаѓања:
  3.822
  Пол:
  Женски
  делумно точно
   
 12. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.421
  Допаѓања:
  30.124
  Пол:
  Женски
  РИБИ – влажен, сонлив поглед и очи кои како да гледаат во иднината

  Точно , ми погодиле
   
 13. kika13

  kika13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  104
  За водолија е скроз точно :)
   
 14. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  52
  па може да се каже дека и за скорпијата е точно
   
 15. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  249
  Пол:
  Женски
  Текстот мислам дека е точен за Вага, ама сликата никако ..
  СЕ би дала за ваков облик на моите очи:)
   
 16. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  РАК – срамежливи очи со јасно изразена белина на окото
   
 17. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  ДЕВИЦА – љубопитни очи кои критички одмеруваат :)
   
 18. someone2

  someone2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  58
  РАК – срамежливи очи со јасно изразена белина на окото.
  па може да се каже дека е точно :D
   
 19. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  648
  Пол:
  Женски
  ЛАВ – разиграни очи кои како да велат „не сакате да си имате проблеми со мене, но ако го сторите тоа, нема да биде залудно губење на времето!
  Хаха, точно :)
   
 20. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  37
  Леле јас сум вага и навистина ми се такви како на сликата!!!! :o