Аткинсова диета-диета без јаглени хидрати

Дискусија во 'Диети' започната од vesna31, 14 октомври 2010.

 1. manamana

  manamana Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  19
  kolku oslabna i za kolku dena jas od utr ke ja pocnam
   
  Последна измена од модератор: 11 април 2017
 2. Apina

  Apina Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2016
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  276
  Пол:
  Женски
  Ај да видам колку ве има и јас од утре да ве дружам...?
   
 3. manamana

  manamana Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  19
  eve jas nemam motivacija a vaka vo drustvo mozebi polesno
   
 4. Apina

  Apina Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2016
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  276
  Пол:
  Женски
  Ајдр заедно сме посилни! ;) Прв ден денес - динстано пилешко со некоја свежа салата. Уште синоќе имам испланирано така е полесно ;)
   
  На anamarijaana му/ѝ се допаѓа ова.
 5. a.nuska

  a.nuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  63
  Може да ми каже дали некој има правено цезар салата од дозволените состојки?и рецепт ако има такви.....
   
 6. a.nuska

  a.nuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  63
  Ајде да се дружиме кој е на аткинс...јас денес почнувам
   
 7. Ivanka7

  Ivanka7 Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски

  Дали некој ја држи моментално оваа диета? И какво искуство има со неа. Решив да почнам да ја држам ама се изначитав се и сешто од екстремно добри до екстремно лоши коментари за неа. Ве молам доколку некој има искуство нека го сподели. Имам некој 15 кг за симнување. Поздрав
   
 8. manamana

  manamana Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  19
  ajde da pocneme od utre ke si bideme podrskw
   
 9. Ivanka7

  Ivanka7 Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ајдее!! Нека ни е со лесно. Само ти викам цело време сум како скептик некако диетава ми е too good to be true.Ама ајде со господ напред да видиме шо ќе направиме. Еве на пример утре од сега знам дека ќе јадам стек цел ден. Иначе почнувам со 85.0 кг.
   
 10. Angella13

  Angella13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  7
  Девојки 3 дена протеини и 4тиот овошје?
   
 11. Janicha*

  Janicha* Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  Дали некој ја држи диетава и дали има резлутати. Сакам да ја почнам и јас :)
   
 12. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  Nema da imas efekt samo proteini treba da se jade
   
 13. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  терам веке -5 ден
  на вага -1,5 кг
  за денес месо свинско со печурки +шопска салата+маслинка
  ајде некој за друштво
   
  На zhap4e и VladeMila им се допаѓа ова.
 14. Настенька

  Настенька Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво ,сакам да ја почнам диетата од утре . Што обично јадете за појадок ?
   
 15. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  најпрво млака вода и лимон цеден а после од дозволените намирници
   
 16. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Витамински шумливи пиете ?
   
 17. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.813
  Допаѓања:
  22.183
  Пол:
  Женски
  Имаат шеќери, земи си таблети витамински.

  Јас сум на ваква исхрана една недела веќе, поточно на Кетогена диета, и стварно било убаво без шеќери! Нит подуеност нит гасови ни ништо. Каква ун, какви бакрачи :)

  Ќе си терам месец-два, немам криза ни потреба воопшто за ништо од "забранетото"
   
 18. Настенька

  Настенька Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Имаш ли резултат за оваа недела ?
   
 19. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.813
  Допаѓања:
  22.183
  Пол:
  Женски
  @Настенька Има, стомакот ми е рамен ко да сум изгубила 10кг ..
  Всушност цело време бил подуен заради шеќерите, а не дека ми бил толкааааааав голем :)
  -2кг сум.
   
  На Настенька му/ѝ се допаѓа ова.
 20. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  И јас забележав помалку подуен стомак а јх во зеленчукот пример?? Денесјадев топено сирење после салата зденки јогурт шунка...нз дали е грешка??