Астрологијата и обликот на вашите очи

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од savana, 7 ноември 2011.

 1. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.884
  Пол:
  Женски
  Точно е за Јарец и за Водолија 8)
   
  На brokenHeartgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  БЛИЗНАЦИ – искрени пријателски очи :)
   
 3. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  157
  Мене не ми ги погодиле очите :D
   
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  4.820
  Пол:
  Женски

  Се точно,се! ;) :D :D
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  СТРЕЛЕЦ – мудар, тежок поглед кој ве тера да се почувствувате неудобно дури и тогаш кога ништо не сте згрешиле

  ЈАРЕЦ – забавен и харизматичен, но не го интересира ништо што се случува надвор од неговиот свет

  За стрелец точно е јас бидејќи сум јарец не можам сама а себе да кажам хахаха :lol: :lol: :lol:
   
 6. brokenHeartgirl

  brokenHeartgirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  15
  За Водолија целосно точно!! :) :)
   
 7. BlondeGirl8

  BlondeGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  115
  многу точно и за овенот :)
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.230
  Пол:
  Женски
  РАК – срамежливи очи со јасно изразена белина на окото

  Точно е. :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  Интересно :D
   
 10. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  ВОДОЛИЈА – нивните очи искрат со добрина, а нивниот поглед постојано лута наоколу во потрага по нешто што ќе ги разбуди нивните уметнички склоности

  :nod:
   
 11. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  ЛАВ – разиграни очи кои како да велат „не сакате да си имате проблеми со мене, но ако го сторите тоа, нема да биде залудно губење на времето!“

  Па точно е до некаде.. :D
   
 12. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  БЛИЗНАЦИ – искрени пријателски очи
  Точно е. :wasntme:
   
 13. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  РАК – срамежливи очи со јасно изразена белина на окото :D точно
   
 14. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  За Лав е точно :)
   
 15. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  235
 16. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Точно и како копирани ми се очите од сликата во реалноста. :D
  Само моите се кафени, но обликот трепките зеницата и шарата се исти. :)
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.226
  Допаѓања:
  109.241
  Пол:
  Женски
  Точно до некаде
   
 18. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.630
  Пол:
  Женски
  Точно. :D
  Или ај, вие видете дали е...
  Не е нешто најдобра сликава...
   

  Прикачени фајлови:

 19. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  БИК – поглед кој пробива
   
 20. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.874
  Допаѓања:
  37.473
  Пол:
  Женски
  БЛИЗНАЦИ – искрени пријателски очи.
  :) :angel: :wasntme: