Атеисти

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Tabby, 29 јуни 2010.

 1. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Жал ми е дечки бог не постои...исто како и дедо мраз
   
 2. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Јас не знам дали би се нарекла атеист или верник едноставно не гледам на религијата повеке од филозофија. Не се замарам толку со тоа како би се етикетирала.
  Ама нешто што СТРАШНО МЕ ИРИТИРА, а се случува се повеке гледам во фб групи жени бараат помош од бајачки (немам ништо против не им ја знаам маката) и во коментар осудувања од типот "Леле срамота 21ви век на бајач, оди вцрква запали си свеќа грев се бајачките". СТОП!!!!! Зар не е исто да се оди на бајач и вцрква? Во 21ви век?
   
  На Fallen.Angel и daylight им се допаѓа ова.
 3. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  5.512
  Јас сум атеист, но не докажувам ништо никому. Еве и во црква ќе се венчам, и крштевки ќе правам. Не по моја желба, но на партнерот тоа му е од голема важност и поради него ќе ги правам тие работи. Ќе бидам на некој начин лажен верник. Не верувам во ништо од религијата, но не трошам енергија да докажувам на луѓето или да правам драми околу тоа.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.