Астролошки профил за родените во знакот вага

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од simpaticnaa, 10 август 2012.

 1. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Eve nesto i za oni koi se Vagi

  Вагата постојано е во потрага по баланс, без разлика дали станува збор за односите во љубовната врска, со пријателите или изборот на боите на облека. Овој знак преферира да „носи“ розови очила, со кои нема да ги гледа негативните работи кои се случуваат околу него, со цел да го задржи оптимизмот. Се смета за еден од најљубезните знаци во зодијакот и експерт во социјализирањето со луѓе.
  Влијанието на водечката планета на вагите, Венера им создава потреба за одобрение од страна на другите луѓе. Уште поважно, вагата сака другите да имаат потреба од нејзиното друштво. Таа е способна да ги решава и најкомплексните ситуации на нејзин уникатен начин. Вагата е грациозен победник, кој размислува за оние кои ги покорила. Но, ако не внимава може да изусти многу бездушни работи кои дефинитивно нема да ѝ одат во прилог на победата.
  .
  Мозокот на вагата
  Вагата има чувство за фер игра. Таа не може да се помири со фактот дека неправдите се дел од секојдневниот живот. Не е важно дали станува збор за некоја ситница како на пример делење чоколадо на две нееднакви делови или нешто многу значајно како поделба на територија. Според неа, сè мора да биде еднакво бидејќи не може да го поднесе фактот некој да успева на туѓа слава.
  Чувство за рационалност
  И покрај тоа што вагите оставаат впечаток на весели луѓе со позитивен пристап кон животот, под таа маска се крие ладен и бистар ум. На нив нема да им смета да ви го кажат точно она што го мислат за вас. Многу често вагата знае да претерува во забелешките кои ги упатува кон другите луѓе.
  .
  Колебање
  Вагата е позната по нејзината особина да „мери“ кој е подобар избор меѓу две опции и овој процес на одлучување може да потрае подолго време, сè додека не ја донесе вистинската одлука. Во тој контекст, брзото одлучување е тешка задача за нив.
  Секогаш во право
  Друга особина на вагите е нивното верување дека се секогаш во право. Така размислуваат бидејќи секогаш внимателно ги разгледуваат аспектите на ситуациите и нивното внатрешно чувство на праведност „им кажува“ дека се во право. Дали е тоа навистина така? Најверојатно не е, но не обидувајте се да се карате со вага. Ако се спротивставите, тоа ќе ве доведе само до една исцрпувачка дискусија, во која на крајот тотално разлутени ќе моратe da se predadete.
  .
  Убавина
  Вагата има постојана потреба да изгледа убаво и чисто. И мажите и жените родени во овој знак, поминуваат долго време пред огледало, за да се уверат дека изгледаат чисто, дотерано и фризурата им е средена. Чувството на убавина им помага на вагите да се чувствуваат урамнотежено. Нивниот дом сакаат секогаш да им изгледа стилски средено и да мириса на свежо набрани цвеќиња. На крајот од краиштата, светот е полн со неправди, па доколку куќата на вагата не би била прекрасна, каде би го барала балансот во сета таа безначајност и алчност?!

  Односи со семејството и пријателите
  Вагата обожува да биде помеѓу луѓе и сака да се забавува. Таа е особено „во елемент“ кога има некој близок пријател или љубовен партнер до неа. Вагите повеќе од било кој друг знак го разбираат големото значење на спријателувањето со што повеќе луѓе и таа често има полза од цврстите врски кои ги гради. Пријателите на вагата секогаш доаѓаат кај неа да побараат љубовен совет, а таа ќе биде желна да им помогне со добар муабет. Има развиена смисла за хумор и често пронаоѓа шега во работи кои останатите присутни луѓе најверојатно би ги игнорирале.
  Вагата најчесто е миротворецот во семејството. Додека во јавност вагата жестоко се бори за своите права, во приватниот живот сака мирни односи. Со текот на годините ќе сфати дека има неколку луѓе на кои ќе налетува цел живот, во непланирани ситуации.
  Романтичната страна на вагата
  Овој хороскопски знак е нежен и романтичен во љубовта, кој ужива во безопасни пријателски флертувања. Вагата треба да внимава да не биде погрешно сфатена од оние кои не ја разбираат палавата природа на овој знак. Кога има несогласување со својот љубовен партнер, вагата и понатаму се однесува со почит и интегритет, измазнувајќи ги „рапавите“ делови на дискусијата. Овој знак не се плаши да си прави самоанализи за да ги открие работите кои ги очекува од животот и љубовта.

  Астролошки профил на родените во знакот вага
  27 септември, 201027 коментариод Кристина Шумадиева

  (23 септември – 22 октомври)
  Вагата постојано е во потрага по баланс, без разлика дали станува збор за односите во љубовната врска, со пријателите или изборот на боите на облека. Овој знак преферира да „носи“ розови очила, со кои нема да ги гледа негативните работи кои се случуваат околу него, со цел да го задржи оптимизмот. Се смета за еден од најљубезните знаци во зодијакот и експерт во социјализирањето со луѓе.
  Влијанието на водечката планета на вагите, Венера им создава потреба за одобрение од страна на другите луѓе. Уште поважно, вагата сака другите да имаат потреба од нејзиното друштво. Таа е способна да ги решава и најкомплексните ситуации на нејзин уникатен начин. Вагата е грациозен победник, кој размислува за оние кои ги покорила. Но, ако не внимава може да изусти многу бездушни работи кои дефинитивно нема да ѝ одат во прилог на победата.
  .
  Мозокот на вагата
  Вагата има чувство за фер игра. Таа не може да се помири со фактот дека неправдите се дел од секојдневниот живот. Не е важно дали станува збор за некоја ситница како на пример делење чоколадо на две нееднакви делови или нешто многу значајно како поделба на територија. Според неа, сè мора да биде еднакво бидејќи не може да го поднесе фактот некој да успева на туѓа слава.
  .
  Чувство за рационалност
  И покрај тоа што вагите оставаат впечаток на весели луѓе со позитивен пристап кон животот, под таа маска се крие ладен и бистар ум. На нив нема да им смета да ви го кажат точно она што го мислат за вас. Многу често вагата знае да претерува во забелешките кои ги упатува кон другите луѓе.
  .
  Колебање
  Вагата е позната по нејзината особина да „мери“ кој е подобар избор меѓу две опции и овој процес на одлучување може да потрае подолго време, сè додека не ја донесе вистинската одлука. Во тој контекст, брзото одлучување е тешка задача за нив.
  Секогаш во право
  Друга особина на вагите е нивното верување дека се секогаш во право. Така размислуваат бидејќи секогаш внимателно ги разгледуваат аспектите на ситуациите и нивното внатрешно чувство на праведност „им кажува“ дека се во право. Дали е тоа навистина така? Најверојатно не е, но не обидувајте се да се карате со вага. Ако се спротивставите, тоа ќе ве доведе само до една исцрпувачка дискусија, во која на крајот тотално разлутени ќе морате да се предадете.
  .
  Убавина
  Вагата има постојана потреба да изгледа убаво и чисто. И мажите и жените родени во овој знак, поминуваат долго време пред огледало, за да се уверат дека изгледаат чисто, дотерано и фризурата им е средена. Чувството на убавина им помага на вагите да се чувствуваат урамнотежено. Нивниот дом сакаат секогаш да им изгледа стилски средено и да мириса на свежо набрани цвеќиња. На крајот од краиштата, светот е полн со неправди, па доколку куќата на вагата не би била прекрасна, каде би го барала балансот во сета таа безначајност и алчност?!
  Односи со семејството и пријателите
  Вагата обожува да биде помеѓу луѓе и сака да се забавува. Таа е особено „во елемент“ кога има некој близок пријател или љубовен партнер до неа. Вагите повеќе од било кој друг знак го разбираат големото значење на спријателувањето со што повеќе луѓе и таа често има полза од цврстите врски кои ги гради. Пријателите на вагата секогаш доаѓаат кај неа да побараат љубовен совет, а таа ќе биде желна да им помогне со добар муабет. Има развиена смисла за хумор и често пронаоѓа шега во работи кои останатите присутни луѓе најверојатно би ги игнорирале.Вагата најчесто е миротворецот во семејството. Додека во јавност вагата жестоко се бори за своите права, во приватниот живот сака мирни односи. Со текот на годините ќе сфати дека има неколку луѓе на кои ќе налетува цел живот, во непланирани ситуации.
  .
  Романтичната страна на вагата
  Овој хороскопски знак е нежен и романтичен во љубовта, кој ужива во безопасни пријателски флертувања. Вагата треба да внимава да не биде погрешно сфатена од оние кои не ја разбираат палавата природа на овој знак. Кога има несогласување со својот љубовен партнер, вагата и понатаму се однесува со почит и интегритет, измазнувајќи ги „рапавите“ делови на дискусијата. Овој знак не се плаши да си прави самоанализи за да ги открие работите кои ги очекува од животот и љубовта.
  .
  Професии
  Овој знак има добро изострена перцепција во сите работи кои ги прави, додавајќи оригиналност и елеганција. Вагата има креативен и уметнички дух и најчесто се пронаоѓа во полето на: музиката, танцувањето, дизајнот и архитектурата. Овој знак исто така има добра комуникација со луѓето и умее да преговара, па тоа ги прави вагите соодветни во односите со јавноста и маркетингот, правото, политиката…

  Среќен ден: петок
  Омилени бои: сина, бледорозова, кремаста, сива и повеќето пастелни бои
  Животно мото на вагата: да урамнотежува сè околу себе
  На вагата најчесто ù одговара љубовен партнер кој во хороскоп е: водолија, близнаци, стрелец, лав.
   
  На lana666, buba4e89, Dog-lover и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Twetty.swetty

  Twetty.swetty Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  8
  Astroloski profil za rodenite vo znakot vaga

  Se e vistina vaga sum.....bukvalno se e tocno
   
  На Dog-lover и supergirl22 им се допаѓа ова.
 3. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Astroloski profil za rodenite vo znakot vaga

  Баш како што е опишано.
  Идеални сме , кој ни е крив :rofl:
   
  На lana666, supergirl22 и simpaticnaa им се допаѓа ова.
 4. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  Astroloski profil za rodenite vo znakot vaga

  стварно све е точно браво!!! :lol:
   
  На supergirl22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  Astroloski profil za rodenite vo znakot vaga

  Кој сака нека речи нај идеален знак е вага :)
   
  На lana666, MarchelineAmaru, simpaticnaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  Точно нај нај идеален знак ВАГА!!!
   
  На lana666 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.151
  Пол:
  Женски
  Така е :D
  Нема што најидеален знак сме ;) ;) ;)
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lana666

  lana666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  55
  Скоро се е точно и погодено. :D
   
 9. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.024
  Пол:
  Женски
  Колкави нарциси сте лелеллеле ! :D
  Шала на страна, мој омилен знак !
   
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.123
  Пол:
  Женски
  Кога би се менувала со некој знак, тоа би била вагата. Многу се безгрижни повеќето од нив.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kolumnistot

  kolumnistot Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  1.875
  Допаѓања:
  13.215
  Пол:
  Женски
  Личностите родени во знакот Вага се познати по својот логичен ум, но постојат и многу други работи кои ги одликуваат, а можеби не сте ги знаеле. За подобро да ги разберете Вагите околу себе, погледнете ги најголемите нивни тајни.

  1. Вагата ќе ви прости, но нема да заборави.

  2. Вагата бара долгорочни врски.

  3. Многу се паметни.

  4. Не веруваат во работите, додека не видат самите со свои очи.

  5. Тие честопати знаат многу повеќе отколку што покажуваат пред другите.

  6. Не поднесуваат себични и безобразни луѓе.

  7. Многу се шармантни и одлични во флертот.

  8. Секогаш размислуваат некој чекор понатаму.

  9. Никогаш не би биле во можност да бидат во врска со себична личност.

  10. Тежнеат кон интелигентни разговори и секогаш сакаат да бидат опкружени со луѓе
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.022
  Допаѓања:
  21.026
  Пол:
  Женски
  Пораснав со вага до мене и едно ќе кажам , доста неодлучни се :D . Сестра ми 5 пати менува фризура пред излегување :D не сакате да знаете што мака имав додека и ја погодев :D ама убави спомени се тоа :D . Апсолутно се е точно (fingers)