1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Астро водич за свекрви

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vitorija, 28 октомври 2011.

  1. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Мојата идна свекрва е Рипче :D
    Прекрасна е жената,баш како што ја опишува ова чудово :D
    Свекрва Риби : Нема да Ви излегува од дома, но не од злоба, туку има потреба да помага и да се чувствува корисна. Клучот е вешто да ја држите на дистанца, но постојано да и кажувате колку Ви е важна и корисна. Ќе и биде мило. Ова ќе Ви помогне и при нејзините чести промени на расположението, а таа ќе Ви биде навистина многу корисна и внимателна со внучињата.
     
  2. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    темава од кај е супер туку е и точна браво vitoria поздрав :hai:
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.026
    Пол:
    Женски
    Свекрва Вага : Ќе биде Ваша десна рака, ќе Ве поддржува и кога треба и кога не треба; секако најчесто кога не треба. Но кога настаните ќе почнат да се одвиваат неповолно- ќе одлета како пеперутка, зошто не умее да се носи со конфликти. Секогаш ќе биде добро расположена, а пензијата ќе ја троши на скапи подароци за своите внучиња.



    точно!!!!!!!!
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    можда и ваква рак- свекрва ќе бидам :D
     
  5. barbie28

    barbie28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    76
    Мојата е бик баш е точно тоа што го пишува .Свекрва Шкорпија : Во овој случај среќата е важен фактор. Таа може да биде вештерка и тиранин која со поглед Ви го сече зборот и отворено Ви кажува колку не Ве сака. Не постои средина, или ќе Ве обожава или нема да може да Ве поднесе. Во обата случаи важно е да и го покажете својот став и да бидете искрени и директни, тоа навистина ќе го цени. Ако го истуркате почетокот со време ќе сфатите колку е чувствителна, внимателна и во состојба да Ве поддржи во секоја ситуација. А еве каква ќе бидам јас :lol: и со ова морам да се согласам да
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    Свекрва Водолија : Оваа свекрва за цел го има општото добро на светот, па нема да има време да Ви се меша во бракот. Зафатена е со членување во разноразни добротворни организации, здруженија, цркви. Ако не сте и интелектуално рамна нема толку да Ве сака, но во секој случај ќе Ве почитува. Ако и побарате помош веднаш ќе притрча. Внуците ќе ги учи да имаат свој став и да бидат независни.


    тууууу ама добра свекрва ке бидам ке ме бараат со борина да им бидам свекрва :D ваква да барале немало д анајдат :lol: :lol: :lol:
     
  7. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Свекрва Девица : Таа е многу поразумна и поедноставна од останатите кои пробуваат да се наметнат. Клуч за успех е чистотијата! Ако куќата не Ви е доволно уредна и чиста, ќе влета во неа како фурија и ќе изврши рација во чистење. Штедлива е па добро е да ја прашате за совет кога се во прашање финансиите. Од тоа ќе имате двоен профит- и финансиски, а и ќе си го подобрите односот со свекрвата .
    Ок е ова ама дека баш како свелрва ќе им се мешам во финансиите тешко а и јас искрено не штедам ама ич можеби во иднина ќе се смени тоа ама сега засега сакам да си потрошам некој денар плус.
     
    На Makedonka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Свекрва Рак : Таа е вистински Рак . Не е ни импулсивна, ни опасна, но во состојба е да лие крокодилски солзи за секоја ситница. Нејзините постојани промени на расположението ја прават раздразлива. Не ни пробувајте да ја лажете, многу е интуитивна и нема да успеете во тоа, а за нејзината кујна користете само изрази како: совршено, сјајно, неповторливо- за да не Ве стави на црна листа. Пречувствителна е, но се што прави- прави за да им се приближи на своите деца и на своето семејство.

    Ова е за мене.

    А имам ваква свекрва.

    Свекрва Овен : Кога се приближува кон вратата на Вашиот дом се чувствувате како војник на кој му се приближува генерал. Влегува како ураган и се однесува како да не ја интересира Вашиот личен живот, но да не се лажеме- ја интересира и тоа како. Готвењето ќе биде една од целите на напад, зошто нејзиниот син „страда“ поради Вашата кујна. Таа е импулсивна и сака во се не само да учествува, туку и да газдува. Затоа е важно од самиот почеток да и се спротивставите и да го спречите овој свекрва- ураган.

    За неа се е точно. :D
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.555
    Пол:
    Женски
    Хахахаха се изнасмеав ...
    Ама точно е
    Еве свекрва ураган имам дома (овен) . Буквално ураган е дури и не ни јаде од мене готвено.
    А јас риби подзнак вага... познавајќи се себе си мислам дека ќе сум мешавина од двете :) секогаш тука кога има потреба а при проблем ќе одлетам хахах
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Точно , свеки никогаш не ги разгалува внуците , никогаш не ги дели , двајцата се еднакви .
    Не дека не е мое гајле , едноставно сметам дека треба да е самостоен човек , и проблемите да ги решава со својата сопруга. Ако побараат помош , тука сум .
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Istata od vcera

    Istata od vcera Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    97
    Ja nesakam da imam muabet so svekrva sekoja na svoja strana najubavo ni karanici ni nisho
     
    На Осе и thelittle17 им се допаѓа ова.
  12. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Рак
    Под сликата на нежната мајка се крие една од најстрашните свекрви на Зодијакот. Навистина нема шеги со неа. Со неа не треба да се замерите.
    Ако не се согласите да играте според нејзините правила, таа ќе ве присили, бидејќи во прашање е нејзиниот син, а тоа не смее да се допира.
    Единствениот начин да имате добра врска со вашата свекрва која е Рак во хороскоп е да и’лазите под кожата и да ја добиете нејзината доверба.
    Кога ќе го направите тоа, нема да имате повеќе проблеми со неа.

    Спаѓа во топ 3 најлоши свекрви, во зодијакот, хахахахаха.:lol::lol:
     
    На Осе му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Мојата беше Вага, и јас сум Вага.
    Врска нема опишаното со нејзиното однесување.
    За такви свекрва треба да се измисли алтернативен хороскоп со демони наместо знаци
    Лонг стори шорт- се разведовме поради неа
     
  14. Makedonka007

    Makedonka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2017
    Пораки:
    1.456
    Допаѓања:
    2.467
    Лелле исто како да ја знаеш мојата свекрва. Од збор до збор точно протолкувано.
     
  15. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Мислев дека имам видено све. :rofl::rofl:

    Јас сум бик.
    До некаде ми се допаѓа каква ќе сум.:D