1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Астрологијата на вашите таленти според хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vlubena, 5 февруари 2011.

 1. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Набрзина разглдав и не најдов ваква тема (ако има нека се избриши) па еве една тема за тоа какви таленти поседуваате во однос на хороскопските знаци па кажете дали има во ова нешто точно или не ;)

  Овен
  Вие сте надарени со огромна храброст, благодарение на која ги прифаќате предизвиците и авантурите кои ви се појавуваат на патот. Вашата пионерска способност за започнување нови проекти и иницирање нови идеи, ве прави легендарна личност во очите на сите оние кои добро ве познаваат.
  Максимизирајте ги вашите таленти, соработувајќи со некој кој е подготвен да презема ризици исто колку и вие.
  Бик
  Вие сте способни да создавате чувство на стабилност и комфор на луѓето околу вас. Знаете како да се релаксирате и да го живеете секој момент од вашиот живот.
  Максимизирајте ги вашите таленти на начин што ќе внесете повеќе елан и волја во извршувањето на вашите секојдневни активности и ќе ја препознаете светоста на едноставноста.
  Близнаци
  Комуникацијата и секојдневното учење нови работи, се составен дел од вашата личност. Начинот на кој вие умеете да процесирате и споделувате информации, ви овозможува да умеете да создавате одлични тимови од луѓе, кои меѓусебно совршено си одговараат.
  Максимизирајте ги вашите таленти со тоа што ќе ја определите целта поради која секојдневно ги акумулирате сите тие информации. Запрашајте се себеси: „Кое е подлабокото значење на односите кои ги градам со другите луѓе? “
  Рак
  Вие умеете да направите да „цвета“ речиси сè што ќе наумите и сте способни да се грижите и да ги заштитите оние кои ви се најбитни во животот, сè додека е тоа изводливо.
  Максимизирајте ги вашите таленти со тоа што вашата способност за помагање на другите луѓе ќе ја пренасочите кон себе, со цел да почнете да ги негувате и вашите сопствени соништа и цели.
  Лав
  Вие имате вроден ентузијазам за забава и уживање во секој момент од вашиот живот. Вашиот палав дух и дарежлива природа, им го прават животот на луѓето околу вас барем малку поедноставен.
  Максимизирајте ги вашите таленти со тоа што ќе ја зголемите вашата „публика од обожаватели“ и ќе се обидете да гледате пошироко на работите. Размислувајте како најдобро можете да ја употребите вашата дарба за повисоки цели?
  Девица
  Вие имате чувство за тоа како да ги подобрите работите кои се случуваат околу вас. Благодарение на вашите високи стандарди, умеете да го кренете нивото на квалитет во работата и да ги мотивирате другите околу вас повеќе да се трудат да го дадат максимумот од себе.
  Максимизирајте ги вашите таленти со тоа што ќе имате повеќе разбирање за сопствените и туѓите грешки, како составен дел од процесот на учење.
  Вага
  Вие имате способност да создавате убави нешта и да воспоставувате рамнотежа во сè што правите, што на другите околу вас им помага да се релаксираат и да уживаат во овој свет.
  Максимизирајте ги вашите таленти така што повремено ќе се запрашате себеси што сакате и што ви е потребно во животот, а потоа ќе настојувате да ги реализирате тие желби и потреби, пред да „трчате“ да ги остварувате туѓите.
  Скорпија
  Вие имате емоционална визија остра како ласерски зрак, која ви овозможува да гледате под површината на нештата. Вашата способност инстинктивно да ги „прочитате“ потсвесните мотиви на другите луѓе, ви дава една уникатна и невообичаена моќ и длабочина.
  Максимизирајте ги вашите таленти со тоа што ќе поминувате повеќе време во природа. Допирот со природата ќе ве стабилизира, ќе ви даде душевен мир и ќе ви помогне да создадете баланс во вашето постојано „патување“ од површниот, надворешен свет, кон оној подлабокиот.
  Стрелец
  Вашата оптимистична и љубопитна природа ви овозможува да гледате на светот од повеќе различни перспективи. Вие сте роден ученик, кој тежнее да акумулира што е можно повеќе знаење, за новите филозофии и концепти на животот.
  Максимизирајте ги вашите таленти така што ќе создадете баланс во вашата двојна улога на учител и ученик. Доколку успеете во тоа, никогаш нема да стагнирате во ниедно поле од вашиот живот и ќе бидете задоволни од сами себе.
  Јарец
  Вие знаете како да ги определите вашите цели и како да ги претворите во реалност, што ве прави способни за заработување пари и овозможување финансиска стабилност на долг рок.
  Максимизирајте ги вашите таленти на начин што ќе бидете емотивно подостапни за другите луѓе, ќе бидете поотворени за комуникација и без страв ќе ја покажувате вашата ранливост кога тоа го налага ситуацијата.
  Водолија
  Вие инстинктивно умеете да ја видите „големата слика“ на нештата кои се случуваат околу вас. Талентирани сте да измислите нови концепти и да му понудите на светот одлични идеи, кои им помагаат на луѓето околу вас да ги подобрат нивните животи.
  Максимизирајте ги вашите таленти со тоа што ќе си дадете себеси повеќе време за забава и насмевки. Тоа ќе ви помогне да размислувате покреативно и истовремено да градите подобра конекција со другите луѓе.
  Риби
  Моќната имагинација која ја поседувате ви создава совршени слики во вашата потсвест, кои ви создаваат одлична визија за светот околу вас. Таа особина која ја понесувате секаде со себе, не само што ги инспирира другите луѓе, туку и им влева надеж.
  Максимизирајте ги вашите таленти со тоа што ќе ги претворите вашите визии во реалност, преземајќи ги неопходните чекори за да ги материјализирате.
   
  На unhappyy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Точно е се што е напишано за шкорпијата :) јас да си потврдам :P :D
   
  На LadyN му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Точно ми пишува јас сум овен.
   
 4. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Мене ми е погодено :)
   
 5. kukli4ka2

  kukli4ka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  21
  И мене јарец :)
   
 6. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Бик
  Вие сте способни да создавате чувство на стабилност и комфор на луѓето околу вас. Знаете како да се релаксирате и да го живеете секој момент од вашиот живот.
  Максимизирајте ги вашите таленти на начин што ќе внесете повеќе елан и волја во извршувањето на вашите секојдневни активности и ќе ја препознаете светоста на едноставноста.

  Точно :)
   
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  ептен точно, полна сум со идеи, а кога сакам да ги реализирам ми гори под нозете, мислам во еден здив се би направила ... :D :D
   
 8. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Првиот дел е точен, но повеќе би рекла дека раковите се себични, отколку тоа дека мислат прво за другите, занемарувајќи ги своите лични соништа и цели. :$ Како и да е, длабоко во себе сепак сме добри души и се грижиме и за самите себе, но и за другите околу нас (потенцирам - блиските личности и оние личности за кои сметам дека ја заслужуваат мојата грижа и внимание). :)
   
  На Sara123 и AmandaS им се допаѓа ова.
 9. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175

  Точно, секогаш сум упорна да ја остварам целта и точно е тоа дека сакам да им помогнам на оние кои ми се најважни :!:
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Овен
  Вие сте надарени со огромна храброст, благодарение на која ги прифаќате предизвиците и авантурите кои ви се појавуваат на патот. Вашата пионерска способност за започнување нови проекти и иницирање нови идеи, ве прави легендарна личност во очите на сите оние кои добро ве познаваат.
  Максимизирајте ги вашите таленти, соработувајќи со некој кој е подготвен да презема ризици исто колку и вие.


  најточно :)
   
 11. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Вага
  Вие имате способност да создавате убави нешта и да воспоставувате рамнотежа во сè што правите, што на другите околу вас им помага да се релаксираат и да уживаат во овој свет.
  Максимизирајте ги вашите таленти така што повремено ќе се запрашате себеси што сакате и што ви е потребно во животот, а потоа ќе настојувате да ги реализирате тие желби и потреби, пред да „трчате“ да ги остварувате туѓите.


  Интересно кажано - доста реално ,особено последното.
   
 12. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Рак
  Вие умеете да направите да „цвета“ речиси сè што ќе наумите и сте способни да се грижите и да ги заштитите оние кои ви се најбитни во животот, сè додека е тоа изводливо.
  Максимизирајте ги вашите таленти со тоа што вашата способност за помагање на другите луѓе ќе ја пренасочите кон себе, со цел да почнете да ги негувате и вашите сопствени соништа и цели.
  ...е од кога го зборам јас ова :lol:
   
 13. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  Лав
  Вие имате вроден ентузијазам за забава и уживање во секој момент од вашиот живот. Вашиот палав дух и дарежлива природа, им го прават животот на луѓето околу вас барем малку поедноставен.
  Максимизирајте ги вашите таленти со тоа што ќе ја зголемите вашата „публика од обожаватели“ и ќе се обидете да гледате пошироко на работите. Размислувајте како најдобро можете да ја употребите вашата дарба за повисоки цели?

  Точно :)
   
 14. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Девица
  Вие имате чувство за тоа како да ги подобрите работите кои се случуваат околу вас. Благодарение на вашите високи стандарди, умеете да го кренете нивото на квалитет во работата и да ги мотивирате другите околу вас повеќе да се трудат да го дадат максимумот од себе.
  Максимизирајте ги вашите таленти со тоа што ќе имате повеќе разбирање за сопствените и туѓите грешки, како составен дел од процесот на учење.

  Точно е. А разбирање немам баш. :D (мала шала)
   
 15. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  колку е само нај точно :)
   
 16. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Бик
  Вие сте способни да создавате чувство на стабилност и комфор на луѓето околу вас. Знаете како да се релаксирате и да го живеете секој момент од вашиот живот.
  Максимизирајте ги вашите таленти на начин што ќе внесете повеќе елан и волја во извршувањето на вашите секојдневни активности и ќе ја препознаете светоста на едноставноста.
  :nod: :nod: ^_^ Повеќе од точно :wink:
   
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Демек не сум знаела за ова. Ма ние да не бевме, сеуште цел свет ќе чекаше да изгрее сонцето за конечно да види нешто :emo:
   
  На vlubena и A-j-a им се допаѓа ова.
 18. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Да, да ... :)
   
 19. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  pa do nekade se e kazano :)
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :bow:
  Нек пукну душмани :D
  А оние кои не не‘ познаваат тоа го оценуваат како желба да бидеме во центар на внимание.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.