Астрологијата и обликот на вашите очи

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од savana, 7 ноември 2011.

 1. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.332
  Пол:
  Женски
  Можам да потврдам за РАК и СТРЕЛЕЦ. Дефинитивно! :D
   
 2. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
  :o точно за јарец :lol:
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  СТРЕЛЕЦ – мудар, тежок поглед кој ве тера да се почувствувате неудобно дури и тогаш кога ништо не сте згрешиле :)
   
 4. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  974
  Близнаци - најточно :)
   
 5. Antoninaaa

  Antoninaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  СКОРПИЈА – продорен поглед што ќе ве „закова во место“ и ги пробива сите оклопи
  :D Строго со тесла и шајки у џеб :rofl:
   
 6. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Женски
  За девица точно е :D
   
 7. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  32.692
  Пол:
  Женски
  ОВЕН – најсамоуверени очи, кои знаат сè

  Море,мореее... :rofl:
   
 8. la.malparida

  la.malparida Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  302
  многу точно за ДЕВИЦА
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bemmy

  bemmy Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  БЛИЗНАЦИ – искрени пријателски очи. :clap:
   
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.637
  Допаѓања:
  5.349
  вагата -не е точно
   
 11. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  Таман е за стрелец
   
 12. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  БИК – поглед кој пробива
  Точно е, но сликата не одговара :shake:
   
 13. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  8.410
  Пол:
  Женски
  ОВЕН – најсамоуверени очи, кои знаат сè
  Точноо :*
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.226
  Допаѓања:
  109.232
  Пол:
  Женски
  ЛАВ – разиграни очи кои како да велат „не сакате да си имате проблеми со мене, но ако го сторите тоа, нема да биде залудно губење на времето!“

  точно!
   
 15. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Јас имам очи како на Овните а сум Бик? :^)
   
 16. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.674
  Допаѓања:
  15.447
  Пол:
  Женски
  ЈАРЕЦ – забавен и харизматичен, но не го интересира ништо што се случува надвор од неговиот свет


  Точно . :clap:
   
  На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.690
  Пол:
  Женски
  БЛИЗНАЦИ – искрени пријателски очи
  Точноо :)
   
 18. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  460
  ....описот е точен ама цртежот баш и не :)
   
 19. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  точно БЛИЗНАЦИ – искрени пријателски очи
   
 20. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски